Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Łukasz pnie się w górę   -   26/10/2004
Tarnowski Szpital Wojewódzki imienia św. Łukasza zajął wysokie 26-te miejsce w opublikowanym dziś przez „Rzeczpospolitą” rankingu polskich szpitali. Na miejscu 77. znalazł się drugi tarnowski szpital im. Szczeklika. Autorzy brali pod uwagę warunki w jakich leczeni są pacjenci, wyposażenie placówek w aparaturę medyczną oraz jakość zarządzania. „Skok o ponad 40 pozycji w stosunku do roku 2003-go musi cieszyć” – mówi dyrektor "nowego" szpitala - Anna Czech.

Ogloszenie

W rankingu szpital Świętego Łukasza na tysiąc możliwych zdobył 711 punktów. Aby wynik za rok był jeszcze lepszy, potrzebne jest ciągłe inwestowanie w sprzęt, infrastrukturę i wyszkolenie załogi. Szpital Św. Łukasza jest też bardzo dużym pracodawcą. Obecnie zatrudnia ponad 1400 osób.
Druga tarnowska placówka lecznictwa zamkniętego – Szpital Specjalistyczny imienia Edwarda Szczeklika – zdobyła w rankingu 630 punktów i została sklasyfikowana na miejscu 77-ym. W rankingu w poprzednim roku była to pozycja 146. "Skok rankingowy" jest tutaj zatem równie imponujący. Warto także wspomnieć, że Szpital im. Szczeklika to jeden z nielicznych w pierwszej setce zestawienia „starych” szpitali. W krajowej czołówce rankingu przeważają obiekty nowe, dysponujące nowoczesnym sprzętem oraz nowymi budynkami.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 6)Dodaj komentarz
(26-10-2004) Loom :
Jak na podnoszone publicznie wiele razy rzekome "wielkie dysproporcje" między standardami obu tarnowskich szpitali różnica niespełna 80 punktów na 1000 , która dzieli Szczeklika od łukasza, nie wydaje się olbrzymia. Ciekaw jestem ile szpitali w kraju w ogóle sklasyfikowano

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-10-2004) realista :
Od siebie dodam ze wynik ten jest drugim w woj. malopolskim.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-10-2004) jabbER :
No i co z tego jak jeden i drugi dalej tę samą bidę klepią,a oszczędza się na wszystkim...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2004) K.P :
Które miejsce zajmują ludzie tam pracujący ,jeżeli chodzi o wynagrodzenie, może ktoś zgadnie?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2004) kubek z dziurką :
Miałem tam praktykę. Dyrektorka miała dylemat; zwolnić pracowników czy zmiejszyć pensje. Poza tym, często przychodzą pisma dlaczego ilość pielęgniarek w stosunku do łóżek jest tak wysoka. Nie wszystko jest rewelacyjne, ale nie jest tak źle, o czym miejsce w rankingu świadczy najlepiej.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-11-2004) usia :
Szkoda ,że nie oceniano zanagażowania personelu w pracę, takiego bezosobowego, zimnego traktowania pacjenta. Sama mam dośwaidczenie z jednego odzialu a podobno na innych też tak jest.Na "starym" pod tym względem jest o wiele lepiej.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947