Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Rekordowa kwesta na Starym Cmentarzu   -   03/11/2004
18 tysięcy 654 złote zebrano w ramach kwesty prowadzonej na Starym Cmentarzu w niedzielę, w dniu Wszystkich Świętych i w Zaduszki. To absolutny rekord w historii tej corocznej akcji. Więcej nie zebrano od czasu reaktywacji działalności Komitetu Ratowania Zabytków Starego Cmentarza w 1992 roku. Np. w ubiegłym roku udało się uzbierać "tylko" 12 tysięcy.

Ogloszenie
>

W niedzielę i 1 listopada do puszek kwestujących trafiło blisko 18 tysiecy złotych. Podczas kilkugodzinnej kwesty we wtorek Antoni Sypek - prezes Społecznego Komitetu i od lat główny inicjator kwesty marzył o dobiciu do kwoty 20 tysięcy złotych ...
- Za te pieniądze powinniśmy wyremontować od trzech do czterech zabytkowych nagrobków pilnie potrzebujących renowacji - cieszył się już wczoraj.
Decyzję, które nagrobki będą remontowane, działacze społecznego komitetu podejmą być może jeszcze przed końcem roku. Bardzo duże szanse na odremontowanie ma piękny nagrobek Olgi Gottmann, 12-letniej dziewczynki, która zmarła na gruźlicę. Nagrobek wykonany z piaskowca przedstawia anioła opartego o polny głaz.

Antoni Sypek uważa, że dobry wynik tegorocznej kwesty to efekt pracy działaczy społecznego komitetu na przestrzeni 12 lat. - Coraz więcej tarnowian rozumie przy tym, że należy ratować przeszłość i warto sięgnąć w tym celu do portfela choćby po skromny datek - powiedział.
Potrzeby w tym zakresie są jednak jeszcze bardzo duże. Na Starym Cmentarzu na renowację czeka około 300 grobowców i nagrobków.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(03-11-2004) tarnowianin :
Super sprawa. Tak trzymać! Pamięć daje nam tożsamość. Ci ludzie, którzy są tam ( na cmentarzu) zaklęci w kamieniu i porcelanowym zdjęciu, to...my. Tylko w trochę wcześniejszym wcieleniu...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-11-2004) George :
To naprawde zasługuje na wielkie uznanie dla mieszkańców Tarnowa, że dali tyle pieniędzy na Stary Cmentarz. Dzieki tej hojności zostaną odnowione groby zabytkowe, które naprawde powinny nam przypominać o tym, że tu sa pochowani ludzie zasłużeni.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947