To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Urząd Miasta za głosem mieszkańców    -   09/11/2011
Rodzice z ZSO nr 4 zwyciężyli
Nie będzie lokalizacji Straży Miejskiej w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 4 – poinformował tarnowski magistrat. Wobec tak jednoznacznego sprzeciwu społeczności lokalnej, dla tej formacji poszukiwane jest inne miejsce. Placówka przy ul. Legionów, w której spory procent powierzchni jest nie użytkowany, powinna zostać zagospodarowana. Rozważana jest koncepcja umieszczenia tam którejś z miejskich poradni.

Ogloszenie

A oto treść informacji nadesłanej przez magistrat:
”Jak informowaliśmy, lokatorzy budynku przy ul. Nadbrzeżnej Dolnej muszą zmienić siedziby. Powód - zły stan techniczny obiektu, jego niska funkcjonalność, wysokie koszty utrzymania i remontów. Taką rekomendację wystawiła miejska komisja zajmująca się przeglądem budynków komunalnych, ich lepszym i bardziej funkcjonalnym wykorzystaniem.
Dodajmy, że pierwotna koncepcja umieszczenia strażników w ZSO Nr4 była mocno uzasadniona także względami bezpieczeństwa. Na terenie blokowiska, choć jest ono i tak dużo bardziej bezpieczne niż kiedyś w związku z funkcjonującym tam monitoringiem, nierzadko dochodzi do zakłócania porządku. W takich sytuacjach najczęściej interweniuje właśnie Straż Miejska.
Należy podkreślić, że argumenty podnoszone przez Radę Pedagogiczną oraz miejscową Parafię nie były w pełni racjonalne. Nie jest bowiem prawdą, o czym czytamy w załączonych stanowiskach w tej sprawie, że obecność Straży Miejskiej np. wywoływać będzie konflikt między misją szkoły a zadaniami i charakterem Straży Miejskiej, co doprowadzi do demoralizacji uczniów poprzez kontakt z negatywnymi postawami społecznymi osób zatrzymywanych przez Straż Miejską (Straż Miejska nie ma aresztów, nie przewozi zatrzymanych do swojej siedziby); nie może też łamać przepisów drogowych, co sugerują autorzy pism itd.”


Tyle magistrat. Decyzja Urzędu Miasta Tarnowa z pewnością ucieszy rodziców i nauczycieli. Jednak znając tarnowskie realia i dbałość o specyficznie pojmowany „wizerunek” władz miasta, otwartym pozostaje pytanie, czy - mając na uwadze zorganizowaną akcję sprzeciwu wobec absurdalnego pomysłu ulokowania w ZSO nr 4 siedziby Straży Miejskiej - za kilka miesięcy nie usłyszymy o zmianie na stanowisku dyrektora tej placówki. Preteksty mogą być różne, poczynając od „braku kontroli” dyrekcji nad Radą Pedagogiczną czy rodzicami...
M. Poświatowski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, July 22, 2024 11:18:58
IP     : 35.172.230.21
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html