Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Epoka gazu w MPK   -   27/10/2004
Od wczoraj Tarnów ma miejskie autobusy napędzane na sprężony gaz ziemny CNG. Na razie dwa, ale powoli będzie ich przybywać. Z tej okazji na terenie zajezdni MPK przy ul. Lwowskiej otwarto uroczyście - z udziałem m. in. przedstawicieli władz wojewódzkich i samorządowych oraz parlamentarzystów - stację tankowania CNG, Wybudowano ją kosztem ok. 2,5 mln zł, a inwestorem była Karpacka Spółka Gazownicza PGNiG.

Ogloszenie

Dwa pierwsze autobusy zostały przystosowane do napędu na gaz ziemny przez załogę MPK, podobnie będzie z następnymi. Pod koniec 2005 r. po Tarnowie i okolicy będzie kursować 18 takich pojazdów, a w następnych latach ma być ich 40.

Henryk Łabno, prezes spółki MPK w Tarnowie, zachwala zalety "gazowych" autobusów: - Są one przede wszystkim bardzo ekologiczne, mniej hałaśliwe i bardziej komfortowe, gdyż ruszanie i rozpędzanie pojazdu odbywa się bez większych szarpnięć. Myślę, że docenią to pasażerowie. (ziob)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 5)Dodaj komentarz
(27-10-2004) wektor :
musi być ruch w interesie. MPK kupuje "gazowe" busy, buli setki tysięcy, nie bardzo wiem skąd na to znajduje forsę . "Gazy" robią swoją sieć stacji CNG, bo pewnie nie tylko w Tarnowie będą teraz wymieniać "tabor" na gazowy. A my szaraki, czy coś odczujemy ? Raczej nie. No, może poza zwiększeniem ceny biletu za przejazd. W tej sytuacji - podwyżka jest gwarantowana. Bo przecież będziemy jeżdzić teraz "ekologiczne, mniej hałaśliwie i bardziej komfortowo". A ja tam wolałem "po staremu" i za złotówkę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-10-2004) Tomi :
Idź sie leczyć

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-10-2004) Ingebrigsten :
Popieram, idz sie leczyc.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-10-2004) TARNOWI. :
Idzie na lepsze? Tylko dla Kogo? Chyba gazy robią dobry interes. Dlaczego nie, skoro Prezes MPK to wciąż pracownik Gazów?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-10-2004) Moyal :
Zgadzam sie, idzie na lepsze. Dobrze, że te dwie potężne tarnowskie firmy okazują się być dobrymi partnerami. Bo dlaczego MPK miałoby isc do firmy z innego miasta, województwa lub z zagranicy, kiedy oferta KSG zza zaścianka jest bardzo korzystna. Tak na marginiesie, to słyszałem że tarnowskie MPK należy do jednych z najlepiej prosperujących w Polsce. Niestety nie są to sprawdzone informacje i budzi to wątpliwości bo dlaczego PKS wchodzi na niektóre linie. Oczywiście moze to miec uwarunkowania polityczne. Prezes MPK nie jest pracownikiem gazów. Wogóle TARNOWI. co to dla Ciebie są "Gazy"? Zorientuje sie troche jak te przesiębiorstwa działają, w jakiej strukturze konkretnie i nie pisz takich bredni.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947