Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Google Street View w Tarnowie    -   10/10/2011
Tarnów sfotografowany
W ubiegłym tygodniu po Starym Mieście w Tarnowie jeździł trójkołowiec Google, który fotografował nasze miasto – poinformowało Tarnowskie Centrum Informacji. Google pracuje nad przygotowaniem usługi Street View dla Polski i konsekwentnie fotografuje kolejne lokalizacje.

Ogloszenie
>

W minionym tygodniu trójkołowiec Google gościł na ulicach Tarnowa, dokumentując miejsca niedostępne dla samochodów czyli głównie tarnowską starówkę. W kolejnym etapie tworzenia usługi ulice miasta będą fotografowane ze specjalnego samochodu Street View. Podczas pobytu w Tarnowie Google street view pomoc merytoryczną i logistyczną zapewniało Tarnowskie Centrum Informacji.  Termin wizyty był zachowany w tajemnicy ze względu na wymogi Google fotografowania  „naturalnego” życia miasta. 

Trójkołowce Google trafią do miejsc, które znalazły się w finale zakończonego niedawno plebiscytu „Patrzcie, Polska! Wybieramy naszą wizytówkę na Street View”. Internauci oddali w plebiscycie ponad 115 tys. głosów, a zwycięzcą została ulica Piotrkowska w Łodzi. Dzięki temu zdjęcia ul. Piotrkowskiej zostaną zaprezentowane na Mapach Google jako pierwsze z Polski.
-Ogromne zainteresowanie plebiscytem i aktywność lokalnych społeczności przerosły nasze oczekiwania. Chcielibyśmy więc uhonorować miejsca, które znalazły się w finale plebiscytu i pokazać je w Street View – mówi Marta Jóźwiak z Google Polska. -Staramy się też zrealizować więcej zdjęć z tych miast przy wykorzystaniu samochodów, a także odwiedzić kolejne miejsca z finałowej listy (www.google.pl/streetview/polska). Udało nam się już przekonać do tego zespół  Street View.

Street View jest funkcją Map Google, która pozwala użytkownikom wirtualnie podróżować po świecie, oglądając miejsca na zdjęciach panoramicznych z perspektywy przechodnia. W ramach Street View można oglądać fotografie wykonane na wszystkich 7 kontynentach, łącznie w 27 krajach, w tym specjalne zdjęcia licznych atrakcji turystycznych.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl