To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   ART FEST: koncert jazzowy w Centrum Sztuki Mościce    -   24/11/2011
Maciej FORTUNA QUARTET
Przypominamy, w sobotę, 26 listopada o godz. 19:00 w Centrum Sztuki Mościce odbędzie się koncert jazzowy Maciej Fortuna Quartet. Po koncercie na „scenie offowej” będą miały miejsce działania artystyczne pt. „Rysowanie myśli”. Cena biletu: 15 i 10 zł. Oba wydarzenia odbywają się w ramach organizowanego przez BWA i CSM festiwalu „ART FEST”.

Ogloszenie

Maciej Fortuna Quartet zrodził się z zapoczątkowanego w 2008 roku projektu perkusisty – Franka Parkera i trębacza Macieja Fortuny, którzy po serii koncertów zaprosili do współudziału w trasie koncertowej: pianistę – Przemysława Raminiaka i kontrabasistę – Andrzeja Święsa. Obecnie muzykiem, który często dołącza do składu, zastępując Andrzeja Święsa jest kontrabasista Piotr Lemańczyk. Połączenie znakomitego warsztatu muzyków, ich doświadczenia oraz wyrazistych osobowości zaowocowało solidną porcją energetycznego mainstreamowego jazzu na światowym poziomie, bardzo dobrze przyjętego przez wymagającą publiczność m.in. Krakowskich Zaduszek Jazzowych, Jazzu nad Sanem czy klubu Od Nowa w Toruniu. Trasa koncertowa wspierana była medialnie przez: Radiową Dwójkę, Polskie Radio PiK, Jazz Forum, Diapazon, Serpent.pl oraz O.pl Polski Portal Kultury.
Maciej Fortuna Quartet to raczej projekt eksperymentalny, niż zespół. Formuła MFQ jest wciąż otwarta, niezmienna pozostaje jedynie forma kwartetu. Jest to muzyka z najwyższej półki – współczesna odmiana jazzu silnie bazującego na improwizacji. Praca w tym projekcie polega na założonym z góry braku prób – są jedynie koncerty, po których następuje niekiedy sesja nagraniowa, w pełni improwizowana, nagrywana „na setkę”. W ten sposób powstała debiutancka płyta „Lost Keys” – nagrana po jesiennej trasie w 2009 roku.

Płyta „Lost Keys” to pierwszy regularny debiut płytowy tego projektu. Zabieg z improwizowanym nagrywaniem płyty był ryzykowny, ale przyniósł znakomite rezultaty bowiem słuchając „Lost Keys” ma się wrażenie zupełnie odmienne od tego, czego oczekiwałoby się od muzyki granej ad hoc. Oprócz ogromnego ładunku energii, która wytworzyła się przy pracy na „żywym organizmie”, muzyka ta jest paradoksalnie niesłychanie spójna artystycznie i emocjonalnie, przy jednoczesnym zachowaniu indywidualnych środków wyrazu. Mimo iż wychodzi pod nazwiskiem lidera, stanowi bardzo indywidualną wypowiedź każdego z artystów. Żaden z muzyków nie dominuje tu nad resztą, nie ma tu hierarchii ważności, realizacji z góry założonej wizji lidera czy kontrastów w brzmieniu spowodowanych zróżnicowanym poziomem technicznym. Koncert tego składu gwarantuje niepowtarzalność – za każdym razem bowiem wykonywany jest tak, jakby był to pierwszy jego występ. Odbiorcy czują się zatem trochę jak na próbie, uczestnicząc w poszukiwaniach muzycznych, a nie prezentacji przygotowanego z góry materiału. Efektem końcowym jest też wrażenie niezwykłego skupienia i skoncentrowanej energii, jaką daje ta muzyka. Może właśnie dzięki temu jeden z pierwszych komentarzy na myspace zespołu tuż po publikacji tytułowego „Lost Keys” brzmi po prostu: „niebezpiecznie dobre granie”. Niewątpliwie potwierdzeniem wartości artystycznej płyty jest jej nominacja do nagrody Fryderyk 2011 w kategorii Jazz/ Debiut Fonograficzny Roku.
”„Żarty na bok. Mamy tu do czynienia z czysto jazzowym nagraniem, po wysłuchaniu którego chcemy więcej i sprawdzamy kiedy to formacja Macieja Fortuny wybiera się z walizką pełną muzyki w nasze strony. Nie bez kozery album nominowany jest do tegorocznych Fryderyków w kategorii debiut fonograficzny” (Roch Siciński, radioJAZZ.fm).

Maciej Fortuna – trąbka, fluegelhorn
Przemysław Raminiak – fortepian
Piotr Lemańczyk/ Andrzej Święs – kontrabas
Frank Parker – perkusja
Strona internetowa: www.myspace.com/fortunaquartet

Po koncercie Rysowanie myśli – działania artystyczne / scena offowa
Katarzyna Bobiec, Paulina Dębosz, Piotr Kolanko, Patrycja Ochała
Paweł gra. Natowski. Tour 2011 (Bartosz Fic, Paweł Granatowski, Agnieszka Węgrzyn, Piotr Różycki)
Opieka artystyczna: Jadwiga Sawicka | Wydział Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego
Wstęp wolny

Koncert jest częścią Festiwalu ArtFEST 2011
Organizatorzy:
BWA Galeria Miejska w Tarnowie www.gm.tarnow.pl
Centrum Sztuki Mościce www.mck.tarnow.pl
Międzynarodowe Stowarzyszenie Passe-Partout www.paspar.org
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, July 17, 2024 15:53:43
IP     : 44.192.94.177
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html