To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Millennium Studio zaprasza    -   25/11/2011
Passione
„Passione” Johna Torturro to na wpół dokumentalna, na wpół muzyczna opowieść o dawnym i obecnym Neapolu, a także o tajemnicy, jaką kryje w sobie neapolitańska muzyka. Ta mieszanka hiszpańskich, portugalskich i północnoamerykańskich wpływów zachwyca pięknem i jakością brzmienia oraz bogatą tradycją i warstwą emocjonalną. Neapolitańskie pieśni, tak silnie oddziałujące na słuchacza, pomimo kilkusetletniej historii (Canto delle Lavandaie del Vomero powstała w 1200 roku!), mają ponadczasowy charakter bowiem opowiadają o uniwersalnych tematach, takich jak: miłość, zdrada i cierpienie. Przypominamy: studyjna projekcja tego filmu odbędzie się w poniedziałek, 28 listopada o godz. 20:00. Cena biletu 10 zł.

Ogloszenie

Passione to szczególnego rodzaju filmowy portret. Mamy tu do czynienia nie tylko z dokumentacją, czy wręcz celebracją wyjątkowego pod względem charakteru tętniącego życiem i pełnego witalności miasta, lecz również z uwzniośleniem piękna i radości beztroskiego i niczym nieposkromionego muzycznego brzmienia. Widz patrzy, słucha i przeżywa, a wszystko dzieje się w otoczeniu muzyki, która miesza się z odgłosami otoczenia, idealnie oddając niezapomniany, magiczny i niepowtarzalny nastrój wibrującego witalnością Neapolu. Zgodnie z tekstem jednej z piosenek: „pochodzić z Neapolu to inaczej pochodzić znikąd i zarazem zewsząd”.

Prace nad tym wyjątkowym filmem trwały ponad rok. Passione to czwarty film wyreżyserowany przez Johna Turturro, do którego, jak sam twierdzi, przygotowywał się pieczołowicie przez kilka lat. Poprzez muzykę, mitologię i obyczaje starał się uchwycić ducha włoskiego miasta. Przesłuchał niemal wszystkie wydane płyty z neapolitańską muzyką. Co więcej, chodził również na koncerty i spotykał się z muzykami – zarówno profesjonalistami, jak i amatorami. Wielu z nich zaprosił potem do udziału w filmie. „Udało mi się zgromadzić wspaniała obsadę” – przyznaje, „znalazłem nie tylko wspaniałych wokalistów, lecz również ludzi, którzy świetnie opowiadają historie”.

W filmie pojawili się wykonawcy w różnym wieku i z różnym bagażem artystycznych doświadczeń. Większość piosenek wykonywana jest w formie krótkiego, lecz bardzo widowiskowego i porywającego musicalu, prezentowanego na ulicach Neapolu lub w najbliższych okolicach miasta. „Kręciliśmy zdjęcia w najbiedniejszych dzielnicach, często z udziałem mieszkańców” – tłumaczy reżyser, „tak było po prostu ciekawiej, bo od razu widać, że muzyka jest ważną częścią ich codziennego życia”.
W ten sposób powstał żywiołowy, magnetyczny, przepełniony radością film, okrzyknięty przez krytyków mianem szczególnej filmowej perełki, „filmowym cudem ostatnich lat”.  
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, July 20, 2024 18:02:54
IP     : 44.192.94.177
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html