Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tarnów znalazł się wśród 10 polskich miast, które najszybciej rozwijają się w internecie    -   24/11/2011
Nagroda Google eMiasto dla Tarnowa
23 listopada: Tarnów został jednym z 10 polskich eMiast Google. To zasługa tarnowskich małych i średnich firm – nowa nagroda Google ma na celu wyróżnienie miast, które odnotowały największy wzrost aktywności lokalnych firm w sieci. Nagroda powstała także po to, by pokazać znaczenie internetu w przyszłym rozwoju gospodarczym Polski.

Ogloszenie

Jak ważna jest widoczność w sieci, gdzie konsumenci coraz częściej szukają informacji o produktach i usługach, wie Tomasz Kozioł z tarnowskiej firmy GaleriauAdama.pl. Jego firma zajmuje się sprzedażą biżuterii przez internet i aktywnie korzysta z reklamy internetowej do pozyskiwania klientów. -Dzisiaj reklama w wyszukiwarce jest bez wątpienia wiodącą formą promocji i swoistym "magnesem" przyciągającym klientów, którzy potem wielokrotnie do nas wracają – mówi Tomasz Kozioł. To właśnie dzięki takim aktywnym przedsiębiorcom Tarnów otrzymał nagrodę Google eMiasto.

Według międzynarodowego badania Boston Consulting Group, firmy obecne w internecie rozwijają się około czterokrotnie szybciej od tych, których nie można znaleźć w sieci. Także reklama internetowa rozwija się bardzo dynamicznie, a Google, dzięki swojej usłudze AdWords (reklamie w wyszukiwarce), jest w stanie ocenić jej przełożenie na rozwój polskiej gospodarki w podziale na poszczególne miasta. By przedstawić tę zależność, Google przyjrzało się aktywności reklamowej w prawie 200 miastach w całej Polsce i uszeregowało je pod względem procentowego wzrostu wydatków małych i średnich firm w programie reklamowym Google AdWords w ciągu ostatniego roku. W Tarnowie ten wzrost wyniósł 78%.

Lista top 10 polskich eMiast w Polsce wygląda następująco:
1. Elbląg
2. Ruda Śląska
3. Zabrze
4. Białystok
5. Legnica
6. Krosno
7. Tarnów
8. Piaseczno
9. Siemianowice Śląskie
10.Gorzów Wielkopolski

GaleriauAdama.pl korzysta właśnie z reklamy w internecie. ”W wyniku zbyt niskiej sprzedaży internetowej, podjąłem decyzję o poszerzeniu reklamy sklepu o Google AdWords. Na początku środki przeznaczone miesięcznie na reklamę w wyszukiwarce były stosunkowo niskie, jednak już miesiąc od rejestracji, sprzedaż internetowa wzrosła o ok 10% - mówi Tomasz Kozioł, z firmy GaleriauAdama.pl. -W kolejnych miesiącach funkcjonowania reklamy w wyszukiwarce środki przeznaczone na pokrycie jej kosztów zostały podniesione kilkukrotnie. Dziś, po około pół roku od rejestracji w AdWords, sprzedaż internetowa wzrosła do ok 70% sprzedaży całkowitej, a zainteresowanie sklepem wciąż rośnie.

Wcześniej w tym roku BCG opublikowało raport “Polska Internetowa”, z którego wynika, że udział gospodarki internetowej w PKB już dzisiaj wynosi 2,7%, a w 2015 r. będzie to aż 4,1% PKB. Wartość polskiej gospodarki internetowej podwoi się już w ciągu najbliższych kilku lat, co oznacza, że firmy obecne online, skorzystają na tym najwięcej i zarazem więcej wniosą do przyszłego rozwoju gospodarki Polski.
Z kolei badania wykonane przez SMG/KRC w 2011 r. pokazują, że połowa polskich małych i średnich firm nadal nie ma strony internetowej.

-Nagrody Google eMiasta zostały stworzone po to, by pokazać i wynagrodzić te miasta, które są w ścisłej czołówce, jeśli chodzi o rozwój małych i średnich firm w internecie – powiedział Artur Waliszewski, dyrektor Google na Polskę oraz Europę Środkowo-Wschodnią. -Mam nadzieję, że będą także motywacją dla tych regionów, które nie znalazły się w czołówce, aby wypróbować skuteczność internetu. W dzisiejszych czasach firmy, które nie zaistnieją w sieci mogą zacząć tracić klientów na rzecz tych polskich i zagranicznych firm, które sprawnie korzystają z możliwości dotarcia do osób szukających ich oferty.
-Cieszę się, że wysiłki władz samorządowych Tarnowa na rzecz rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw zostały docenione. Stolica subregionu, drugie, co do wielkości miasto Małopolski oddziałuje na populację około 400 tysięcy mieszkańców, jest jednocześnie miastem ludzi aktywnych, przedsiębiorczych i otwartych na wyzwania współczesnego świata. Nagroda w konkursie doskonale to pokazuje – mówi Ryszard Ścigała, Prezydent Tarnowa.

Google jest także jednym z organizatorów akcji Internetowa Rewolucja, która ma na celu edukację małych i średnich firm w zakresie obecności w internecie. Organizatorami akcji są Google, home.pl i PKPP Lewiatan, a patronat nad nią objęło Ministerstwo Gospodarki. Dzięki Internetowej Rewolucji każda mała i średnia firma może za darmo założyć stronę WWW i za darmo zareklamować ją w sieci. W ciągu dwóch lat trwania programu przystąpiło do niego ponad 50 tys. firm z całej Polski, a w bezpośrednich spotkaniach szkoleniowych wzięło udział 7,5 tys. osob. Także każdy przedsiębiorca z Tarnowa zainteresowany obecnością w internecie może otrzymać od Google darmowy kupon na reklamę w wyszukiwarce na kwotę 250zł. Więcej informacji o kuponach można znaleźć na stronie www.internetowarewolucja.pl/emiasta .
AdWords to usługa reklamowa Google, dzięki której firmy każdej wielkości mogą zamieszczać w wyszukiwarce Google reklamy związane z zapytaniem internauty (tzw. linki sponsorowane), dzięki temu reklamy trafiają tylko do osób zainteresowanych reklamowanym produktem czy usługą. Firmy decydują o tym jak wygląda tekst reklamy oraz na jakie hasła (słowa kluczowe) reklama ma się pokazywać, a płacą tylko wtedy, jeśli zainteresowana osoba kliknęła w reklamę i weszła na stronę danej firmy.
Google Inc. - Innowacyjne technologie wyszukiwania firmy Google oferują milionom ludzi na całym świecie codzienny dostęp do informacji. Założona w 1998 r. przez doktorantów Uniwersytetu Stanforda Larryego Pagea i Sergeya Brina, firma Google jest dziś największą firmą internetową na wszystkich głównych rynkach globalnych. Program Google w zakresie reklamy w wyszukiwarkach przynosi wymierne rezultaty różnej wielkości firmom, a jednocześnie poprawia jakość korzystania z sieci przez jej użytkowników. Siedziba Google znajduje się w Dolinie Krzemowej; firma posiada biura w obu Amerykach, Europie i Azji. www.google.pl
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(24-11-2011) Do Skrzyniarz :
Kobieto czy ty wiesz co to jest rozwój? Przeczytaj sobie TEMI z 23 listopada 211 r - wypowiedz Pana Głaba. ale wstyd .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-11-2011) 40 plus :
A kto tak radośnie podjął próbę promocji jakiejś nikomu nie znanej firmy i Pana Kozioła ? A jak pisze czarne na białym to sukces tarnowskich firm małych i średnich a nie pani v-ce uśmiechniętej prezydent .... zatem nazwy firm wielu proszę a władza wypier....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947