To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna    -   07/11/2011
Na podwójnym gazie
Miniony tydzień upłynął pod znakiem kradzieży, rozboju, o którym informowaliśmy w osobnej wiadomości, sytuacji w której pasażer autobusu komunikacji miejskiej podał kontrolerowi nieprawdziwe dane oraz przypadku zatrzymania 2 7-letniego mieszkańca powiatu tarnowskiego, który w miejscu zamieszkania posiadał przerobioną na palną broń typu „wiatrówka”. Rzecz jasna nie brakowało również zdarzeń drogowych. Niestety, wciąż nie brak kierowców, którzy lubią jeździć „na podwójnym gazie” i to nieraz pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Przy czym przekroczenie 2 promili wcale nie należy do rzadkości, a poprzednie tygodnie i miesiące przynosiły już nie lada rekordy. Głupota ludzka nie zna granic. Nawet tej cienkiej, za którą nieraz kryje się czyjeś kalectwo lub śmierć... Tym razem na szczęście obeszło się bez ofiar...

Ogloszenie

Kradzieże, włamania
Policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum zatrzymali dwoje nastolatków podejrzewanych o kradzież roweru. 16-latek i 15-letnia tarnowianka wykorzystali dogodny moment, zabrali pozostawiony na korytarzu w piwnicy budynku przy ul. Żwirki w Tarnowie rower górski, o wartości 300 złotych.
Policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód zatrzymali 20-latka, który na przełomie maja i czerwca włamał się do domu w budowie w Łowczówku i ukradł elektronarzędzia - kosę spalinową i wyrzynarkę, o łącznej wartości 350 złotych. Policjanci ustalili także, że sprawca, mieszkaniec Łowczówka w styczniu tego roku usiłował się włamać do tego samego budynku, jednak wtedy niczego nie ukradł.
Z piątku na sobotę nieznany sprawca włamał się do dwóch sklepów na osiedlu 25-lecia w Tarnowie. Z jednego ukradł 2400 w gotówce i telefon komórkowy. Z drugiego niczego nie wyniósł, jednak spowodował straty w wysokości 100 złotych. Trwają czynności zmierzające go ustalenia i zatrzymanie włamywacza.

Rozboje
Jak informowaliśmy w osobnej wiadomości, policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum zatrzymali sprawcę usiłowania rozboju z użyciem noża. Wczoraj wieczorem do jednego z osiedlowych sklepów spożywczych w Tarnowie wszedł zamaskowany mężczyzna. Przy użyciu noża zażądał od ekspedientki wydania pieniędzy. Kobieta nie posłuchała polecenia. Krzycząc sprowadziła z zaplecza właściciela sklepu, na widok którego sprawca uciekł. O zdarzeniu została powiadomiona policja. Na miejsce natychmiast wysłano patrole m.in. z psem tropiącym. Kilka przecznic dalej, na ul. Jasnej jeden z nich zatrzymał sprawcę. 19-letni tarnowianin trafił już do policyjnego aresztu. Za usiłowanie rozboju z użyciem noża grozi mu od 3 do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Tarnowie zastosował wobec 19-letniego tarnowianina, sprawcy usiłowania rozboju tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Za kółkiem
1 listopada kwadrans po 18:00 w Filipowicach, kierujący vw, 40-letni mieszkaniec Ryglic jadąc w kierunku Czchowa, na ostrym łuku drogi w prawo zjechał na przeciwległy pas ruchu i dalej z drogi. Pojazd uderzył w brzeg przydrożnego rowu, po czym został wyrzucony w górę i obracając się w powietrzu zatrzymał się ostatecznie na kołach, na zaoranym polu. Samochodem podróżowało 3 pasażerów. Obrażeń ciała doznało jedno z nich. 39-letnia kobieta ma stłuczoną rękę i doznała ogólnych potłuczeń ciała. Kierujący był trzeźwy.
O godzinie 22:35 1 listopada na ul. Krynickiej w Gromniku, kierujący ciężarowym volvo z naczepą, 22-letni mężczyzna, włączając się do ruchu z terenu posesji na drogę publiczną, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 48-letniej kierującej mazdą, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. W wypadku ucierpieli pasażerowie mazdy. 50-letni mężczyzna doznał złamania obojczyka i nosa, 17-latek urazu twarzy. Obaj trafili do szpitala. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.
W nocy z 2 na 3 listopada w Gromniku zatrzymano kierowcę vw golfa. Jak wykazało badanie 26-letni mieszkaniec Białej Niżnej miał w organizmie 1.3 promila alkoholu. Kierowcy uniemożliwiono dalszą jazdę. Teraz odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.
3 listopada w Mikołajowicach policjanci z posterunku w Wierzchosławicach zatrzymali do kontroli rowerzystę. Od 54-letniego mieszkańca miejscowości wyczuwalna była wyraźna woń alkoholu. Potwierdziło to również badanie. – 2.14 promila alkoholu w organizmie. Wykonujący czynności z mężczyzną policjanci ustalili także, że posiada on sądowny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i rowerów. Odpowie za jazdę jednośladem w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
W piątek przed ósmą rano jadący ul. Zbylitowskich kierowca skody skręcając w lewo, w ul. Spacerową potracił przechodzącą przez ulicę mieszkankę Zbylitowskiej Góry. Kobieta doznała złamania barku. Zarówno ona jak i kierujący byli trzeźwi.
W piątkowe popołudnie, jadący vw transporterem, ul. Szujskiego w kierunku ul. Klikowskiej w Tarnowie, 33-letni tarnowianin uderzył w poprzedzającego go fiata. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Badanie mężczyzny wykazało, ze ma on w organizmie 2.5 promila alkoholu. Odpowie za spowodowanie kolizji i jazdę w stanie nietrzeźwości.

Różne
Jadący autobusem komunikacji miejskiej bez biletu 14-latek, podczas kontroli podał nieprawdziwe dane osobowe i sfałszował podpis na blankiecie wezwania do zapłaty.
Policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu tarnowskiego, który w miejscu zamieszkania posiadał przerobioną na palną broń typu „wiatrówka”.
Jak informowaliśmy obszernie w osobnej wiadomości, po 26-latach pracy w policji i czterech latach piastowania funkcji komendanta komisariatu w Ciężkowicach, starszy aspirant Krzysztof Miłkowski zakończył pracę w resorcie. Nowym komendantem ciężkowickiej Policji, wyłonionym w drodze konkursu został starszy aspirant Artur Roman.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, July 22, 2024 11:05:48
IP     : 35.172.230.21
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html