Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Deklaracja przyjaźni i wymiana kontaktów z amerykańskim Niles pod Chicago    -   04/10/2011
Prezydent w Chicago
Tarnowska delegacja powróciła ze Stanów Zjednoczonych. Wizyta, której przewodniczył prezydent Ryszard Ścigała, dotyczyła kilku obszarów tematycznych. Jak informowaliśmy, wyjazd związany był przede wszystkim z uroczystościami Katyń Memorial - nadania imienia części ulicy stanowej im. Wojciecha Seweryna oraz odsłonięciem pamiątkowej tablicy z Tarnowa. Jak informuje tarnowski magistrat, prezydent przywiózł z USA także „plan” powstania Centrum Bezpiecznych Technologii w Tarnowie.

Ogloszenie

Deklaracja przyjaźni i wymiana kontaktów z amerykańskim Niles pod Chicago
W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych i stanowych m.in. Robert Callero – burmistrz Niles, John D Amico – reprezentant stanu Illinois oraz radni Chris Hanusiak, Andrew Przybylo, Louella Preston, Voe Louerde i Rosemary Palicki. Uroczystości były także okazją do spotkania środowisk polonijnych, wśród których znaczną część stanowili mieszkańcy Tarnowa i okolic. Obecne były m.in.: Związek Klubów Polskich, Związek Podhalańczyków, Związek Przyjaciół Żabna, Klub Tarnovia, Klub Przyjaciół Ziemi Tarnowskiej, Kluby Przyjaciół Woli Przemykowskiej, Rogowskiej czy Niedzielisk.

Podczas pobytu w Chicago prezydent spotkał się także z polskimi przedsiębiorcami działającymi na terenie USA, którzy specjalizują się w produkcji okien czy wyposażenia wnętrz. Włodarz Tarnowa odbył ponadto wizytę studyjną w jednostkach podległych tamtejszemu samorządowi. Spotkania robocze i dyskusje w siedzibie władz miasta dotyczyły m.in. sposobów zarządzania miastami, prowadzenia spraw komunalnych, czy konstruowania planów strategicznych.

Na zakończenie pobytu w chicagowskim Niles delegacja z Tarnowa wzięła udział w sesji Rady Miasta, podczas której prezydent Ryszard Ścigała otrzymał specjalne podziękowania oraz „deklarację przyjaźni” Proclamation In suport of designating a portion of Milwaukee Av. As Wojciech Seweryn Memorial Road in Niles, Il. Burmistrz Robert Callero potwierdził zaś zamiar odwiedzenia Tarnowa.

Jest plan powstania Centrum Bezpiecznych Technologii w Tarnowie
Tarnowski magistrat informuje także o planie powstania Centrum Bezpiecznych Technologii w Tarnowie – na temat założeń strategicznych projektu i współpracy polsko – amerykańskiej w tym zakresie rozmawiał w Waszyngtonie prezydent Ryszard Ścigała. Szef tarnowskiego samorządu był gościem Bonnie D. Jenkins – ambasador, koordynator programów redukcji zagrożeń w Biurze Bezpieczeństwa Międzynarodowego i Nierozprzestrzeniania w Departamencie Stanu USA. Wizytę koordynowała Ambasada Polski w Waszyngtonie.

Rozmowa dotyczyła roli Tarnowa w zakresie współpracy na rzecz rozwoju i bezpieczeństwa chemicznego na świecie. W myśl projektu istotną rolę w kooperacji miałyby odegrać zarówno miasto jak i Azoty Tarnów - now how największego przedsiębiorstwa w regionie. Plan zakłada skierowanie myśli technologicznej do krajów rozwijających się, takich jak Afryka czy Azja. Ryszard Ścigała został zaproszony do Waszyngtonu nie tylko jako prezydent – partner przedsięwzięcia, ale także jako były prezes zakładów chemicznych oraz ekspert w dziedzinie ochrony środowiska.

Kolejnym etapem rozmów w tej sprawie będzie Konferencja Chemiczna, która w Tarnowie odbędzie się z końcem października. Po spotkaniu w stolicy USA, osobisty udział w sympozjum zapowiedziała ambasador Bonnie D. Jenkins.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 6)Dodaj komentarz
(04-10-2011) tarnowianka :
czy wiecie kto wchodził w skład delegacji obok prezydenta ? pseudorzeczniczka i fotoreporter, żeby prezydent był uwieczniony , skąd my to znamy - z codzienności urzędowania tego gościa.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-10-2011) gunnar :
a co? też chciałabyś jechać tarnowianko? :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-10-2011) głupcy! :
Ścigała... stwórz w Tarnowie jedno miejsce pracy a potem uciekaj do stanów!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-10-2011) Dociekliwy :
Ścigała gdzie będziesz szukał razem ze skarbnikiem Kolasinskim (czy to ten sam co był w PZPR ) oszczedności ? w słuzbie zdrowia? w szkolach? w MOPSie? by pokryc wydatki związane z wyjazdem? a co Tarnów z tego ma? ile przybyło czy przybedzie miejsc pracy? Zbliza sie czas referendum w sprawie odwołania Ścigały, taki bedzie koniec tego gościa .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-10-2011) stokrotka :
Komentarz usunięty

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-10-2011) mieszkaniec :
Jednego niestety celu nie zdołał zrealizować NASZ PREZYDENT. A mianowicie wybudowania lotniska w Tarnówku. Szkoda bo z Chicago wylądował by centralnie, a tak musi się biedny dygnitarz bujać ze świtą samochodem z Balic ,,autostradą Grabarczyka". Zaoszczędzone pieniążki z nie wykonanych deklaracji inwestycyjnych ( wybudowanie lotniska ), zostały SKUTECZNIE jak sądzę zaabsorbowane w modernizację Krakowskiej. TEN NASZ PREZYDENT TO JEST GOSPODARZ GODNY NAŚLADOWANIA (A MOŻE WYKLUCZENIA). Mam dylemat. Na tę chwilę odmawiam zdrowaśkę za szczęśliwe lądowanie i dojazd do gospodarstwa PANA PREZYDENTA..

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl