To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Akredytacja medyczna dla Szpitala im. Szczeklika w Tarnowie    -   04/10/2011
„Szczeklik” doceniony
Tarnowski szpital miejski uzyskał najbardziej prestiżowe potwierdzenie jakości wykonywanych usług medycznych, przyznawane przez Ministra Zdrowia – informuje magistrat. W tarnowskim ratuszu odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatu akredytacji medycznej dla Specjalistycznego Szpitala im. E. Szczeklika w Tarnowie. Certyfikat wręczył wiceminister zdrowia Marek Haber. Dodajmy, że w ciągu kilkunastu lat akredytację medyczną uzyskały 104 szpitale - na prawie 800 szpitali wielospecjalistycznych w Polsce, czyli zaledwie co 8-ma placówka.

Ogloszenie

Warto zaznaczyć, iż zdobycie akredytacji medycznej nie jest proste – wymaga ogromnego zaangażowania całej kadry medycznej a przede wszystkim wiąże się z ponoszeniem większych kosztów utrzymania placówki; względy te powodują, iż że część placówek nie decyduje się na taki wysiłek. Również nie wszystkie placówki ubiegające się o akredytację uzyskują ją – decyduje o tym wynik przeglądu akredytacyjnego dokonywany przez zespół ekspertów z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia – czytamy w nadesłanym komunikacie.
W „Szczekliku” przygotowania do otrzymania akredytacji trwały prawie 2 lata. Sam proces przygotowywania Szpitala do przeglądu akredytacyjnego był bardzo skomplikowany i trudny, gdyż obejmował wszystkie procedury medyczne zachodzące w placówce. Wdrożonych zostało przeszło 200 standardów akredytacyjnych, w tym m.in.: dotyczących bezpieczeństwa pacjentów w trakcie zabiegów diagnostycznych i operacyjnych, właściwej opieki w okresie pooperacyjnym, leczenia bólu, racjonalnej antybiotykoterapii, profilaktyki choroby zatorowo-zakrzepowej, zapewnienia właściwej ochrony radiologicznej w trakcie wykonywanych badań, zapewnienia jakości wykonywanych badań laboratoryjnych i obrazowych, działań mających na celu redukcję ryzyka wystąpienia zakażeń szpitalnych itd. To także wdrożone standardy dot. stosowania bezpiecznego sprzętu i aparatury medycznej, zapewnienia właściwej dezynfekcji i sterylizacji sprzętu medycznego czy prowadzenia segregacji, transportu i utylizacji odpadów medycznych, itp.
Wdrożenie wszystkich standardów medycznych do codziennej pracy całej załogi Szpitala ma na celu przede wszystkim podnieść jakość procesu diagnozowania i leczenia, zwiększyć bezpieczeństwo pacjentów, zmniejszyć ryzyko występowania błędów i powikłań. Jednocześnie w pełni zapewnione jest przestrzeganie praw pacjenta. Wiosną br. odbył się w Szpitalu przegląd akredytacyjny i zespół CMJ wydał pozytywną rekomendację Ministrowi Zdrowia, który przyznał tarnowskiemu szpitalowi certyfikat.
Warto także zaznaczyć, że „stary” Szpital przystąpił do Ogólnopolskiego Zrzeszenia Szpitali Akredytowanych, którego celem jest wspólne działanie służące poprawie jakości usług medycznych oraz oddziaływanie na kształtowanie polityki zdrowotnej w kraju.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, December 9, 2023 12:11:12
IP     : 44.212.94.18
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html