To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  List protestacyjny w sprawie ochrony życia (film)    -   04/10/2011
Posłanka Augustyn za czy przeciw życiu ?
Dziś, 4 października wczesnym popołudniem pod tarnowskim biurem posłanki PO Urszuli Augustyn odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez stowarzyszenie KoLiber. Członkowie tego stowarzyszenia, a także Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Klub Gazety Polskiej i NSZZ Solidarność wystosowały do posłanki list protestacyjny, dotyczący jej głosowania za odrzuceniem obywatelskiego projektu nowelizacji ustawy o ochronie życia poczętego. Przypomnijmy, że głosowanie Urszuli Augustyn (i m.in. także posła Jana Musiała) w tej sprawie wywołało duże oburzenie wśród środowisk „pro life” i osób starających się postępować zgodnie z nauczaniem katolickim. Stanowisko Kościoła jest jednoznaczne w kwestii zabijania dzieci nienarodzonych, a przecież posłanka jest (była?) członkiem zarządu Katolickiego Centrum Młodzieży „Kana”, pracowała też w diecezjalnym radio RDN Małopolska, gdzie zresztą nadal - zgodnie z prawem - czeka na nią etat.

Ogloszenie
>

List protestacyjny został złożony dziś w biurze poselskim Urszuli Augustyn (była wówczas nieobecna). Jak wyjaśniał nam Piotr Gładysz ze stowarzyszenia KoLiber, termin protestu i złożenia listu jest jak najbardziej nieprzypadkowy. Kolibranci nie doczekali się bowiem odpowiedzi na ich złożone kilka tygodni temu zapytanie dotyczące postawy posłanki, wobec czego pytają – teraz już publicznie i wspólnie z innymi organizacjami – o prawdziwe poglądy U. Augustyn wobec inicjatyw chroniących życie, w tym chroniących życie najbardziej bezbronnych, niepełnosprawnych istot ludzkich. Dlaczego zdaniem posłanki, o czym świadczyłoby jej niedawne głosowanie w Sejmie, takie istoty można legalnie pozbawiać w Polsce życia? „Wyborcy mają prawo wiedzieć, kogo tak naprawdę wybierają” - uważają inicjatorzy akcji, oczekując na jasną deklarację posłanki PO i licząc, iż dowiedzą się jednak, jak Urszula Augustyn godzi swoje działanie i poglądy z deklarowaną religią katolicką i przywiązaniem do konserwatywnych, chrześcijańskich wartości.

Zobacz film z krótkiej konferencji prasowej pod tarnowskim biurem posłanki PO Urszuli Augustyn – rozmówcą dziennikarzy jest Piotr Gładysz ze stowarzyszenia KoLiber:

Pobierz wtyczkę Flash PlayerZobacz film dokumentujący przekazanie listu:

Pobierz wtyczkę Flash PlayerA oto treść listu, sygnowanego przez stowarzyszenie KoLiber, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Klub Gazety Polskiej w Tarnowie i NSZZ Solidarność:
”Pani Poseł Urszula Augustyn
Jako przedstawiciele konserwatywnej części społeczności Tarnowa – niniejszym pismem - chcielibyśmy wyrazić naszą dezaprobatę i oburzenie wobec postawy Pani w sprawie głosowania nad obywatelskim projektem nowelizacji ustawy o ochronie życia poczętego jakie miało miejsce w dniu 31 sierpnia 2011r.
Pani Poseł – znana wcześniej jako aktywna działaczka organizacji mających w swoim założeniu działalność pro-life, a następnie - jako niemniej zaangażowana dziennikarka Radia Dobra Nowina (założonego przez śp. Józefa Życińskiego, gorącego zwolennika ochrony życia ludzkiego w każdej jego fazie) - z zupełnie niezrozumiałych dla nas powodów zagłosowała przeciwko ustawie chroniącej najbardziej bezbronnych członków społeczeństwa.
Potrzeba i cel stworzenia ustawy wynikał - zgodnie przedłożonym uzasadnieniem do niej  -  z konieczności jednolitego stosowania standardów konstytucyjnych,  gdyż w myśl orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego: „wartość konstytucyjnie chronionego dobra prawnego jakim jest życie ludzkie, w tym życie rozwijające się w fazie prenatalnej, nie może być różnicowana. Brak jest bowiem dostatecznie precyzyjnych i uzasadnionych kryteriów pozwalających na dokonanie takiego zróżnicowania w zależności od fazy rozwojowej ludzkiego życia. Od momentu powstania życie ludzkie staje się więc wartością chronioną konstytucyjnie” (wyrok z dnia 28 maja 1997 roku, sygn. K 26/96).
Przyzwolenie więc na tego rodzaju działanie tj. zgodę na traktowanie ludzi w fazie prenatalnej jako ,,materiału biologicznego”  nawiązuje do kultury eugenicznej rozwiniętej w świecie zwłaszcza przed II wojną światową. Ciężko zaliczyć zatem ten czyn do sprawiedliwych, jeśli narusza on podstawowe prawo naturalne człowieka, jakim jest prawo do życia od poczęcia, tym bardziej, że  pod projektem obywatelskim, który  - dzięki głosom takich osób jak Pani Poseł - został odrzucony (mimo tego, że 15-stu posłów Platformy Obywatelskiej RP wyłamało się z partyjnej dyscypliny w czasie głosowania za co „groziła” im kara finansowa w wysokości jednego tysiąca złotych) - podpisało się ok. 100 tysięcy obywateli w tym także  z diecezji tarnowskiej!
            Naszym zdaniem, w sprawach dotyczących norm moralnych nie można kierować się dyscypliną partyjną za żadną cenę. To jest jeszcze bardziej niemoralne aniżeli stawanie samemu wobec konieczności dokonania wyboru jak głosować. Sprzeniewierza się to zasadzie wolności sumienia, a co za tym idzie wolności religijnej. Dlatego chcemy zamanifestować nasze oburzenie i brak zgody wobec postawy oportunizmu moralnego - jakim „uraczyła” nas Pani w dniu 31 sierpnia 2011r., podczas tak fundamentalnego dla nas chrześcijan, w tym katolików, głosowania. Parafrazując słowa Bł. Matki Teresy z Kalkuty zadajemy Pani publiczne pytanie: Jeśli może Pani zaakceptować to, że matka zabija swoje dziecko, to jak może Pani mówić innym ludziom, by nie zabijali drugiego człowieka?”


M. Poświatowski

Polecamy również relację z wydarzenia na stronie RDN - Małopolska: patrz TUTAJ.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, October 18, 2021 13:07:24
IP     : 3.234.211.61
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html