Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Powiat Tarnowski: międzynarodowe kontakty    -   20/10/2011
Śladami Paderewskiego...
Powiat tarnowski nawiązał kontakty z muzeum Paderewskiego w szwajcarskim Morges. Wszystko wskazuje na to, że dojdzie do wymiany młodych i organizacji wspólnych przedsięwzięć. I. J. Paderewski w 1899 r. osiadł w Szwajcarii, gdzie kupił 20-hektarową posiadłość w Rion Bosson, położoną niedaleko Morges nad brzegiem Jeziora Lemańskiego.

Ogloszenie

Delegacja Powiatu Tarnowskiego ze starostą Mieczysławem Krasem i wicestarostą tarnowskim Mirosławem Banachem przebywała z oficjalną wizytą w Austrii i Szwajcarii. W Szwajcarii delegacja Powiatu Tarnowskiego spotkała się z przedstawicielami władz powiatu i miasta Morges oraz członkami zarządu Stowarzyszenia im. I.J. Paderewskiego. Stowarzyszenie powstało w 1977 roku dla upamiętnienia postaci wielkiego kompozytora i Polaka, który przez prawie 40 lat mieszkał w Szwajcarii w Morges. W 1991 roku Stowarzyszenie utworzyło muzeum, w którym gromadzone są wszelkiego rodzaju pamiątki – dokumenty, zdjęcia, filmy, meble, bibeloty, należące niegdyś do Paderewskiego i świadczące o jego życiu, twórczości i działalności społecznej i politycznej. Ponadto organizowane są różne formy działalności kulturalnej jak: koncerty, festiwale, nagrody dla młodych muzyków.

Stowarzyszenie Paderewskiego w Morges jest zainteresowane współpracą z Powiatem Tarnowskim i Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, szczególnie w zakresie wzajemnego udziału w imprezach muzycznych, wymiany młodych artystów, organizacji wspólnych przedsięwzięć.
Starosta Tarnowski przekazał władzom Stowarzyszenia zaproszenie do Powiatu Tarnowskiego w 2012 roku, a dla upamiętnienia tego spotkania i wzbogacenia kolekcji Muzeum - makietę dworu I. J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej oraz kserokopie dokumentacji przywiezionej z domu rodzinnego kompozytora w Kuryłówce na Ukrainie.
W Austrii przedstawiciele samorządu powiatowego oraz Gminy Radłów wzięli udział w spotkaniu ze starostą powiatu Braunau oraz burmistrzami miast: Kirchberg, Auerbach i Palting. Rozmowy dotyczyły zakresu możliwej współpracy pomiędzy gminami i samorządami powiatowymi.
W miejscowości Altheim delegacja polska wzięła udział w uroczystości poświęcenia kaplicy poświęconej bezpieczeństwu drogowemu. Starosta Tarnowski wręczył proboszczowi parafii Altheim obraz błogosławionej Karoliny Kózki. Uroczystość uświetnił koncert orkiestry dętej.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 6)Dodaj komentarz
(20-10-2011) polo :
Banach koi łzy po porażce razem z Podrazą za nasze pieniądze!!!! Skandal.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-10-2011) POsłaniec :
Od początku Banach rządzi w powiecie a polo i reszta kundelków ciągle popiskuje i popiskuje. Każdy chciałby takiej porażki, a do tego jeszcze Tusk rządzi w kraju...ha.ha..

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-10-2011) otóz to :
Pan Mirosław Banach jest doświadczonym samorzadowce i szkoda by było gdyby poszedł do Sejmu, podobnie jak marszałek Ciepiela - lepiej niechaj tutaj pracują na rzecz małopolski i powiatu tarnowskiego. POLO - popatrz na to z innej strony --- czy Mieczysław Kras przypadkiem nie pojechał razem z M Banachem ? POsłaniec ma racje....hahaha

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-10-2011) punisher :
Ja to nawet cieszę się że władze powiatu będą mieć miłe wspomnienia ze swej ostatniej wycieczki za nasze pieniądze. Już za dosłownie kilka dni czeka ich powrót do bardzo smutnej rzeczywistości.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-10-2011) pik :
Pan Banach to wieki mąż stanu.Oczywiście dopóki PO rządzi.HA! HA!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-10-2011) wyborca :
Zgadzam sie z powyższymi wypowiedziami- Tak oto wielcy mężowie stanu: Kras, Banach, Augustyn,Podraza,Słowik oraz Armatys i Mączka po jakże "udanej kampanii" wyborczej za pieniądze podatników wyruszyli na podbój Europy . Tak dalej "mości panowie" , a wyborach zrobicie oszałamiający wynik podobny do Banacha

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl