To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
  
   Breń. Powiat wybiera gospodarza   -   29/10/2004
Hotel, centrum konferencyjne, organizowanie przyjęć, nauka jazdy konnej - takie propozycje wykorzystania budynku internatu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu wpływają do Starostwa Powiatowego w Dąbrowie. Zarząd powiatu stara się o nowe zagospodarowanie zabytkowych obiektów.

Ogloszenie

Ponieważ internat przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych przestał funkcjonować, władze powiatu chcą, by obiekt i teren wokół został na nowo zagospodarowany. Na razie rozważane są propozycje, które związane są głównie z hotelarstwem i agroturystyką. Nie ma również decyzji, czy kompleks zostanie sprzedany czy wydzierżawiony.

- Jedna z propozycji dotyczy stworzenia tu bazy hotelowej, przygotowania stajni dla koni, wykorzystania przyszkolnych szklarni i gruntów rolnych. Mowa jest również o odnowieniu parku i jego wykorzystaniu do nauki jazdy. Inny pomysł zakłada urządzenie w budynku restauracji z hotelem, w którym organizowane byłyby konferencje czy przyjęcia okolicznościowe. W otoczeniu internatu powstałyby place zabaw, wybiegi dla koni, można byłoby organizować kuligi i inne atrakcje dla turystów - wymienia starosta dąbrowski Krzysztof Kaczmarski.

Zdaniem Andrzeja Cetery, szefa tarnowskiej delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków obiekt powinien mieć gospodarza. - Budynkiem powinien się ktoś opiekować, czy to właściciel, czy dzierżawca, nie powinien on stać pusty i nieużytkowany. Najlepiej byłoby też, gdyby kompleks był przekazany w całości, razem z parkiem, ponieważ stanowią one jedną całość - podkreśla Andrzej Cetera.

Zaznacza również, że było to wstępne spotkanie ze starostą, nie omawiano jeszcze konkretnych projektów. Obiekty są wpisane do rejestru zabytków, co oznacza, że przyszły gospodarz musi wiedzieć o tym, na co może sobie pozwolić zanim kupi czy wydzierżawi budynek i park oraz konsultować wszystkie prace z konserwatorem zabytków. (baja)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, June 25, 2024 01:25:04
IP     : 44.192.48.196
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html