To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Trwa leczenie Wioletty Hajduk – chora potrzebuje dalszego wsparcia    -   22/11/2011
Potrzebna pomoc
W klinice Tianjin w Chinach trwa leczenie chorej na rzadki nowotwór tarnowianki, znanej nauczycielki, Wioletty Hajduk. Jak informowaliśmy, wszystkie możliwości leczenia w Polsce już się wyczerpały. Wyjazd do Chin był możliwy dzięki ogromnej mobilizacji tarnowian i znacznemu wsparciu finansowemu ze strony mieszkańców.

Ogloszenie
>

Po badaniach wstępnych pani Wiola została dopuszczona do terapii polegającej na zamrażaniu guzów nowotworowych, przeszła już dwa takie zabiegi. W ostatnich dniach chora przeszła także terapię genową wątroby.
„Brzuch i wątroba bardzo powiększone, dokucza ból. I myślę że to był ostatni czas, aby tu przyjechać. Pojechaliśmy, nie można było już dłużej czekać, ale nie mamy środków dalej na leczenie, to co jest, wystarczy na badania. Wiem, że ofiarnie wspieracie mnie dalej – kochani, jestem wdzięczna za pomoc, nie zostawiajcie nas w tym najtrudniejszym momencie mojego życia” – możemy przeczytać na stronie internetowej Wioli.
Poza Wiolettą Hajduk, także pięć innych osób z Polski leczy się w Chinach. Troje z nich wraca w najbliższych dniach do kraju. Wracają po leczeniu, które jest niesamowicie kosztowne. Przykładowo koszt kroplówki, którą codziennie aplikuje im personel szpitala to wydatek rzędu 2 tysięcy złotych, natomiast wykonanie jednego zamrażania pochłania kwotę 20 tysięcy zł.
Tarnowski samorząd włączył się w akcję pomocy w zagranicznym leczeniu tarnowianki. Akcję koordynuje Stowarzyszenie „Kropla”. 

Jak wynika z danych finansowych, do tej pory udało się zebrać 188 788, 03 złotych. Największa wpłata wyniosła 25 tysięcy. W akcję włączyło się 38 parafii, 20 firm, 12 szkół i bardzo wiele osób prywatnych nie tylko z Tarnowa, ale i z całej Polski.
-Wiola cały czas potrzebuje pomocy, terapia lecznicza jest bardzo kosztowna – mówi prezes „Kropli”, Katarzyna Duraj. -Obecnie na koncie stowarzyszenia znajduje się jeszcze 50 tysięcy złotych, ale to zbyt mało, aby pokryć kolejne etapy leczenia.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, July 22, 2024 10:50:32
IP     : 35.172.230.21
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html