Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Weź udział w akcji w obronie dobrego imienia Polski    -   26/11/2011
To były niemieckie obozy koncentracyjne
Fundacja Kościuszkowska prowadzi akcję mającą na celu doprowadzenie do tego, by największe amerykańskie redakcje - takie jak "New YorkTimes", "Wall Street Journal", "Washington Post"czy Associated Press - wprowadziły do tzw. Stylebooków (dziennikarskich podręczników, które określają, jak należy i jak nie należy pisać) zapis o tym, że nie wolno używać terminu "polski obóz koncentracyjny".Zamiast tego powinno się używać oficjalnie zaakceptowanej przez UNESCO nazwy obozu Auschwitz-Birkenau, a więc "niemiecki, nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady". Czy Polakom uda się zebrać milion podpisów przeciw "polskim obozom"? - pisze Lech Kozłowski.

Ogloszenie

”Jeżeli sześć milionów obywateli Polski mogło oddać swoje życie podczas drugiej wojny światowej, to myślę, że milion Polaków może teraz złożyć swoje podpisy, aby ich w ten sposób uhonorować” - podkreśla w rozmowie Alex Storożyński, prezes Fundacji Kościuszkowskiej i znany amerykański dziennikarz polskiego pochodzenia, który jest pomysłodawcą petycji.

A oto treść petycji w języku polskim:
”Używanie przez media błędnego terminu „polski obóz koncentracyjny” i „polski obóz śmierci” w odniesieniu do obozu zagłady w Auschwitz oraz do innych nazistowskich obozów koncentracyjnych zbudowanych przez Niemców podczas II wojny Światowej na terenie Polski, ma charakter dezinformujący, i prowadzi do powstania mylnego przekonania, że to Polacy byli odpowiedzialni za Holocaust.

Termin powyższy jest sformułowaniem fałszywym, zniekształcającym historię i bezczeszczącym pamięć sześciu milionów Żydów pochodzących z dwudziestu siedmiu krajów, zamordowanych przez nazistowskie Niemcy w czasie II Wojny Światowej.

Użycie sformułowania „obóz koncentracyjny” w konotacji z Polską jest szczególnie obraźliwe dla samych Polaków, którzy na skutek wojny doznali dotkliwych szkód, tracąc 1/6 całej populacji . Nie trzeba również przypominać, że Polska była pierwszym krajem zaatakowanym przez hitlerowskie Niemcy, w którym pomoc Żydom była zabroniona pod groźbą kary śmierci.

Przekonani o tym, że dziennikarzom  znana jest dramatyczna historia okresu II wojny światowej, a celem ich pracy jest przedstawianie szerokim kręgom czytelników prawdy oraz naświetlenie faktów, my niżej  podpisani uznajemy użycie terminu „polskie obozy koncentracyjne” za niezgodne z etyka dziennikarską. Tym samym występujemy z wnioskiem do The New York Times, The Wall Street Journal, The Washington Post i The Associated Press o zaprzestanie jego stosowania oraz o wprowadzenie poprawek do zbioru ogólnych określeń (tzw. stylebook) w celu zapewnienia następnym artykułom historycznej dokładności poprzez użycie oficjalnej nazwy “niemieckie obozy koncentracyjne w okupowanej przez nazistów Polsce”, przyjętej przez UNESCO w 2007 roku, kiedy Auschwitz został nazwany "The Auschwitz-Birkenau niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady (1940-1945)”.”


Link do strony z petycją:
www.thekf.org/events/news/petition/
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 5)Dodaj komentarz
(26-11-2011) Liepticle :
Drop in on us at the moment to come by more low-down and facts in the matter of Drop in on us now to come by more knowledge and facts at all events łowiectwo

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-11-2011) żydowskie pisma :
Zydowskie pisma,takie jak w tym artykuliku wynienione, pisały i pewnie bęa pisac o " polskich obozach".Oni już tak mają... Jak zwykle w ich przypadku chodzi o kasę.Konkretnie o pon ad 60 miliardów dolarów,które im jesteśmy winni za to,że Niemcy czasie okupowania Poslki zabrali ich majątki.. To z tego powodu obywatel Gras,( Marcin bodajże ) napisał ksiażke o tym, jak wiosną wyrósl jakiś kwiat spod ziemi,a na nim złota obrączka,która miała nalezeć do zamordowanego przez Polaków żyda. " Złote żniwa",tak się to paskudztwo nazywało.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-11-2011) otóż, :
Nie było otóż,jakby napisał towaryzsz Urbach, nazistowskich obozów śmierci.Byłu obozy niemiecie.Naziści to cxłonkowsie NSDAP, czyli Narodowo Socjalistycznej Partii Niemiec.Gdyby hitelerek z nimi chciał iść na wojnę, to byłoby ich za mało, żeby cokowiek ugrać...A przecież trochę mu się udało.Do naszej Polski wysłał kilka milonów żołnierzy, do boleszewików też trochę. Na Polskę, Rosję , Francję i Wielką Bytanię napadli NIemcy, a nie naziści. To tak, jakby jakiś cymbał ,zupełnie skretyniony ( co cymbałom się zdarza) napisał, że oddziały ZOMO ( a nie Polacym) Napxdali na Danię, co chcieliuczxynić towarzysze Jaruzelski i Breżniew, zwany Lońk\ą.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-11-2011) cc :
do "otóż" - gratuluję głosu rozsądku - to rzadkość na tym portalu...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-11-2011) OOSMAFI :
Oficjalnie zaakceptowana przez UNESCO nazwa "Auschwitz-Birkenau - niemiecki, nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady" z przymiotami ‘niemiecki’ oraz (zwłaszcza) ‘nazistowski’ jest jak najbardziej prawidłowa. Proponuję „skretyniałym cymbalistom” doliczyć się ilości nazistów w NSDAP przed 1945r., bo wespół w innymi para-nazistowskimi organizacjami w Niemczech (SA, SS i in.) mnie wychodzi circa 10 mln. Należałoby także pamiętać o nazistowskich związkach zawodowych, nie wspominając o Hitlerjugend (ładnych parę dodatkowych milionów). Próby zdejmowana odpowiedzialności z Niemców przez Niemców za „ich” nazizm, to, jak widać, także misja "New YorkTimes"-ów, "Wall Street Journal"-li i innych "Washington Post"-ów, a przyczyn tego stanu rzeczy, paradoksalnie można by się dopatrywać w tym, czyje są te media w wallstreetowej Ameryce i kto tak naprawdę rządzi USA i Niemcami.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947