Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: intarnet.pl
  
   Sukces uczniów SP Nr 15 im. Gen. Józefa Bema w Tarnowie w międzynarodowym konkursie historycznym w Veszprem    -   20/9/2011
Współpraca Węgiersko-Polska 2011
Ministerstwo Zarządzania i Sprawiedliwości na Węgrzech w hołdzie wspólnej historii Węgier i Polski oraz tradycyjnej już przyjaźni między tymi narodami ogłosiło polsko-węgierski konkurs historyczny. Główny patronat nad konkursem objął dr Navracsics Tibor, Minister Zarządzania i Sprawiedliwości Republiki Węgierskiej. Konkursowi patronowali: Roman Kowalski, Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Budapeszcie i Lasztovicza Jenő, Przewodniczący Zgromadzenia Województwa Veszprém.

Ogloszenie

Finał konkursu „Współpraca Węgiersko-Polska 2011” rozegrany został w Veszprém na Węgrzech 14 -18.09.2011 r. Uczestniczyła w nim młodzież z Polski, Węgier i Rumunii (z Siedmiogrodu) – 169 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wśród uczestników było 9 drużyn z Tarnowa: SP Nr 15, SP Nr 1, Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 - Gimnazjum im. Św. Kingi, Zespół Szkół Sportowych - Gimnazjum Nr 9, III LO, IV LO, Zespół Szkół Technicznych , Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych, Gimnazjum Nr 2 w Tarnowcu.

W I etapie uczniowie pisali test dotyczący życia i działalności generała Józefa Bema. Jego wyniki pozwoliły wyłonić 34 uczestników ścisłego finału. Wśród nich znalazło się 4 tarnowian: dwoje uczniów SP Nr 15 i po jednym uczniu z III i IV LO. Przewodniczący komisji konkursowej, dr István Kovács, wyróżnił Agnieszkę Sądowicz i Filipa Marszałka z SP Nr 15 jako uczniów szkoły podstawowej, którzy w etapie pisemnym wykazali się wiedzą na poziomie licealistów.
II etap – ustny przyniósł sukces uczniom „Piętnastki”. W kategorii szkół podstawowych wywalczyli oni drużynowo II miejsce. W konkursie indywidualnym Agnieszka Sądowicz zajęła I miejsce i Filip Marszałek III . Dyplomy i nagrody wręczyli im patronujący konkursowi – Wicepremier i Minister Zarządzania i Sprawiedliwości Republiki Węgierskiej, dr Navracsics Tibor i Ambasador Rzeczpospolitej Polskiej na Węgrzech, prof. Roman Kowalski. Drużynę SP Nr 15 im. Gen. Józefa Bema w składzie: Karolina Cabała, Agnieszka Sądowicz i Filip Marszałek przygotowała mgr Barbara Hońdo.

W czasie pobytu na Węgrzech młodzież z Tarnowa uczestniczyła w wykładach dr Istvána Kovácsa, zwiedzała Veszprém, Balatonfüred i Csopak. W drodze powrotnej podziwiała Budapeszt nocą. Korzystając z wolnego czasu i pięknej pogody uczniowie plażowali i kąpali się w Balatonie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(20-09-2011) Jan A. Strusiński :
Ciekawy jestem, co robi ta reklama Czesaka przy wiadomościach o sukcesie ucznów z Piętnastki. Jak się to pcha chłopina do koryta. Przedtem był przy Augustyn, ale go zdjęli. Widać, nie może znależć sobie miejsca, a przecież to takie proste....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-09-2011) stypendium :
Wnioskuje o stypendium dla uczniów szkoły nr 15 w Tarnowie z rąk prezydenta Miasta Tarnowa.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl