Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Międzynarodowa stacja pokaże fragmenty „Niezwykłego domu Pana A.”    -   16/11/2011
Solski na antenie BBC One
Już dziś wieczorem (16 listopada) w BBC One będzie można obejrzeć program poświęcony brytyjskiemu dramaturgowi Alanowi Ayckbournowi. Znajdą się w nim także fragmenty spektaklu „Niezwykły dom Pana A.” w reżyserii Włodzimierza Nurkowskiego zrealizowanego przez Tarnowski Teatr im. L. Solskiego.

Ogloszenie

-Kilka miesięcy temu BBC zwróciła się do nas z prośbą o dostarczenie materiałów z naszej realizacji tekstu Ayckbourna. Byłem ciekaw czy rzeczywiście znajdą się w ostatecznym materiale poświęconym temu znanemu autorowi – mówi Rafał Balawejder, dyrektor Tarnowskiego Teatru.
Alan Ayckbourn to współczesny brytyjski komediopisarz. Napisał kilkadziesiąt sztuk teatralnych m.in.: „Niezwykły dom Pana A.”, „Farsa na trzy sypialnie", „Mały rodzinny interes” czy „Pozory mylą”. W latach 1972 -2009 był dyrektorem artystycznym Stephen Joseph Theatre w Scarborough. Jego sztuki wystawiano na West Endzie i na Broadwayu.
Reżyser tarnowskiego spektaklu podkreślał, że to przedstawienie adresowane jest nie tylko do dzieci. Sztuka skonstruowana przez autora jest wyjątkowa. To autentycznie spektakl dla wszystkich. Z tym, że przekaz adresowany do siebie dorośli widzowie mogą odbierać na zupełnie odrębnej – od fabuły dla dzieci – płaszczyźnie – mówił Włodzimierz Nurkowski.
Scenografię do tekstu Alana Ayckbourna w tłumaczeniu Elżbiety Woźniak, przygotowała Barbara Guzik. Muzykę skomponował Krzysztof Szwajgier. W obsadzie spektaklu można było zobaczyć : Paulinę Kapłon jako małą Zuzię, Piotra Hudziaka w wyjątkowej, pantomimicznej roli psa Balona, Jolantę Januszównę jako mamę oraz Jerzego Ogrodnickiego jako tytułowego Pana A.. Towarzyszyć im będą Paweł  Kumięga i sam reżyser Włodzimierz Nurkowski w podwójnych rolach Narratorów oraz Taty i Przechodnia.

Cały program będzie można zobaczyć dziś wieczorem w BBC One o godz. 22.35.

Foto: P. Topolski. Na zdjęciu Paulina Kapłon oraz Piotr Hudziak
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl