To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: intarnet.pl
  
   Z cyklu „Młody Jazz”    -   08/11/2011
Koncert Anny Gadt
Anna Gadt, wcześniej znana pod nazwiskiem Anna Stępniewska odnosi spektakularne sukcesy na festiwalach jazzowych. Jej płyta „Na mojej drodze” (2008) nominowana była do nagrody Fryderyka w kategorii jazzowy fonograficzny debiut roku. Artystka Wystąpi wraz z zespołem w Piwnicach TCK, 18 listopada o godz. 19:30. Cena biletu 15 zł.

Ogloszenie

W tym roku Anna Gadt wydała najnowszą płytę „Still I Rise”. Na płycie wokalistce towarzyszy trio jazzowe w składzie: Rafał Stępień, Maciej Garbowski i Krzysztof Gradziuk. Młodzi, ale już utytułowani i dobrze znani jazzowej publiczności muzycy stanowiący filar płyty. Dzięki nim Anna pozwala sobie na najbardziej niezwykłą i intymną podróż i już od pierwszych dźwięków wprowadza do własnej krainy dźwięków i subtelności. Nisko brzmiący głos i sposób śpiewania ballad, przywodzą na myśl wspomnienia o tak wybitnych artystkach jak Joni Mitchell i Shirley Horn. Jest tam również druga, bardzo odmienna strona wokalistki. Energetyczne tematy: Afro Blue i Open Your eyes, które stają się pretekstem do improwizacji. Anna stosuje w nich niezliczoną ilość pomysłów, dając tym samym upust swojej wyobraźni i ukazując niezwykły kunszt wykonawczy. 
Od najmłodszych lat związana z muzyką. Początkowo kształcona w kierunku klasycznym- ukończyła z wyróżnieniem klasę fortepianu. Wiedza, którą zdobyła okazała się bardzo cenna w późniejszej edukacji jazzowej. W 2006 roku Anna ukończyła z wyróżnieniem prestiżowy i elitarny w Polsce Instytut Jazzu, skąd wywodzi się czołówka muzyków jazzowych kraju. 
Już jako studentka była doceniana i nagradzana na wielu konkursach i festiwalach jazzowych, m.in: Jazz nad Odrą (gdzie zdobyła indywidualną nagrodę), Old Jazz Meeting (również nagroda indywidualna), Międzynarodowe Spotkania Wokalistów Jazzowych w Zamościu- który zaowocował występem w studiu koncertowym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, July 20, 2024 19:12:32
IP     : 44.192.94.177
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html