To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna    -   14/11/2011
Włamywacze zatrzymani
Policjanci z komisariatu Tanów-Centrum zatrzymali czterech włamywaczy. Do zdarzenia doszło w nocy, 7 listopada, pomiędzy godziną 21:00, a 8:00 rano. Czterech mieszkańców Tarnowa w wieku od 23 do 51 lat dostało się do jednorodzinnego domu przy ul. Gospodarczej w Tarnowie. Weszli przez okno i ukradli kajnerowy zlewozmywak, lampę, elektryczną szlifierkę oraz 5 butelek z winem, wszystko o łącznej wartości 800 złotych. W wyniku działań policjantów, sprawcy zostali zatrzymani, a skradzione mienie odzyskane. Jak informowaliśmy w osobnej wiadomości, policjanci zatrzymali również grupę zajmującą się kradzieżą paliwa, kabli telekomunikacyjnych i samochodowych radioodbiorników. Kolejnym sukcesem było zatrzymanie dwóch młodzieńców podejrzanych o włamanie i kradzież około 3 kilogramów miedzianych elementów centralnego ogrzewania – złączek i kolanek, wyrwanych wcześniej przewodów instalacji elektrycznej, telewizyjnej i internetowej, przewody pompy wodnej oraz przedłużacza. Do zdarzenia doszło w Koszycach Wielkich. Część skradzionego mienia odzyskano. To jednak nie jedyny sukces funkcjonariuszy...

Ogloszenie
>

Kradzieże, włamania
Policjanci z komisariatu Tanów-Centrum zatrzymali czterech włamywaczy. Do zdarzenia doszło w nocy, 7 listopada, pomiędzy godziną 21:00, a 8:00 rano. Czterech mieszkańców Tarnowa w wieku od 23 do 51 lat dostało się do jednorodzinnego domu przy ul. Gospodarczej w Tarnowie. Weszli przez okno i ukradli kajnerowy zlewozmywak, lampę, elektryczną szlifierkę oraz 5 butelek z winem, wszystko o łącznej wartości 800 złotych. W wyniku działań policjantów, sprawcy zostali zatrzymani, a skradzione mienie odzyskane.
Policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód zatrzymali 20-letniego mieszkańca Zbylitowskiej Góry. Mężczyzna podejrzewany jest o kradzież w czerwcu tego roku, kilkudziesięciu metrów, czterożyłowego przewodu siłowego z gniazdami z terenu budowy domu przy ul. Jaśminowej w Tarnowie. Policjanci ustalają co stało się z wartym 850 złotych mieniem.
8 listopada w nocy nieznani sprawcy włamali się do jednego z sieciowych sklepów na ul. Brzeskiej w Radłowie. Wyłamali drzwi i wynieśli ze środka ponad 780 sztuk paczek papierosów, o wartości przekraczającej 8 tysięcy złotych. Trwając czynności zmierzające do zatrzymania włamywaczy.
Jak informowaliśmy w osobnej wiadomości, policjanci Wydziału dw z Przestępczością p-ko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie zatrzymali grupę zajmującą się kradzieżą paliwa, kabli telekomunikacyjnych i samochodowych radioodbiorników. W ich rękach znalazło się 7 mężczyzn w wieku od 19 do 47 lat, mieszkańców powiatu tarnowskiego, nowosądeckiego i gorlickiego. Grupa działała od stycznia 2010 roku, m.in. na terenie Kąśnej Górnej, Bruśnika, Bogoniowic, Jastrzębi, Gromnika, Łowczowa, Chodorowej, Białej Niżnej, Słonej, Bobowej. Zajmowała się głównie kradzieżą napowietrznych przewodów telekomunikacyjnych, paliwa z pozostawionych przy remontowanych odcinkach dróg maszyn budowlanych i stojących przy prywatnych posesjach samochodów. Kradli także radioodbiorniki. Działali gównie w porze nocnej, w różnych konfiguracjach osobowych. Do przecinania przewodów wykorzystywali metalowe nożyce. Pozyskaną miedź oraz paliwo sprzedawali. Wśród zatrzymanych jest paser. Mężczyźni mają na koncie 20 czynów, kradzieży i włamań, „rekordzista” 11. Wartość skradzionego przez nich mienia szacuje się na kwotę ok. 30 tysięcy złotych. W toku realizacji sprawy policjanci zabezpieczyli wykorzystywane w przestępczym procederze nożyce, pojemniki ze skradzionym paliwem, radioodbiorniki i kawałki linek. Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem, jeden z nich paserstwa. Grozi im kara pozbawienia wolności od 5 do 10 lat. Na poczet zabezpieczenia wykonania kar zatrzymanym tymczasowo zajęto mienie. Sprawa ma charakter rozwojowy.
Z wnętrza nie zamkniętego Opla zaparkowanego w rejonie kościoła w miejscowości Ołpiny, sprawca ukradł skórzaną saszetkę z 150 złotymi i dokumentami, m.in. z dowodem osobistym i rejestracyjnym, prawem jazdy, polisą ubezpieczeniową, kartami bankomatowymi. Wartość start wynosi 250 złotych.
W Koszycach Wielkich sprawcy weszli do jednorodzinnego domu w budowie przez piwnicę i ukradli około 3 kilogramów miedzianych elementów centralnego ogrzewania – złączek i kolanek, wyrwane wcześniej przewody instalacji elektrycznej, telewizyjnej i internetowej, przewody pompy wodnej oraz przedłużacz. Powstałe starty oszacowano na 2 tysiące złotych. W wyniku czynności podjętych bezpośrednio po zgłoszeniu, policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód zatrzymali podejrzewanych o ten czyn 18 i 19-latka z Koszyc Wielkich. Część skradzionego mienia odzyskano.

Zniszczenie mienia
Mieszkanka Tarnowa zgłosiła na policji uszkodzenie mienia na terenie stanowiącej jej własność działki. W miniony weekend nieznany sprawca uszkodził m.in. altankę, pergolę z winoroślami, ozdobne płotki i ławkę oraz kompostownik. Starty oszacowane zostały na 800 złotych. Trwają czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania wandala.

Rozboje
W sobotni wieczór dzielnicowi z komisariatu Tarnów-Zachód zatrzymali w Gosławicach 22-letniego mieszkańca miejscowości. Mężczyzna podejrzany jest o dokonanie rozboju na 42-letnim mieszkańcu Skrzyszowa. Napastnik zadawał ciosy rękami i kopał ofiarę, po czym zabrał mu paczkę papierosów, 8 złotych i butelkę alkoholu. Pokrzywdzony z urazami twarzoczaszki trafił do szpitala.

Za kółkiem
Na ul. Wałowej w Tarnowie zatrzymany został 36-letni rowerzysta. Mężczyzna jechał po zmroku na nieoświetlonym rowerze i miał wyraźny problem z utrzymaniem pionu. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
Wieczorem 9 listopada w Tarnowie zatrzymano kierującego volkswagenem golfem. 42-letni mieszkaniec miasta prowadził pojazd mając 3.4 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna utracił prawo jazdy. Odpowie za czyn jakiego się dopuścił. Grozi mu kar 2 lat pozbawienia wolności.
W niedzielę kwadrans po północy w Wietrzychowicach kierujący audi, 19-letni mieszkaniec miejscowości wykonując na parkingu przy posesji manewr cofania najechał stojącą za pojazdem 20-letnią kobietę. Doznała ona złamania kości śródstopia i po udzieleniu pomocy medycznej opuściła szpital.

Narkotyki
„Kryminalni” z komisariatu Tarnów-Zachód zatrzymali dwóch tarnowian w wieku 21 i 20 lat, którzy posiadali przy sobie narkotyki. Przy starszym policjanci zabezpieczyli foliowy woreczek z zawartością suszu marihuany, przy młodszym dwie pojedyncze porcje narkotyku. Łącznie zabezpieczono 5,27 gramów netto środków odurzających. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Za posiadanie narkotyków grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3.
Policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód zatrzymali 9 listopada w Zbylitowskiej Górze 20-letniego tarnowianina, przy którym ujawniono dwie porcje suszu marihuany. Łączna waga zabezpieczonego narkotyku to 2,23 grama. Chłopak trafił do policyjnego aresztu.

Różne
Jak informowaliśmy w osobnej wiadomości, 30 tarnowskich policjantów przeszło szkolenie w zakresu przepisów prawa łowieckiego. Celem zorganizowanego przez Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie i zarząd okręgowy Polskiego Związku łowieckiego w Tarnowie szkolenia było przybliżenie mundurowym, uregulowań prawnych dotyczących problematyki łowieckiej. Zajęcia prowadzili prezes (łowczy okręgowy) i vice prezes okręgowej rady łowieckiej PZŁ w Tarnowie, prezes okręgowego sądu łowieckiego PZŁ w Tarnowie, a także policjant wydziału postępowań administracyjnych Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, komórki zajmującej się m.in. wydawaniem pozwoleń na broń. Pod okiem fachowców policjanci zapoznawali się z przepisami z zakresu wykonywania polowań, przewozu broni palnej, użyczania jej osobom trzecim, kontroli drogowej osób przewożących tusze zwierzyny łownej, algorytmami działania w przypadku wystąpienia zdarzeń związanych z łowiectwem i kwestiami związanymi z kłusownictwem. W dwudniowym szkoleniu, w siedzibie zarządu okręgowego PZŁ w Tarnowie przy ul. Urszulańskiej, wzięło udział 30 policjantów z wszystkich podległych komendzie jednostek policji, w tym służb prewencji, wydziału ruchu drogowego i oficerów dyżurnych. Zdobyte doświadczenia posłużą w organizowanych cyklicznie od ubiegłego roku, wspólnie z kołem łowieckim DZIK z Pogórskiej Woli działaniach prewencyjnych zwalczających proceder kłusownictwa.
O tym również szerzej pisaliśmy – w związku ze świątecznym, przedłużonym weekendem, tarnowska policja prowadziła na drogach całego powiatu wzmożone działania pod nazwą „Listopadowy Weekend” oraz równolegle akcję „Trzeźwość i Narkotyki”. Wzięli w nich udział policjanci drogówki oraz służby prewencyjne, kilkudziesięciu mundurowych każdego dnia.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, July 22, 2024 10:56:10
IP     : 35.172.230.21
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html