To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
  
   IPN raz w miesiącu   -   29/10/2004
Słabnie zainteresowanie Tarnowian sprawdzaniem tajnych akt PRL-owskiej bezpieki. - Początkowo przedstawiciel krakowskiego Instytutu Pamięci Narodowej dyżurował w naszym punkcie konsultacyjnym co tydzień. Od pewnego czasu przyjeżdża do Tarnowa raz w miesiącu i to wystarcza - mówi Janina Kania, dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej. Dyżury organizowane są w siedzibie MBP przy ul. Krakowskiej.

Ogloszenie

W kwietniu 2000 roku, z inicjatywy tarnowskiego starosty i prezydenta miasta, doszło do podpisania umowy z IPN-em i utworzenia w Tarnowie punktu informacyjnego Instytutu. Z biegiem czasu słabnie wszak zainteresowanie obywateli sprawdzaniem archiwów tajnych służb PRL-u i poszukiwaniem dokumentów świadczących o prześladowaniach. IPN odbiera coraz mniej wniosków o udostępnienie akt osobowych (tzw. zapytań o status pokrzywdzonego) i dlatego w Tarnowie wystarcza comiesięczny dyżur.

- Początkowo zainteresowanie ludzi było spore, ale z miesiąca na miesiąc maleje - przyznaje dyr. Kania. Na spotkanie z dyżurującym pracownikiem IPN-u przychodzi teraz po kilka osób pragnących rozliczyć się z własną przeszłością, poznać tajne archiwa na swój temat. O terminach kolejnych dyżurów informujemy w Internecie i przy pomocy wywieszek na drzwiach naszej biblioteki. Najbliższy wypada 8 listopada.

Formularze wniosków do IPN-u można odbierać codziennie w Czytelni Głównej Miejskiej Biblioteki przy ul. Krakowskiej. Tarnowska książnica jest jedyną w Polsce biblioteką, która w ten sposób współpracuje z Instytutem Pamięci Narodowej. - To dla nas pouczające doświadczenie i możliwość pomocy innym, a poza tym korzystamy na tej współpracy... - J. Kania ma tutaj na myśli wymianę informacji, pomoc IPN-u przy organizowaniu okolicznościowych wystaw, pozyskiwaniu publikacji nt. najnowszej historii Polski (mab)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, June 25, 2024 01:25:50
IP     : 44.192.48.196
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html