To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
  
   Szpital jeszcze bez kredytu   -   03/11/2004
Dąbrowski szpital powiatowy uregulował w terminie zaległą należność wobec ZUS-u z pieniędzy otrzymanych z Narodowego Funduszu Zdrowia na bieżącą działalność. W dalszym ciągu nie ma jednak ostatecznej decyzji banku w sprawie przyznania kredytu.

Ogloszenie

Na razie kwota 1,1 mln złotych została "pożyczona" ze środków na bieżące funkcjonowanie szpitala. - Wpłata została dokonana w terminie dzięki wcześniejszemu przelewowi kolejnej transzy pieniędzy z NFZ-u na bieżącą działalność. Pieniądze zostaną "zwrócone" po otrzymaniu kredytu bankowego. Ostateczną decyzję banku poznamy w czwartek - mówi starosta dąbrowski Krzysztof Kaczmarski.

Jak podkreśla starosta, bank udziela kredytu nie powiatowi czy miastu, które go poręczają, ale szpitalowi, a w tym przypadku jest to kredyt wysokiego ryzyka. Dlatego bank przed podjęciem ostatecznej decyzji chce dokonać szczegółowej analizy, zebrać opinie specjalistów. Władze powiatu i dyrekcja szpitala są w stałym kontakcie z zarządem banku, docierające stamtąd informacje są pomyślne.

Ważne jest, by pieniądze z kredytu dotarły jak najszybciej i szpital mógł zachować płynność finansową. - I powiat i dyrekcja szpitala dokonują wszelkich starań, żeby zakończyć sprawę kredytu jak najszybciej. Dla szpitala jest to możliwość unormowania spraw finansowych. Przy korzystnym kontrakcie na przyszły rok daje szansę na dobre funkcjonowanie placówki - podkreśla starosta Kaczmarski.

Pozostała część 3-milionowego kredytu pozwoli na uregulowanie najpoważniejszych należności wobec wierzycieli oraz spłacenie wcześniejszego kredytu w innym banku. (baja)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, February 28, 2024 22:41:06
IP     : 44.192.15.251
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html