Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: intarnet.pl
  
  Do Tarnowa przyjeżdżają delegacje międzynarodowe    -   08/11/2011
Wieści z tarnowskiego magistratu
Tarnów przygotowuje się do wizyty delegacji z miast partnerskich – poinformował Urząd Miasta. Bezpośrednią okazja do spotkania jest przypadające w tym roku dziesięciolecie współpracy z węgierskim regionem Veszprem. W obchodach będą uczestniczyli również przedstawiciele innych zagranicznych partnerów. Delegacje wezmą udział m.in. w charytatywnym raucie niepodległościowym i uroczystościach 11 listopada. Do miasta pod Górą Św. Marcina przyjadą także goście z węgierskiego Kiskoros oraz z Tarnopola i Białej Cerkwi na Ukrainie.

Ogloszenie
>

Wspólna historia Tarnowa i innych węgierskich samorządów jest bardzo długa i bogata. Intensyfikacja wzajemnych kontaktów polsko-węgierskich wiąże się głownie z postacią tarnowianina generała Józefa Bema oraz honorowego obywatela Tarnowa Norberta Lippoczego.

Systematyczne współdziałanie z partnerami z Węgier najbardziej widoczne jest w dziedzinie kultury. Polega ono głównie na aktywnej wymianie zespołów artystycznych podczas festiwalowych przedsięwzięć oraz współpracy podczas historycznych wydarzeń. W latach ubiegłych akcenty węgierskie pojawiały się podczas wielu organizowanych w Tarnowie imprez m. in. „Zdaerzeń”, „Święta Gulaszu”, czy „Nocy Muzeów”. W każdym z tych wydarzeń brała udział spora liczba mieszkańców.

Ważnym i wyjątkowym wydarzeniem dla Tarnowa, była plenerowa ekspozycja repliki Panoramy Siedmiogrodzkiej, w skali 1:2.5, w węgierskim mieście Varpalota, przez cały 2010 r. Uroczyste odsłonięcie Panoramy z udziałem tarnowian odbyło się 15 marca 2010 r. podczas Narodowego Święta Węgier. Tarnów współpracuje również z Veszprem na niwie promocji turystyki, edukacji i wymiany doświadczeń samorządowych – czytamy w otrzymanym komunikacie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl