To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Włączyli się w akcję „Podaruj Dzieciom Słońce”...    -   21/11/2011
Harcerska pierwsza pomoc
Związek Harcerstwa Polskiego wraz z Fundacją Polsatu “Podaruj Dzieciom Słońce” w okresie od 1 września do 24 grudnia b.r. organizuje na terenie całej Polski szkolenia z zakresu ogólnych zasad udzielania pierwszej pomocy. Hufiec ZHP Tarnów, im. gen. Józefa Bema włączył się aktywnie w tą akcję, organizując w sobotę 19 listopada zajęcia szkoleniowe w supermarkecie Carrefour przy ul. Błonie 2. Mieszkańcy Tarnowa mogli wziąć udział w szkoleniu prowadzonym przez harcerzy, ratowników Harcerskiej Szkoły Ratownictwa. Każda osoba która prowadziła zajęcia, posiada Brązową Odznakę Ratownika ZHP oraz jest członkiem Harcerskiego Klubu Ratowniczego działającego przy Hufcu ZHP Tarnów. Podczas ośmiogodzinnego szkolenia, klienci supermarketu mieli okazję zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa, poznać podstawowe wyposażenie apteczki, przećwiczyć resuscytację krążeniowo - oddechową i wiele innych przydatnych rzeczy.

Ogloszenie

-Jedną z podstaw harcerskiego postępowania, zawartą w Przyrzeczeniu Harcerskim, jest niesienie pomocy bliźnim. Jednym z jej aspektów jest pierwsza pomoc medyczna w nagłych wypadkach - mówi harcmistrz Jerzy Gacoń, komendant Hufca ZHP Tarnów. -Aby jednak móc jej udzielić w sposób właściwy, należy poznać przynajmniej podstawy pierwszej pomocy. Stąd nasze zaangażowanie w tego rodzaju akcję szkoleniową.

-Zaplanowane zajęcia trwały przez 8 godzin na terenie supermarketu. Chcieliśmy pokazać jego klientom podstawy z udzielania pierwszej pomocy - nigdy nie wiadomo, kiedy możemy być na przykład świadkami wypadku. Do dyspozycji wszystkich chętnych były rękawiczki, bandaże, opatrunki i przede wszystkim fantom, na którym uczyliśmy resuscytacji krążeniowo-oddechowej - relacjonuje druh Sebastian Wąs, koordynator akcji z ramienia Harcerskiego Klubu Ratowniczego przy Hufcu ZHP Tarnów.
W szkoleniu wzięło udział ponad 100 osób. Warto znać podstawy udzielania pierwszej pomocy, gdyż na każdym z nas ciąży obowiązek (nie tylko moralny, ale i prawny) udzielenia pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Od tego jak i czy zadziałamy może zależeć czyjeś życie.

Związek Harcerstwa Polskiego jest największą, skupiającą wolontariuszy organizacją wychowawczą dzieci i młodzieży, działającą w Polsce, zrzeszającą ok. 120 tys. zuchów, harcerzy, instruktorów i seniorów. W 2011 roku tarnowskie harcerstwo obchodzi 100lecie działalności ruchu na terenie miasta Tarnowa i regionu tarnowskiego.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, January 17, 2022 10:11:33
IP     : 54.224.117.125
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html