To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Jest poparcie międzynarodowe dla Centrum Bezpiecznych Technologii w Tarnowie    -   27/10/2011
Wieści z tarnowskiego magistratu
Jak poinformował Urząd Miasta Tarnowa, „jest poparcie międzynarodowe dla Centrum Bezpiecznych Technologii w Tarnowie”. To generalny wniosek z odbywającej się w mieście pod Górą Św. Marcina konferencji dotyczącej bezpieczeństwa chemicznego na świecie – Conference on chemical safety and security. W naszym mieście goszczą przedstawiciele różnych państw i kontynentów, przede wszystkim przedstawiciele rządów Stanów Zjednoczonych oraz Afryki. Podczas spotkania, w którym uczestniczą także przedsiębiorcy, szefowie instytucji i służb omawiane są szczegóły koncepcyjne mającego powstać ośrodka naukowo – szkoleniowego.

Ogloszenie

-Prace koncepcyjne mają potrwać około roku, z końcem przyszłego roku powinniśmy zainicjować działalność Centrum w Tarnowie – mówi dyrektor Biura Projektów Specjalnych OPCW Krzysztof Paturej. -Tarnów, w oparciu o działające tu Zakłady Azotowe ma być epicentrum myśli technologicznej dla krajów rozwijających się takich jak Afryka czy Azja – dodaje. -Potrzebne jest konsorcjum państw, organizacji międzynarodowych i pozarządowych. Centrum powinno być elastyczne w swoich działaniach i dostosowywać się do różnych kultur, różnego zrozumienia bezpieczeństwa i różnych priorytetów narodowych na całym świecie – mówi Bonnie Jenkins z Departamentu Stanu USA.

-Większość krajów afrykańskich nigdy nie miała doświadczenia z produkcją i użyciem substancji o wysokiej toksyczności. Kraje te potrzebują pomocy w zakresie rozwijania bezpiecznego przemysłu chemicznego. W trzech rejonach Afryki: Afryce Północnej, Zachodniej i Południowej przemysł chemiczny jest lepiej rozwinięty niż w pozostałych częściach kontynentu. Stało się tak dzięki ułatwionemu dostępowi do rynków zbytu i surowców, takich jak gaz ziemny powiązany z przetwórczym przemysłem rafineryjnym ropy naftowej – uzupełniała Ruthie C. Rono – Ambasadorka Kenii. Dodajmy, że skierowała ona oficjalne zaproszenie dla przedstawicieli Azotów Tarnów, Miasta i Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego, a także innych zainteresowanych organów krajowych do złożenia wizyty w Kenii.

„Przypomnijmy, w obliczu szybkiego rozwoju światowego przemysłu chemicznego i globalizacji dostępu do chemikaliów bezpieczeństwo produkcji, infrastruktury oraz łańcucha dostawczo-odbiorczego staje się priorytetem dla wszystkich zainteresowanych włączając w to rząd, przemysł, społeczności zlokalizowane w jego sąsiedztwie, świat nauki i społeczność akademicką” - czytamy w komunikacie magistratu.

Konferencja chemiczna w Tarnowie potrwa do piątku. Aktywnymi uczestnikami są m.in. przedstawiciele: Kenii, Kazachstanu, Ukrainy, USA, Holandii, Indii, a także przedstawiciel ONZ. Polskie instytucje reprezentują przedstawiciele ministerstw (MSWiA, MSZ, MG, MI, MON), Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Głównego Inspektora Ochrony Środowiska, Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego, Państwowej Straży Pożarnej, Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, Wojskowego Instytutu Techniki Inżynieryjnej. W Tarnowie goszczą ponadto przedstawiciele uczelni wyższych: Politechniki Krakowskiej, Politechniki Łódzkiej, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, Wyższej Szkoły Biznesu NLU w Nowym Sączu, Wojskowej Akademii Technicznej, a także przedstawiciele firm sektora Wielkiej Syntezy Chemicznej.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, October 18, 2021 13:11:08
IP     : 3.234.211.61
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html