To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Stowarzyszenie Rodzin Katolickich proponuje wesprzeć rodziny z trojgiem dzieci i więcej przez darmowe bilety i/lub zniżki w autobusach i na obiekty miejskie   -   07/11/2011
Karta Dużej Rodziny w Tarnowie ?
Zarząd Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej zwrócił się do Prezydenta Ryszarda Ścigały z apelem o wprowadzenie w mieście Karty Dużej Rodziny, która ma być ważnym elementem wsparcia dla rodzin wielodzietnych i promocji postaw prorodzinnych tarnowskiego samorządu. Karta umożliwiałaby darmowy albo zniżkowy przejazd autobusem, wstęp do kina, teatr, halę sportową czy basen. "Katastrofalna sytuacja demograficzna w naszym kraju – współczynnik dzietności jest mniejszy od 1,4 – wymaga prowadzenia mądrej strategii polityki prorodzinnej na wszystkich szczeblach samorządu terytorialnego. Taka jest potrzeba chwili. W rodzinach wielodzietnych wychowuje się jedna trzecia polskich dzieci" - czytamy w apelu Stowarzyszenia.

Ogloszenie
>
- Jak wykazują badania, każde kolejne dziecko w rodzinie, w sposób znaczący wpływa na obniżenie dochodów na osobę i zubożenie rodziny. Sytuacja rodzin wielodzietnych bywa niejednokrotnie, mimo często heroicznej postawy rodziców, dramatyczna a ich życie jest na granicy ubóstwa. To dzieci stanowią o przyszłości naszego kraju, o naszej sytuacji emerytalnej, są naszym najważniejszym potencjałem. Pomoc rodzinom wielodzietnym będzie działaniem przeciw wykluczeniu społecznemu tych rodzin i przyczyni się do zrównoważonego rozwoju. Te dzieci mają do tego prawo. Inwestycja w rodziny wielodzietne, to najpewniejsza inwestycja, to jest również ważny wkład w rozwój naszego miasta - uważa radny Stanisław Klimek, prezes tarnowskiego Oddziału Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.
Przypomina, że karta Dużej Rodziny sprawdziła się już w wielu krajach europejskich, jako skuteczny instrument polityki prorodzinnej. m.in. we Francji, Belgii, Austrii i Włoszech. Funkcjonuje również w Polsce, od sześciu lat we Wrocławiu, a także w Gdańsku, Warszawie, Sandomierzu, Tychach, Bielsku Białej, Łowiczu, Grodzisku Mazowieckim i innych.

Inicjatorzy apelu do Prezydenta proponują, żeby Kartą objąć również rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka. Ich zdaniem, Karta Dużej Rodziny – trzy plus - nie powinna stanowić jakiegoś rodzaju pomocy społecznej, lecz winna służyć promocji i wsparciu rodziny, żeby zwrócić uwagę na wartość jaką stanowi rodzina.
Bonusy związane z korzystaniem z Karty, to pomoc w codzienności np. darmowa komunikacja miejska, darmowy wstęp (lub zniżki) do instytucji kultury (muzea, kina, wystawy) i obiektów sportowo – rekreacyjnych. - Ufamy, że program związany z Kartą Dużych Rodzin będzie miał charakter rozwojowy i pomoc rodzinom wielodzietnym obejmie różne obszary potrzeb. Program przyczyni się również do zidentyfikowania środowiska rodzin „trzy plus” w Tarnowie - pisze Stowarzyszenie w Liście Otwartym do Prezydenta.

na zdjęciu front miejskiej karty "Duża Rodzina Gdańska" wprowadzonej w Gdańsku
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, July 22, 2024 22:44:01
IP     : 100.28.0.143
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html