Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Bieg Niepodległości w Zakliczynie   -   03/11/2004
Trwają przygotowania do XIII Ulicznego Biegu Niepodległości w Zakliczynie, który wystartuje w południe 11 listopada. Jego organizatorzy (Regionalne Centrum Turystyki i Dziedzictwa Kulturowego wraz z Uczniowskim Klubem Sportowym "Gulon") zapraszają do udziału w tym popularnym biegu - jednej z najstarszych tego rodzaju imprezie sportowej w Polsce.

Ogloszenie

Zgłoszenia przyjmowane są do końca tego tygodnia. - Zgłaszać się można także w dniu zawodów, ale chcielibyśmy uniknąć organizacyjnego bałaganu i stąd prośba o wcześniejsze wpisanie się na listę startową - apeluje Kazimierz Dudzik, dyrektor RCTiDK.

Podobnie jak w poprzednich latach, organizatorzy spodziewają się na starcie kilkuset biegaczy w różnym wieku. W ubiegłym roku było ich ok. 400, głównie uczniów szkół z terenu gminy. Zakliczyński bieg zdobywa sobie z każdym rokiem nowych sympatyków także z odległych gmin, powiatów. Przyjeżdżają tu zawodnicy nawet z Krakowa, Nowego Sącza, Mielca, Łapanowa...

Święto Niepodległości w Zakliczynie rozpocznie się od porannej uroczystej mszy świętej w parafialnym kościele p. w. św. Idziego. Tuż po nabożeństwie nastąpi przemarsz (z udziałem Strażackiej Orkiestry Dętej z Filipowic) pod pomnik Poległych w Walce o Niepodległość Polski na zakliczyńskim rynku. Tam przewidziano złożenie wiązanek kwiatów i okolicznościowe przemówienia. Część artystyczna w wykonaniu młodzieży szkolnej zaprezentowana zostanie w sali ratuszowej.

Emocje sportowe związane z XIII Ulicznym Biegiem Niepodległości (rozgrywanym tradycyjnie wokół zakliczyńskiego ratusza) rozpoczną się w południe. Sportową rywalizację w kilku kategoriach wiekowych poprzedzi sztafeta niosąca ogień z Cmentarza Legionistów w Łowczówku. Jej uczestnicy zapalą znicz na rynku, a następnie złożą wieniec na grobie legionisty mjra Kazimierza Pawła Bojarskiego, pochowanego na zakliczyńskim cmentarzu. Porucznik K. P. Bojarski ps. "Kuba", słynący z żołnierskiej odwagi, zginął 23 grudnia 1914 roku w bitwie pod Łowczówkiem. Pośmiertnie został odznaczony i awansowany do stopnia majora.

Jeśli dopisze pogoda, 11 listopada nie powinno braknąć w Zakliczynie sportowych wrażeń. Zwłaszcza na specjalnie krótkim dystansie przeznaczonym dla tzw. vipów, o ile zechcą spróbować swoich sił. (mab)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947