Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Łomot w parku, czyli stare czasy wracają    -   26/11/2011
Spod ręki Zecera...
Może we wrześniu, a może w październiku 1981 r., a więc kilka miesięcy przed wprowadzeniem stanu wojennego przez reżym Jaruzela i Kiszczaka, piliśmy wódkę w parku. Było nas czterech i kilka flaszek, w pobliskiej Parkowej nie dało się spokojnie wypić. Mieliśmy po 30 lat. Niunek L. kawał chłopa, siłacz nad siłacze, Wacek H, fryzjer z zawodu, „Majster” M., także kawał chłopa, zaprawiony w licznych bijatykach i ja. Siedzieliśmy na ławeczce w bocznej alejce koło kiosku, blisko wejścia od strony ulicy Janka Krasickiego. Słońce już zaszło i jak to w jesienne wieczory ciemność szybko nadchodziła, ale jeszcze coś było widać. Alejką, koło muru parkowego przy Słowackiego, szli w naszą stronę trzej młodzi goście. Rozlewaliśmy do kieliszków spokojnie wódeczkę, kiedy oni się zbliżyli. Widzieliśmy ich twarze, byli trochę młodsi od nas, mieli może po 25-30 lat. Nie zwracaliśmy na nich uwagi, byliśmy w „domu”, w parku nikt nas nie mógł tknąć. Kiedy zrównali się z naszą ławką nagle zrobił się łomot. Gaz w oczy i pałki wyciągnięte zza kurtki. Zrobili to tak fachowo, że było po nas. Rzuciłem się w krzaki i dławiąc się, dusząc od sikniętego w oczy i usta gazu, prawie umierając, uciekałem w panice w stronę harcówki. Nikt mnie gonił.

Ogloszenie

Dziś wiem, że to były ćwiczenia młodych ubeków, zomowców, czy ja wiem kogo. Byli z pewnością ze służb specjalnych albo z specjalnie szkolonych jednostek milicyjnych. Mieli za sobą nie jedną taką akcję. Wiedzieli, że nas zaskoczą i wpadniemy w panikę lub nie zrobimy nic. Chodzi mi o to, że te skurwysyny nie bali się nas. Niunek jedną ręką mógł każdego z nich położyć na ziemi, ale nie z zaskoczenia. To byli fachowcy, szkoleni w takich akcjach. Sprawdzili się w stanie wojennym, sprawdzili się w licznych bandyckich napadach, choćby na ks. Popiełuszkę.

Dlaczego o tym teraz piszę. Widzę dziś tych samych bandytów na Krakowskim Przedmieściu, bijących obrońców krzyża. Widzę ich, jak podczas ostatniego Marszu Niepodległości katują ludzi. Widzę ich coraz częściej, jak rozprawiają się w „faszystami”, kibolami, niedługo wezmą się za nas. To następcy tych z parku, milicyjne, a dziś policyjne kundle, bestie i popaprańcy, straszni, bo w cywilu, bezkarni.
Wówczas w parku Strzeleckim nie chodziło im o to, że pijemy wódkę w miejscu niedozwolonym. Oni ćwiczyli na nas przyszłe akcje. Obawiajmy się więc pod rządami Tuska, aby znowu nie powtórzyło się to, co tamtych latach, bowiem wszystko może się zdarzyć. Oddawanie moczu na staruszków modlących się na Krakowskim Przedmieściu, lanie i kopanie w twarz uczestników Marszu Niepodległości, trzymanie 3 miesiące Starucha i bicie go w areszcie, bez wnikania, jakie ma zarzuty, to rzeczy niepokojące. Przyzwolenie władz i służb na wjechanie do Polski niemieckich bandytów, jest zapowiedzią, że Tusk i jego ludzie pozwalają sobie na wszystko, aby inaczej niż oni myślących i protestujących, wyeliminować. Prawdziwy faszyzm, bolszewizm, zamordyzm, przychodzi nie z prawicy, ale jak zawsze z lewicy, albo od tzw. demokratów. Czuj duch. I niech mi nie pieprzą w komentarzach ci, którzy usprawiedliwiać będą takie akcje potrzebą państwa prawa i ciężką pracą służb policyjnych. Ja nie piszę o bandytach, Grzechach, Rychach i Mirach, nie piszę o chuliganach stadionowych, o mafii i gangsterach, z którymi należy walczyć i ich eliminować, aby zapewnić ludziom bezpieczeństwo. Ja piszę, że pod rządami PO istnieje obawa powrotu tamtych czasów, wcześniej, czy później.

Zecer

Na zdjęciu: policjant w cywilu kopie spokojnego przechodnia podczas tegorocznego Marszu Niepodległości w Warszawie. Źródło: niepoprawni.pl
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 41)Dodaj komentarz
(26-11-2011) ucieszony :
A cóż za podły i kłamliwy wpis ! Jakże jestem ucieszony, że to juz tylko ostatnie kwiki kaczyzmu. Znikajcie na śmietnisku. Pa. pa

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-11-2011) Przemek :
Zgadzam się w 100% z autorem tekstu. Policja czuje się bezkarnie. Doszło do tego, że zamast by przestępcy obawiali się policji, obawiają się jej spokojni obywatele. Osobiście ich wręcz nienawidzę!!! A pamiętacie nie takie dawne pobicie wyrywkowych pasażerów w pociągu pod Krakowem?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-11-2011) ucieszony :
Aha, jeszcze jedno. Bardzo dobrze, że wam ci zomowcy spuścili łomot. Chlanie w parku zawsze kończy się tak samo. Czy za komuny, czy za demokracji. Dostałeś wp.....l za picie, teraz możesz się chwalić, że za ideologię.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-11-2011) bolecki :
Jak można porównywać esbeków do policji w wolnej polsce Chyba ta parkowa wóda poszla ci trochę na mózg.!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-11-2011) kiedyś... :
Kiedyś, w tak zwanej "wolnej Polsce", czyli tuż po 1989 roku jakiś chłopina z Tarnowa ,kandyujący do Sejmu napisał na swojej ulotce wyborczej że " został pobity przez ZOMO w czasie manifestacji w Nowej Hucie". Chłopino, palancie, ćwoku - i z tego powodu miałeś zostać posłem? Trzeba było szybciej uciekać, to by Cię te gnoje z ZOMO nie dopadły.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-11-2011) do Zecera :
Ma rację autor. Coś ta nasza historia lubi się źle powtarzać...Upadek moralny oraz coraz mniejszy wpływ pozycji inteligencji na świadomość społeczną jest ogromny. Przykłady z lat 80-tych - niwelowanie band dzielnicowych w Szczecinie poprzez wcielanie ich do Zomo; ułatwienia wizowe dla określonego elementu oraz "smutnych panów" w celu psucia wizerunku Polonii (np. w Londynie , normalni Polacy bali się chodzić do Ambasady Polskiej czy Domu Polskiego, bo co druga osoba tam przebywająca to "wtyczki")

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-11-2011) boże... :
Przecież w każdej tzw." polskiej" ambasadzie są : po pierwsze żydzi, po drugie "wtyczki". Zawsze tak było za obecnie panującej boleszwii..No, może przed ostatnią, drugą wojną światową było inaczej. Ale wtedy była jednak nieco inna, nie boleszewicka Polska.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-11-2011) to macie legitymacje! :
To macie , towarzyszu Poświatowski, bo to Wy pewnie to napisaliście- legitymację kombatancką..Dostaniecie wysoką emyryturę za to pobicie. Jak zomowcy dziś od towarzysza Kiszczaka, którzy Was tedy pobilii. A tak między nam: nie trzeba było wódki pić w jakimś innym miejscu ? .Czemuście sobie akurat Park Strzeleckiego wybrali? Tam zawsze napadali, napadają i będą napadać, niezależnie od tego jaki reżym będzie w Polsce panował.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-11-2011) hitrus :
Ucieszony, nie każdy w tym czasie chował sie pod pierzyną lub sikał w pieluchy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-11-2011) ucieszony :
Oczywiście. Powinien gość wystapić do III RP o zwrot butelek (pełnych) i zadośćuczynienie. Ale to chyba Dziża napisał. Poświatowski by napisał 16 stron. A ten wali jak kłonicą. Lud pisowski dostaje rozwolnienia z ekstazy, jak to dowalił Tuskowi. Dno i muł

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-11-2011) o ucieszonym :
Jeśli autor miał w 81 roku 30 lat to na pewno był którymś z tych dwóch panów , których podejrzewasz już nie mówiąc o stylu ;-). Wiarygodność ucieszonego jest taka sama jak przy tym wciskaniu Kaczyńskiemu hasła "prawdziwi Polacy" spreparowanego przez podobnie wiarygodnych redakturuf z Tvn. jemu płacą za te wszystkie manipulacje i zwalczanie przeciwników tuskowszczyzny ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-11-2011) ucieszony :
Oczywiście, że płacą. Na tym niezwykle popularym, chciałoby sie powiedzieć opiniotwórczym, portalu dostaję 1, 23 grosza za wpis. Na innych mam mniej. A o wpisie powyżej to oczywiście napisał go Zecer. Redaktor Zecer. Buahaha.!!!................... ........ Ciekawy jestem czy istnieje coś takiego jak zniesławienie policji Np. za to "To następcy tych z parku, milicyjne, a dziś policyjne kundle, bestie i popaprańcy, straszni, bo w cywilu, bezkarni." Może to czyta jakiś policjant i zechce się przekonać? Namawiam.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-11-2011) brawo ucieszony! :
autora do sądu, albo przynajmniej do psychuszki. Ale tak to już jest z ucieszonymi i innymi homo sovieticusami

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-11-2011) prv :
Mam nadzieję że kariera tego bandyty zatrudnionego w charakterze policjanta, którego twarz i zachowanie obejrzała cała nie lemingowata Polska - została zakończona. Jeżeli tak, to prosimy o jeszcze. Ale obawiam się że trafi po prostu "do innych zadań", też na miarę swoich zademonstrowanych umiejętności

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-11-2011) Przemek :
Poziom intelektualny większości komentujących jest podłamujący. Ludzie, wy nie rozumiecie tego, co czytacie. Więc mam dla was dobrą radę: czasem lepiej się nie oddzywać i uchodzić za idiotę niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości. :)))

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-11-2011) hitrus :
Hoho ho inteligent zawitał.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-11-2011) maja :
Panie Mirku - kocham Pana, w tym szarym, racjonalnym swiecie Pańska bezdenna głupota to jak strużka bimbru pedzonego w krzakach Parku Strezleckim, tak trzymać, skarbnoco humoru

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-11-2011) Adrian Podsiadło :
Policjant (a tak naprawdę bandyta) to Andrzej Czajka. A policja kłamała w mediach, że prosi Daniela, który został pobity, o zgłoszenie się do komendy, bo inaczej bez jego zeznań nie będą mogli kopiącego bandyty oskarżyć, ponieważ 2 dni po tych zajściach, w wyniku zeznań pana Czajki poszkodowany został skazany na 3 miesiące więzienia i 300 zł zadośćuczynienia. A skazali go ponieważ miał szarpnąć pana Czajkę za kurtkę. Jak było naprawdę wszyscy widzieliśmy na filmie "Widziałem naziola".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-11-2011) barmanka :
Jeżeli po raz pierwszy po wojnie, w państwowe Święto Niepodległości naszej Ojczyzny, mają miejsce w Warszawie antypolskie wystąpienia zorganizowane przez dotowane z kieszeni wszystkich podatników lewackie bojówki, wspierane przez faszyzujące bandy terrorystyczne z Niemiec, atakujące na polskich ulicach, polskich patriotów niosących biało-czerwone flagi narodowe - to ja się pytam, w jakim kraju my żyjemy? Ten haniebny, przewrotny i azjatycki sposób niszczenia polskiego patriotyzmu, wcześniej lub później skończy się przegraną jego mocodawców. Żałosne i kompromitujące są więc ironiczne i prześmiewcze komentarze niektórych komentatorów na tym blogu, a w szczególności "ucieszonego".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-11-2011) ucieszony :
Baranko nie pij może tyle! To nie bedziesz bredziła. W Święto Niepodległości polscy kibole kokietowani od miesięcy przez pis i Kaczyńskiego osobiście, rozpoczęli rozróbę bijąc się z policją i rozwalając Warszawę. Niemcy wtedy juz od dawna siedzieli w areszcie. Incydent z Niemcami był jeden. Jeden Niemiec opluł Polaka członka grupy historycznej. Każdy to sobie może znaleźć na setkach filmików. Rozumiem frustrację gdy pis brzydko zdycha na naszych oczach, ale nawet pisowskie kłamstwa maja swoje granice.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-11-2011) cc :
tak liczę i jakoś mi nie pasuje - matematyka nie kłamie - coś tu nie tak....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-11-2011) do ucieszony :
"pisowskie kłamstwa" najlepiej widać na zdjęciu powyżej. Ucieszony zalicza się do grupy ludzi nieprzemakalnych na prawdę i na fakty, w niczym nie ustępując w tym względzie tym, którzy będąc "po prawej" stronie sceny politycznej przeginają podobnie jak on

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-11-2011) ja50 :
zawsze przemoc rodzi przemoc

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-11-2011) ucieszony :
No co widać? Niemca bijącego Polaka? Tak napisała barmanka. Jakiś powalony glina wyżywa sie na kibolu, który go wcześniej zaczepił. Gliniarz wywalony, kibol w kiciu, czyli prawidłowo. A gdzie ciNiemcy? Niech Poświatowski pokaże jak pisowscy kibole rozwalają place i ulice, wtedy zobaczymy kto przegina. Naprawdę wasza wiara w "ciemny lud" jest rozbrajająca. Już dzięki niej przerżneliście siedem razy wybory. Znikajcie!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-11-2011) protestuje! :
PiS nie organizował Marszu Niepodległości. Nie mam nic przeciwko ich udziałowi (nie są WSIokami i to już zaleta), jeżeli chcą bronić marszu - to też jest ok, ale PiS jest tylko obserwatorem, a nie organizatorem!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-11-2011) ucieszony łże :
Pobity przez policjanta nie zaczepił go!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-11-2011) zcieszony :
Ucieszony czasami najpierw myśli później pisze a czasami najpier pisze a później myśli:) Gorzej tylko z czytaniem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-11-2011) PIS :
GLUPOTY WYPISUJESZ, DOSKNALE WIESZ ZE TO BYLY BANDY KIBOLI,POPIERANE PRZEZ PIS I KACZYNSKIEGO

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-11-2011) ... :
Ten gaz to z pewnością HEL... autorze, dostałeś w miske helem. Ten artykuł powinien wylądować u Macierewicza na biurku. Aferę czuć w powietrzu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-11-2011) hi hi :
ucieszony powinien pójść do psychiatry. PiS dawno nie rządzi, a on odnajduje pisowskie spiski pod każdym kamieniem

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-11-2011) lolek :
A ile osób w tamtych czasach dostało w... od osób chlających wódę w parku ? Bo chcieli przejść przez park do domu. Tego Zecer zapomniał dopisać.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-11-2011) Man :
A to już wiem pan Zecer to PIS-owiec od pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-11-2011) luki :
"Redaktor" z przeszłością lumpa. "park był nasz"...hehe biedny zakompleksiony człowiek nadajacy się jedynie do psychiatry. Skoro jesteś redaktorku taki cwany i odważny, to przejedź się do Krakowa z szalikiem klubowym na szyjce, nawet marnej Unii. Opowiesz nam jak wyglądało spotkanie z prawdziwymi "patriotami" z Krakowskiego Przedmieścia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-11-2011) szwaczka :
Ja zaś wiem, że "Man" to lekkomyślny i naiwny, lub cyniczny wazeliniarz, dla którego idolami są trzej tenorzy: Tusk, Palikot i Miller. "Man"- nie idź tą drogą!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-11-2011) ucieszony :
No, pis nie rządzi, ale dalej próbuje zasmradzać atmosferę, tak jak niejaki redaktor Zecer powyżej + kłamcy poniżej. To już raczej długo nie potrwa. Znowu ucieszył mnie dzisiejszy cytat: " PiS kryzys ma za sobą. Teraz to już katastrofa !!!" Bardzo dobre!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-11-2011) Prezes :
Kolejny prymitywny szczekator tym razem ucieszony ze swojego jadoplucia i bredzenia,które nikogo nie interesuje.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-11-2011) Grzesiek :
To było bardzo tanie i beznadziejne. Ciesze się, że jest baaaaaaaardzo dużo ludzi, którzy są z innej bajki.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-11-2011) ucieszony łże :
Jak rzecznik rządu Tuska, który nakłamał, że podpisy nie są jego, a wyszło, że jednak są. I oczywiście cisza. Wiadomo. Pupilek Tuska może wszystko i jest bezkarny.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-11-2011) Man :
Pani "Szwaczko" mocher w głowę panią uciska i pisze pani takie głupoty. Wybaczam Pani.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-11-2011) antygalicjanin :
Dla "rezolutnych" i POprawnych - sprawdźcie swoją pozycję na witrynie (albo niech was sprawdzą): http://best-play-boom.com/nati ons/pwd.php A może Redakcja może coś więcej powiedzieć o sensie istnienia takich zapisów w internecie. Jak dla mnie to jest groźne.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-11-2011) doMan :
Przynajmniej w głowę a nie w kapustę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl