Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów    -   04/11/2011
Spotkanie polsko-izraelskie
W Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Józefa Piłsudskiego gościli uczniowie oraz nauczyciele z Galili High School z Kfar Sava – poinformował tarnowski magistrat. Spotkanie było możliwe dzięki uczestnictwu tarnowskiej młodzieży w realizacji projektu edukacyjnego „Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów”.

Ogloszenie

Spotkanie było częścią obchodów 100-lecia istnienia placówki oraz realizowanego od 2007 roku przez tarnowskie szkoły projektu „Bliżej Siebie", którego celem jest koordynacja i organizacja spotkań młodzieży polskiej i izraelskiej w polskich szkołach. Do uczestnictwa w projekcie w roku szkolnym 2010/2011 został zaproszony nauczyciel historii Józef Parys, który wraz z 20 nauczycielami z całej Polski uczestniczył w poprzedzającym tarnowskie spotkanie seminarium w Jerozolimie dotyczącym nauczania o Holokauście, zorganizowanym przez Instytut Yad Vashem we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji z Warszawy.
W trakcie pobytu w Tarnowie izraelska młodzież miała okazje zobaczyć m.in. wystawę „Polacy ratujący Żydów w czasie Zagłady. Pomoc Polaków dla ludności żydowskiej…” czy też wziąć udział w warsztatach historyczno-literackich „Losy spotykają się na placu”, podczas których podjęto próbę wspólnego uczenia się i dialogu w sprawach bolesnych kwestii dotyczących stosunków polsko-żydowskich w czasie Zagłady. Goście zwiedzili także cmentarz żydowski, tarnowskie stare miasto oraz oddali hołd Żydom i Polakom pomordowanym przez Niemców w Lesie Buczyna w Zbylitowskiej Górze.
Koordynatorem projektu jest Ośrodek Rozwoju Edukacji, natomiast w naszym regionie MCDN ODN w Tarnowie. Projektowi towarzyszą również warsztaty edukatorskie organizowane dla nauczycieli polskich przez The International School for Holocaust Studies przy Instytucie Yad Vashem w Jerozolimie. W projekcie uczestniczą czynnie trzy tarnowskie placówki oświatowe: I LO, II LO oraz ZSE-G. Dotąd zorganizowanych zostało łącznie 6 spotkań. (II LO - 3 spotkania; Gimnazjum nr 2, VI LO, I LO - po 1 spotkaniu). Przebieg spotkania jest każdorazowo ustalany przez nauczyciela z Polski z nauczycielem-przewodnikiem po stronie izraelskiej.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(05-11-2011) Niepodległość Polski przeszkadza żydom :
Zapowiedzi zakłócania uroczystości odzyskania niepodległości dnia 11 listopada przez pederastów i innych poprawnie myślących którym na pomoc mają przyjść nawet Niemcy jest znana medialnie. Nikt natomiast nie wie że decyzja czy Polacy mogą obchodzić to święto państwowe we własnym kraju zapadła 2 listopada 2011 roku na dziwnej naradzie pewnej mniejszości. źródło: http://www.jewish.org.pl/index .php/pl/co-gdzie-kiedy-mainmen u-58/4501-11-xi-i-czy-nie.html

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-11-2011) MAFIOSO :
Ale młodzież niech się spotyka. Widać pewną nieufność, tradycyjnie raczej ze strony izraelskiej, albowiem „Przebieg spotkania jest każdorazowo ustalany przez nauczyciela z Polski z nauczycielem-przewodnikiem po stronie izraelskiej”.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl