To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Jubileusz Diecezji Tarnowskiej w Chicago    -   27/10/2011
Z życia Diecezji Tarnowskiej
Jubileusz 225-lecia Diecezji Tarnowskiej będzie także obchodzić Polonia w Chicago. Księża i świeccy pochodzący z diecezji tarnowskiej zaprosili biskupa tarnowskiego Wiktora Skworca do odwiedzenia Stanów Zjednoczonych. Podczas wizyty w dniach od 3 do 9 listopada br. zaplanowano w Chicago spotkania z księżmi z diecezji tarnowskiej, siostrami zakonnymi oraz z klubami parafialnymi z różnych miejscowości.

Ogloszenie

Biskup tarnowski Wiktor Skworc w niedzielę, 6 listopada odprawi Mszę św. w parafii pw. św. Władysława. Proboszczem jest tam ks. Jacek Wrona pochodzący z Brzeska.
Do parafian w Chicago został już wysłany specjalnie wydany list papieża Benedykta XVI z okazji  jubileuszu diecezji.  Jubileuszowe słowo do diecezjan tarnowskich żyjących w Stanach Zjednoczonych napisał też ordynariusz diecezji bp Wiktor Skworc.
„O Waszej więzi z Polską i z Diecezją Tarnowską świadczy już samo pragnienie przeżywania wspólnie naszego Jubileuszu. Trzeba jednak zauważyć, że jest ono niewątpliwie także owocem nieustannego zainteresowania życiem Waszych bliskich na tarnowskiej i sądeckiej ziemi, kontaktów i życzliwego  wsparcia Waszych rodzinnych parafii oraz częstych odwiedzin Ojcowizny. Dziękuję, że wracacie tu, gdzie Wy czy Wasi rodzice uczyli się żyć, modlić i pracować, gdzie wchodzili w dziedzictwo kultury i wiary chrześcijańskiej, i skąd często wyruszali w nieznane, niosąc w sercu głębokie zaufanie w Bożą Opatrzność i miłość do Najświętszej Maryi Panny” – czytamy w liście.
Biskup podziękował Polonii, że stara się podtrzymywać polskość i wartości duchowe. Słowa wdzięczności ordynariusz diecezji skierował także do kapłanów, którzy głoszą Słowo Boże i sprawują sakramenty, ale także często są animatorami kultury polskiej i strażnikami dziedzictwa historycznego. Bp Skworc podkreślił też ważną rolę klubów parafialnych i Stowarzyszeń Polaków na emigracji. „W jedności i wspólnocie łatwiej jest zachować wartości i przekazać je młodemu pokoleniu” – napisał ordynariusz diecezji.
Biskup tarnowski prosi Polonię, aby uczestniczyła w niedzielnej i świątecznej Mszy św., codziennie się modliła, często przystępowała do sakramentu pokuty. „W ten sposób zachowacie wiarę w sercu i będziecie ewangelizować świat, w którym przyszło Wam żyć” – dodaje bp Skworc.

Przygotowała Ewa Biedroń – DSI - Diecezjalny Serwis Informacyjny
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, October 18, 2021 14:47:14
IP     : 3.234.211.61
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html