Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Jubileusz TEMI   -   03/11/2004
Dokładnie dziś mija 25 lat od czasu wydania pierwszego numeru tygodnika TEMI. Powstanie gazety w latach 70. ubiegłego wieku mieszkańcy regionu zawdzięczają ... pojawieniu się na mapie kraju województwa tarnowskiego (1975). Fakt ten nobilitował region, który "musiał" doczekać się - wcześniej czy później - własnego opiniotwórczego periodyku ... W czerwcu 1978r. zaczął się ukazywać Tarnowski Magazyn Ilustrowany - jako miesięcznik. 3 listopada 1979r. w kioskach pojawił się natomiast pierwszy numer tygodnika Tarnowskiego Magazynu Informacyjnego "TEMI".

Ogloszenie
>

TEMI - a jakże (specyfika rynku prasowego w PRL) - było wówczas organem Komitetu Wojewódzkiego PZPR. O tym jednak, że dziennikarzom tygodnika już u zarania działalności gazety udawało się przemycać co odważniejsze teksty, często piętnujące lokalne patologie, których przecież nie brakowało w tych czasach, najlepiej świadczy fakt, że wielu żurnalistów gazety nie przetrwało weryfikacji kadr redakcyjnych w trakcie czteromiesięcznej przerwy w wydawaniu tygodnika podczas stanu wojennego. Była to - jak dotąd - jedyna taka przerwa w ukazywaniu się gazety. TEMI bardzo szybko "wstrzeliło się" w oczekiwania mieszkańców regionu, przez minione 25 lat zaskarbiło sobie przychylność tysięcy wiernych czytelników. Do dziś, mimo sporej już konkurencji, pozostaje najpoważniejszym medium na lokalnym, tarnowskim rynku. Początkiem lat 90. gazeta przeszła w ręce prywatne. Z pierwszego składu redakcyjnego tygodnika pozostała do dziś już zaledwie jedna osoba - redaktor Ryszard Lis.

W dniu pięknego jubileuszu wielce zasłużonej dla regionu gazety - do życzeń, które nadchodzą dziś na adres redakcji TEMI przyłącza się skromna redakcja naszego młodziutkiego portalu. Jesteśmy przekonani, że przed tygodnikiem wiele jeszcze podobnych jubileuszy więc chcemy swoim starszym kolegom życzyć przede wszystkim zachowania świętej dziennikarskiej niezależności oraz wielu powodów do czerpania satysfakcji z pracy dla czytelników, w tym również tej czysto materialnej. Tego drugiego życzymy również Wydawcy gazety, który nie pozwala zatrzymywać się gazecie w miejscu. Pieniądze ponoć szczęścia nie dają, ale jakże pomagają dobrze, coraz lepiej pracować ... ;-))) WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO !
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 4)Dodaj komentarz
(04-11-2004) Zaściankowiec :
Fajna w tej gazecie jest ... cenzura ... i oto mamy lewe ECHO i TEMI które reprezentuje interesy pewnych ludzi [oczywiście tak słyszałem na mieście ...]

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-11-2004) Monika M. :
a Echo jeszcze w ogóle wychodzi ? bo ja prenumeruję i od miesiąca chyba nie dostaję go w teczce . Przy okazji gratulacje dla redakcji TEMI z okazji jubileuszu. Nie chcę powiedzieć, że na bezrybiu ... ale w sumie jesteście i tak najlepsi. Choć faktyczna konkurencja by się nam - czytelnikom - przydała.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-11-2004) nie podpisze sie bo tak tez robia w TEMI :
ulubione tematy w TEMI: - co poczną tarnowscy "kupcy" gdy powstanie słynny już hipermarket na terenach Fructony ; - Tarnovia i Tarnovia Chicago ; - a na deser kącik komórkowy i internetowy dla upośledzonych żywcem zerżnięty z jakiejś mail-listy ; no ale SZEF płaci to SZEF wymaga. a najgorsze jest to że sie OKAY skumał z TEMI i jakimiś popupami nas straszy !!!!!!!!!!!!!! a co do cenzury to faktycznie, mamy w Tarnowie takiego Lukaszenke lokalnego ;D

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-11-2004) kazek :
zaściankowiec- masz racje ale po pierwsze to co gadają na mieście to plotki. Co do kesti echa to juz tej gazety nie ma. jak masz jakieś pomysły do pisania to się podziel z nimi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947