Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
  Obligacje na inwestycje i rozwój   -   26/10/2004
Zarząd powiatu dąbrowskiego chce wydać obligacje komunalne, które pozwolą pozyskać pieniądze na finansowanie inwestycji. O uruchomieniu przedsięwzięcia zdecyduje na najbliższej sesji Rada Powiatu. W starostwie powstaje też plan rozwoju powiatu do roku 2013.

Ogloszenie
>


Sprzedaż obligacji ma być, zdaniem zarządu powiatu, sposobem na pozyskanie środków jako wkładu powiatu w koszty finansowania inwestycji. - Budżet powiatu ponosi znaczne konsekwencje związane z poręczeniem kredytów dla szpitala. Jest również obciążony kredytami na wykonane wcześniej inwestycje oświatowe i remonty dróg. Przy niewielkich dochodach własnych budżet powiatu staje się niewydolny. W tej sytuacji nie będzie możliwości starania się o środki pomocowe, ponieważ nie mamy zapewnionego wkładu własnego - wyjaśnia Starosta dąbrowski Krzysztof Kaczmarski. Sposobem na pozyskanie funduszy mają być właśnie obligacje komunalne. Ich wartość planowana jest w wysokości 4-5 mln złotych. Byłyby emitowane w kilku transzach, w zależności od potrzeb. Wykupywane miałyby być w ciągu 15 lat od emisji.

Tymczasem w Biurze Promocji dąbrowskiego Starostwa powstaje plan rozwoju lokalnego na lata 2004-2006 i 2007-2013.
Remonty dróg, mineralizacja odpadów, sprzęt dla szpitala, strefa aktywności gospodarczej - to tylko niektóre projekty planowane przez powiat dąbrowski do realizacji w przyszłości. W planie rozwoju znajdzie się szereg inwestycji z zakresu ochrony środowiska, edukacji, infrastruktury drogowej, bezpieczeństwa publicznego, przedsiębiorczości, opieki społecznej. Tego rodzaju plan wymagany jest podczas starań o środki z funduszy pomocowych.

Na liście znalazły się m. in. remonty dróg Dąbrowa Tarnowska - Żelichów i Radgoszcz - Szczucin, strefy aktywności gospodarczej, organizacja targów gospodarczych. Wśród inwestycji oświatowych znaleźć można dokończenie nadbudowy ZSP w Szczucinie, termomodernizację budynków szkół ponadgimnazjalnych w Dąbrowie. Plany dotyczą również zabytkowego parku w Brniu - Podborzu, jego konserwacji oraz budowy kortu tenisowego na terenie kompleksu.

Najkosztowniejszym przedsięwzięciem ma być budowa zakładu mineralizacji odpadów komunalnych. Pozwoli on nie tylko rozwiązać probem magazynowania śmieci ze wszystkich gmin Powiśla, ale również wykorzystać je do wytwarzania ciepła i produktów służących do budowy dróg. Zakład działałby w oparciu o kapitał prywatny, europejski i samorządowy. Jego koszt szacuje się na około 20 mln złotych.

- Realizacja tych inwestycji zależy od przyznanych środków finansowych z zewnątrz. Wyjściem do ich wyboru była diagnoza sytuacji społeczno - gospodarczej powiatu. Lista może być na bieżąco analizowana i w razie potrzeby zmieniana - mówi Janusz Dubajka, kierownik Biura Promocji Starostwa Powiatowego.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 6)Dodaj komentarz
(26-10-2004) waldek :
Kto kupi takie obligacje?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2004) pytam kto glupi :
kupi ten szajs

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2004) pewnie :
pewnie dlubajka wykupi wszystkie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2004) oblig :
właśnie się nad tym zastanawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2004) robert :
nie ma pieniędzy wszystko p....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2004) bogdan :
Janusz Dubajka -ten to ma pomysły ile jeszcze lat będziemy zmuszeni to znośić

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947