To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Prof. A. Zybertowicz: Polskie elity blokują rozwój społeczeństwa obywatelskiego a służby specjalne zachowują się jak służby państwa policyjnego    -   24/11/2011
Komu służą polskie elity i służby specjalne ?
- Indywidualnie przedsiębiorczy i kreatywni Polacy nie potrafią grać "drużynowo" a dopiero umiejętność realizowania złożonych przedsięwzięć w oparciu o skoordynowaną aktywność dużych struktur społecznych jest gwarantem stabilności i rozwoju niepodległego państwa. Dzieje się tak dlatego, że elity polityczne boją się upodmiotowienia społeczeństwa. Pojawienie się społeczeństwa obywatelskiego i zgoda na faktyczny pluralizm konkurujących ze sobą grup uniemożliwiłby im bowiem manipulowanie opinią publiczną - mówił prof. Andrzej Zybertowicz ... rok temu podczas okolicznościowej wizyty w Tarnowie. Zdaniem profesora tajne służby polskiego państwa zachowują się jak służby państwa policyjnego (świadczy o tym m.in. ponad milion podsłuchów zakładanych rocznie polskim obywatelom, przy kilkunastu tysiącach podsłuchów w dwa razy większych Niemczech) a obecna władza nie dba o trzymanie ich "na smyczy", co sprzyja powstawaniu licznych patologii.

Ogloszenie

Przypominamy wywiad z profesorem, który dotychczas publikowany był tylko w ogólnopolskich niezależnych serwisach internetowych. Naszym zdaniem diagnozy prof. Zybertowicza stanowią dobry i bardzo aktualny (niestety) komentarz do ostatnich wydarzeń na polskiej scenie politycznej.
Posłuchaj wywiadu z profesorem Zybertowiczem, przeprowadzonego przez Piotra Dziżę 12.11.2010 r. :Dr hab. Andrzej Janusz Zybertowicz to wybitny polski socjolog, profesor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Zajmuje się m.in. socjologią wiedzy oraz badaniem “zakulisowych” wymiarów życia społecznego. Uważany jest za twórcę i głównego teoretyka idei układu polityczno-biznesowego. Ekspert w dziedzinie funkcjonowania służb specjalnych i bezpieczeństwa państwa. Autor wielu ważnych tekstów naukowych z tej dziedziny oraz książek, w tym wydanej ostatnio „Pociąg do Polski. Polska do pociągu”.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, July 22, 2024 10:18:58
IP     : 35.172.230.21
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html