To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Fundacja PRO - Prawo do Życia rekomenduje 8 kandydatów do Sejmu i dwóch do Senatu    -   07/10/2011
Certyfikaty dla kandydatów
Ośmiu kandydatów na posłów w okręgu tarnowskim: Stanisław Gaworczyk (KW PJN), Jadwiga Kusior (KW PO), Roman Łucarz (KW PiS), Janusz Łukasik (KW Prawica) Janusz Rusak (KW Prawica) i Ewa Swoszowska (KW Prawica) oraz dwaj kandydaci na Senatora RP: Zdzisław Sumara (KW Prawica) i prof. Kazimierz Wiatr (KW PiS) otrzymało kilka dni temu w siedzibie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie nadawany przez Fundację PRO - Prawo do Życia i Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "STOP ABORCJI". Certyfikat nadany im został po złożeniu pisemnej deklaracji o poparciu zapisów projektowanej ustawy, zmierzającej do maksymalizacji ochrony życia dzieci poczętych.

Ogloszenie
>

Wcześniej takie Certyfikaty odebrali: Edward Czesak, Barbara Marianowska, Józef Rojek i Michał Wojtkiewicz, wszyscy z KW PiS oraz Jacek Pilch (PJN).
Lista kandydatów z Certyfikatem znajduje się na stronie: www.stopaborcji.pl .

Posłuchaj wypowiedzi kandydatki PO, Jadwigi Kusior (na zdjęciu z certyfikatem), pytanej, jak zachowa się w przypadku nałożenia - podobnie jak podczas ostatniego głosowania w Sejmie - dyscypliny klubowej, zmuszającej do odrzucenia rozwiązań chroniących życie i czy nie przeszkadza jej start z listy ugrupowania, którego kierownictwo i większość posłów sprzeciwia się ustawie :Przypomnijmy, dwójka tarnowskich posłów Platformy Obywatelskiej, Urszula Augustyn i Jan Musiał kilka tygodni temu zagłosowało przeciw obywatelskiemu projektowi ustawy chroniącej życie również tych istot , które obecnie można wciąż legalnie w Polsce zabijać. Przeciw postawie Urszuli Augustyn, byłej dziennikarki diecezjalnego radia i osobie odwołującej się do katolickiego światopoglądu, zaprotestowało kilka katolickich i powołujących się na konserwatywne wartości organizacji społecznych.
Posłanka na zareagowała na treść dwóch przesłanych jej listów w tej sprawie.
O postawie Jana Musiała, również deklarującego katolicyzm oraz jego kontrowersyjnym głosowaniu w Sejmie przypomnieli z kolei ostatnio z kolei autorzy plakatów rozwieszanych w Brzesku.
Portret posła został tam zestawiony z fotografią abortowanego dziecka. Poseł jest oburzony treścią plakatu. Twierdzi, że nie uczynił niczego wbrew własnym przekonaniom i wyznawanej religii.
Przypomnijmy, że zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego zabicie nienarodzonego dziecka wiąże się z automatyczną ekskomuniką tych wszystkich, którzy przyczynili się do zabiegu. Niepotrzebna jest wtedy formalna decyzja Watykanu, to ekskomunika samonakładająca się. Objęty nią jest personel medyczny, sędziowie i politycy; jeśli chcą, by ekskomunika została zdjęta, muszą m.in. dokonać publicznej ekspiacji.

Za ekskomuniką polityków, którzy poparli legalizację aborcji do 12 tygodnia ciąży opowiedział się także papież Benedykt XVI podczas wizyty w Meksyku, w maju 2007 roku. Rzecznik Watykanu Federico Lombardi uzupełnił w rozmowie z dziennikarzami, że politycy, którzy głosowali za aborcją (lub dopuszczają ją w jakiejkolwiek formie), swoim działaniem sami siebie automatycznie ekskomunikowali.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, December 4, 2021 01:21:31
IP     : 3.81.89.248
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html