To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Już można wybierać rodziny, którym zechcemy zrobić "Szlachetną paczkę"    -   24/11/2011
Wybierz rodzinę i zrób jej paczkę
Kilka dni temu pod adresem www.szlachetnapaczka.pl udostępniono bazę rodzin, z której osoby chętne mogą wybrać rodzinę w potrzebie, której chcieliby zrobić świąteczną paczkę . To zresztą nie tylko kwestia materialnego prezentu ale też podarowania radości na magiczny okres świąt a także wzmocnienie wiary w to, że wszystko można zmienić. SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski program pomocy ubogim rodzinom. 8981 wolontariuszy w całej Polsce, 511 wolontariuszy w Małopolsce w tym prawie czterdziestu w Tarnowie i okolicach. Wolontariusze docierają do wielu rodzin w potrzebie, zbierając odpowiednie dane.

Ogloszenie

Na podstawie ankiety przeprowadzanej podczas spotkania do projektu wybierane są tylko takie rodziny, które żyją w biedzie nie z własnej winy, nie są roszczeniowe. Opis sytuacji rodzin i lista ich konkretnych potrzeb trafia do anonimowej internetowej bazy, z której korzystają darczyńcy – osoby przygotowujące paczki dla poszczególnych rodzin. W tym roku na paczkę czeka blisko 9 tysięcy rodzin! Tylko w rejonie Tarnowa około stu.

W tamtym roku paczki trafiły aż do 8201 rodzin. Warto dodać, że darczyńcami najczęściej są rodziny, znajomi, klasy lub firmy, które składają się i razem chodzą na zakupy by potem w świątecznym nastroju wkładać potrzebne rzeczy do paczek i mocować się ze świątecznym papierem. Następnie zapakowane prezenty darczyńcy dostarczają do magazynu, który znajduje się najbliżej ich miejscowości zamieszkania. Stamtąd Paczki zostaną dostarczone rodzinom, które z niecierpliwością oczekują przyjazdu wolontariuszy.

Kilka paczek owiniętych było papierem, na którym były wspaniałe rysunki dzieci- wspomina swoje wrażenia z magazynu Edyta wolontariuszka z Tarnowa - to właśnie jedna z rodzin, która przyniosła paczki wykonała takie dzieło, dzieci z dumą same nosiły pakunki do magazynu i pokazywały, który kwiatek jest ich autorstwa.

Kiedy jechaliśmy z Paczkami już z daleka widać było dzieci przylepione do okna- opowiada Paweł wolontariusz z Brzeska - Gdy tylko wjechaliśmy na podwórko, nie zdążyliśmy otworzyć drzwi, a one już tam stały przekrzykując się, że chcą nam pomóc nosić. To była bardzo biedna rodzina, kilka osób w starym domu. Dzieci były bardzo szczęśliwe kiedy niosły paczki do domu, nie mogły doczekać się momentu rozpakowywania.

Czas Świąt Bożego Narodzenia to okres cudów i miłości, warto dodać do tego szczyptę radości, którą doświadczają rodziny, wolontariusze i darczyńcy dzięki udziałowi w SZLACHETNEJ PACZCE. Rodzinę, której chcemy pomóc można wybrać pod adresem WWW.szlachetnapaczka.pl
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, January 19, 2022 19:04:11
IP     : 54.161.2.204
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html