Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Prezydent Tarnowa uczci pamięć Wojciecha Seweryna w Chicago    -   22/9/2011
R. Ścigała w Chicago
Tarnowska delegacja przygotowuje się do wyjazdu do Chicago. Będzie jej przewodniczył szef samorządu – Ryszard Ścigała. Jak informuje magistrat, upamiętni on postać pochodzącego z naszego miasta artysty rzeźbiarza, autora słynnego Pomnika Katyńskiego, który stanął w wietrznym mieście. Jak wiadomo, Wojciech Seweryn zginął w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem w kwietniu 2010 roku.

Ogloszenie

Delegacja tarnowskiego magistratu będzie gościła w Chicago w dniach 24-28 września. Centralnym punktem pobytu będzie udział w uroczystościach, które zaplanowano w niedzielę, 25 września w Niles – nadanie imienia Wojciecha Seweryna jednej z ulic oraz wmurowanie w pobliżu pomnika pamiątkowej tablicy z Tarnowa poświęconej tej postaci jak i wszystkim ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem.

Geneza wyjazdu do Chicago to dla prezydenta Tarnowa swego rodzaju misja, wypełnienie testamentu, woli Wojciecha Seweryna – dowiadujemy się z nadesłanej informacji. Jego marzeniem było umieszczenie w pobliżu monumentu tablicy z ukochanego miasta. Przypomnijmy, dwa tygodnie przed katastrofą, włodarz miasta spotkał się z artystą w Tarnowie. W magistracie zorganizowano specjalną konferencję prasową. Autor pomnika otrzymał wówczas „Anioła Ciepła” - wyróżnienie przyznawane za wybitne zasługi szczególnym postaciom związanym z najcieplejszym polskim miastem (Tarnów Polski Biegun Ciepła). -Wypełnienie słów i prośby Wojciecha Seweryna wypowiedzianych w moim gabinecie stały się dla władz miasta i dla mnie osobiście moralną powinnością – mówi prezydent Ścigała. Warto dodać, że szef tarnowskiego samorządu wystąpił do radnych z Komisji Nazewnictwa o rozważenie nadania jednej z ulic w Tarnowie imienia Wojciecha Seweryna.

Przypomnijmy, Wojciech Seweryn ukończył w Tarnowie Liceum Sztuk Plastycznych, później studiował w ASP w Krakowie. Do USA wyemigrował by móc, jak sam napisał, zrealizować „testament swojego życia” – zbudować Pomnik Ofiar Katynia. W maju 2000 roku w Chicago zawiązał się Komitet Budowy Pomnika Ofiar Katyńskich, którego przewodniczącym został Wojciech Seweryn. Jego członkowie realizowali z uporem i konsekwencją przez 9 lat zamierzony cel – budowę pomnika, nazwanego również pomnikiem Golgoty Wschodu.

Wizyta ma także wymiar gospodarczy. Do tego wątku będziemy wracać już po powrocie prezydenta ze Stanów Zjednoczonych.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 7)Dodaj komentarz
(23-09-2011) podatnik :
I znowu atrkcyjna wycieczka na koszt podatników. Ciekawy niezmiernie jestem tego gospodarczego wątku wizyty.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-09-2011) anka :
nawet koszt podatników nie wystarczy zwolni ze 4 pracowników i pokryje koszty !!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-09-2011) Krtek :
A skład tej delegacji można gdzieś znaleźć ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-09-2011) ktoś :
A może by tak pomnik Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu i pozostałym 95 , a nie każdemu z osobna? Tu odsłaniać , a nie w Chicago panie prezydencie Ścigała!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-09-2011) jajko :
I znowu tyle kasy się wyda ja też chce dołączyc do delegacji i zwiedzić Amerykę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-09-2011) ;_ :
Megalomania.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-09-2011) www :
Nie podatnicy , nie zwolnienia a likwidacja szkoły bo tak najłatwiej rozwiązac problem zadłużenia miasta.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl