To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Powstaje film o Pierwszym Transporcie do Oświęcimia zdjęcia w niedzielę    -   24/11/2011
Film o Pierwszym Transporcie...
Biuro Wystaw Artystycznych – Galeria Miejska w Tarnowie oraz Towarzystwo Opieki nad Oświęcimiem Oddział w Tarnowie realizuje artystyczny film Huberta Czerepoka dotyczący Pierwszego Transportu do Oświęcimia, który odjechał z tarnowskiego Dworca PKP 14 czerwca 1940 roku. Zdjęcia do filmu rozpoczną się w niedzielę 27 listopada o godz. 8.00 na tarnowskim Dworcu. Montaż filmu skończony będzie przed końcem roku. Oficjalna premiera planowana jest 27.01.2012 w związku z 67. rocznicą wyzwolenia KL Auschwitz.

Ogloszenie

Przygotowania do filmu poprzedzało spotkanie z artystą (w ramach projektu „Alfabet polski”) oraz warsztaty dla uczniów Liceum Plastycznego w Tarnowie (14.06.2011). Realizacja filmu jest bezpośrednio związana z programem BWA Galerii Miejskiej łączącym sztukę współczesną z lokalnym kontekstem historii i miejsca oraz aktualną siedzibą Galerii – Dworcem PKP. “Dnia 27 listopada w specjalnym pociągu relacji Tarnów – Oświęcim będziemy robić zdjęcia do filmu o pierwszym transporcie więźniów, który dotarł do obozu koncentracyjnego w Auschwitz. Nie będzie to jednak film dokumentalny, czy historyczny, w sposób dosłowny opisujący tą tragiczną podróż. Będzie to rodzaj mrocznej etiudy, która obrazem, klimatem, dźwiękiem będzie się starała oddać klimat podróży do obozu zagłady, do „jądra ciemności“. Chciałbym oddać stan niepewności, zagrożenia, ciemności, który był udziałem wszystkich tych, których dotknęła ta straszliwa historia“ - tak o idei filmu mówi Hubert Czerepok.

Hubert Czerepok - (ur. 1973) absolwent zakopiańskiej Szkoły Kenara, oraz poznańskiej ASP, gdzie studiował w pracowniach Izabeli Gustowskiej i Jana Berdyszaka. W duecie artystycznym Magisters (ze Zbyszkiem Rogalskim) produkował absurdalne fotografie i filmy. Współpracując z Sebastianem Mendezem, opracował strategiczną grę Survivors of The White Cube - symulację świata sztuki. Aktualnie, ze Stevem Rushtonem, tworzy death-metalową grupę Children of Sodom.
Rysuje, maluje, tworzy obiekty, instalacje, realizuje wideo, animacje, wykonuje filmy found footage. Opracowuje projekty multimedialne, oraz działa w przestrzeni publicznej. Jednym z tematów przez niego podejmowanych są relacje pomiędzy fikcją i prawdą historyczną, przy czym to nie fakty same w sobie interesują artystę najbardziej, ale sposób w jaki mutują i ulegają formalnym i semantycznym przekształceniom. Obecnie adiunkt na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

Realizacja filmu współfinansowana z budżetu Miasta Tarnowa
Możliwa dzięki wsparciu PKP CARGO i PKP PLK

Na zdjęciu: warsztaty artysty z tarnowską młodzieżą przeprowadzone 14 czerwca b.r. przy okazji przygotowań do filmu (fot. Marek Kalafarski).
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, October 18, 2021 14:06:58
IP     : 3.234.211.61
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html