To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Julia Marcell: „June”    -   17/11/2011
Koncert w TCK
Przypominamy: 19 listopada o godz. 19:00 w Piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury odbędzie się koncert Julii Marcell, promującej swój drugi album „June”. Bilety zakupione na koncert, który miał się odbyć w październiku, zachowują swoją ważność.

Ogloszenie
>

JULIA MARCELL pochodzi z Olsztyna, ale na co dzień mieszka w Berlinie. Gra na fortepianie i na skrzypcach oraz pisze piosenki. Lubi je nazywać "CLASSICAL-PUNK". Classical z powodu intencji, Punk z powodu wykonania. Projekt Julii wiąże się z ciekawą historią. Nagrany dzięki wsparciu ludzi z całego świata (zebrano 50 tys. $) album Julii Marcell, jest pierwszą premierą polskiego artysty w wytwórni Sellaband.com - portalu zbudowanego na nowatorskiej koncepcji fanów inwestujących w muzykę.
Płyta zatytułowana "It Might Like You", powstała w Berlinie z udziałem niemieckich muzyków i polskiego kwartetu smyczkowego. Nagrania wyprodukował niemiecki producent Moses Schneider .

Julia tak wspomina pracę nad "It Might Like You": "Udało nam się uchwycić to na czym nam najbardziej zależało, czyli radość grania muzyki. Piosenki były nagrywane na żywo, na tzw. setkę, eksperymentowaliśmy, używaliśmy nietypowych instrumentów jak np. buty albo papier. Wyszła płyta surowa, o punkowej energii, a jednak intymna i ludzka."
Płyta Julii Marcell ukazała się 12 czerwca 2009 na terytorium Niemiec, Austrii i Szwajcarii a 16.10.2009 w Polsce. Płytę zapowiadał utwór "Night Of the Living Dead" .
Najprawdopodobniej jesienią 2010 album ukaże na terytorium USA, gdzie zainteresowanie wydaniem płyty wyraziła wytwórnia One Little Indian – wydawca m.in. Bjork. W marcu 2010 na zaproszenie One Little Indian, Julia zagrała z zespołem koncert na festiwalu South By South West w Texasie – jeden z największych festiwali muzycznych w USA. Julia coraz częściej koncertuje także w Polsce. Wystąpiła w tym roku m.in. na Festivalu Opener w Gdyni oraz na Festivalu Malta w Poznaniu. Występowała również w Niemczech, Holandii, Portugalii, Wielkiej Brytanii oraz Japonii.
Obecnie Artystka przygotowuje się do nagrania nowego albumu, którego rejestracja rozpocznie się w grudniu 2010r. Premiera planowana jest wiosną 2011.

Media o Julii:
27.10.2009 - Przekrój, Jarek Szubrycht "Jeśli ktoś gustuje w szlachetnym, podszytym klasyką popie Reginy Spektor czy Joanny Newsom, nie będzie mógł się oprzeć urokowi mieszkającej, w Berlinie olsztyniance. Julia pięknie śpiewa, nie gorzej komponuje i sprawnie sobie akompaniuje (skrzypce oraz pianino) - radzę natychmiast zwrócić na nią uwagę."
15.10.2009 - Gazeta Wyborcza - Duży Format, Robert Sankowski "Julii blisko do delikatnej Reginy Spector (Outer Space", Married To Life"), choć potrafi zabrzmieć bardziej awangardowo i otrzeć się o stylistykę Bjork (finał Words Wont Save You")".
01.10.2009 - Sukces - "Internautom z całego świata tak spodobały się jej piosenki, że wpłacili 50 tyś. dolarów, by mogła tworzyć kolejne utwory, i tak debiutancka płyta Julii Marcell, nieznanej dotąd artystki z Olsztyna - piosenkarki, pianistki, skrzypaczki i kompozytorki ukazała się już w Niemczech, Austrii i Szwajcarii".
26.10.2009 - Gala - "Piękny debiut na polskim rynku. Płyta nie należy może do łatwych, ale czy łatwo zawsze oznacza ciekawie i dobrze? Brawo Julia!”.
01.09.2009 - Exklusiv - Dominika Olszyna "Debiut Julii to czterdziestominutowa podróż po subtelnej krainie fortepianu i smyczków w towarzystwie uroczych tekstów i pięknego wokalu".

Przypomnijmy, że koncert pierwotnie miał się odbyć w październiku, jednak został przesunięty z powodu choroby artystki. Zakupione wcześniej bilety zachowują swoją ważność.

Tarnowskie Centrum Kultury, Rynek 5, 19 listopada godz. 19:00. Bilety: 20 zł
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, July 20, 2024 18:45:07
IP     : 44.192.94.177
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html