To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wieści z tarnowskiego magistratu    -   07/10/2011
Dom Dziennego Pobytu otwarty
Uroczyście otwarto nową siedzibę Domu Dziennego Pobytu przy ul. Szpitalnej 53. Zmiana lokalizacji siedziby tej jednostki pozwoli na rozszerzenie działalności o oddział wsparcia dziennego dla osób dotkniętych chorobą Alzheimera. Jest to możliwe dzięki zwiększonej powierzchni użytkowej ze 143 m² do ok.350 m². DDP jest przeznaczony dla 50 osób – poinformował tarnowski magistrat.

Ogloszenie
>

Większa powierzchnia użytkowa, możliwość korzystania z ogrodu, wspólne imprezy okolicznościowe oraz wspólne spędzanie czasu wolnego z Mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej dla Osób Przewlekle Somatycznie Chorych im. Świętego Brata Alberta to bardzo dobra forma aktywizacji i integracji społecznej zarówno dla jednej i drugiej grupy osób korzystających z usług obydwu placówek. Nowa lokalizacja Domu i fakt funkcjonowania w sąsiedztwie placówki stacjonarnej daje szansę na rozszerzenie oferty usług np. poprzez wydłużenie godzin dostępności, możliwość korzystania z rehabilitacji itd. Korzystanie z DDP może stanowić również alternatywę pozostawania osobą samodzielną (żyjącą np. w rodzinie) nie muszącą decydować się na zamieszkanie w placówce o charakterze całodobowej (co przeciwdziała instytucjonalizacji). Połączenie działalności obu placówek to również właściwe wykorzystanie bazy gospodarczej Domu – zasobów kuchni, rehabilitacji oraz kadrowej.

Placówka będzie kontynuowała dotychczasowe formy terapii tj.:
- zajęcia manualne: elementy dekoracyjne, prace ręczne, artystyczne, stroiki itp.
- terapię ruchem: gimnastyka ogólnousprawniąjąca, taniec, spacery, wycieczki
- muzykoterapię: spotkania muzyczne połączone z nauką piosenek i tańca, wspólnym śpiewaniem
- zajęcia rekreacyjno - kulturalne np. imprezy okolicznościowe, wyjścia do kina, teatru itp.

Przewiduje się, że wśród uczestników Domu będą osoby poruszające się na wózkach, stąd też usunięto bariery architektoniczne na zewnątrz i wewnątrz budynku. Niewątpliwie atrakcją będą zajęcia związane z obsługą komputera jak również trening pamięci. Wszystkie te działania te będą służyły utrzymaniu sprawności, aktywizacji podopiecznych DDP. Pobyt w ośrodku jest odpłatny jedynie na poziomie kosztów wyżywienia odpowiadających kwocie dziennej stawki żywieniowej. W zależności od posiadanych dochodów, poszczególne osoby będą ponosić odpłatność od 25% do 100%. Koszt adaptacji obiektu wyniósł ponad 300 tys. zł.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, December 4, 2021 02:32:09
IP     : 3.81.89.248
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html