To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wystawa o Paderewskim w Pradze    -   28/11/2011
Wieści z Powiatu Tarnowskiego
Wystawa poświęcona postaci I. J. Paderewskiego i jego związkom z Małopolską prezentowana była w ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Pradze podczas obchodów Święta Niepodległości. Ekspozycja przygotowana przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie cieszyła się dużym zainteresowaniem Polonii i mieszkańców miasta nad Wełtawą.

Ogloszenie

Po raz trzeci w stolicy Czech powiat tarnowski zaprezentował przygotowaną przez siebie ekspozycję poświęconą historii naszego narodu. Tym razem do Pragi trafiła wystawa „Z Małopolski ku niepodległej Polsce – I.J. Paderewski”. Na 10 wielkoformatowych planszach można znaleźć biografię kompozytora, jego związki z ziemią tarnowską, m.in. pobyt w Kąśnej Dolnej, dalszą działalność polityczną oraz karierę muzyczną.
Wystawa pokazana została w ramach Salonu Polskiego, na którym prezentuje się możliwości i różnorodność polskiej kultury. Okazją do pokazania postaci Paderewskiego była przypadająca w tym roku 70. rocznica jego śmierci. Podczas uroczystości w ambasadzie RP delegacja powiatu tarnowskiego: starosta tarnowski Mieczysław Kras oraz dyrektor wydziału kultury i promocji Ryszard Żądło przekazali ambasadorowi RP w Czechach Janowi Pastwie oraz Klubowi Polskiemu w Pradze, który współorganizował uroczystość, pamiątki związane z Ignacym Janem Paderewskim, przygotowane przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie.

Podczas rozmów z ambasadorem Pastwą wstępnie ustalono, że w przyszłym roku w Pradze pokazana zostanie wystawa fotograficzna promująca ziemię tarnowską. Na zakończenie prezentacji wystawy odbył się koncert dwóch wybitnych muzyków z USA: Marka Żebrowskiego (fortepian) i Larsa Hoefsa (wiolonczela). Zagrali oczywiście utwory Paderewskiego, Fryderyka Chopina, Ludomira Różyckiego i Zygmunta Stojowskiego.

Warto dodać, że powiat tarnowski zaprezentował dotąd w stolicy Czech wystawę o cmentarzach wojennych z I wojny światowej oraz ekspozycję poświęconą pobytowi I. J. Paderewskiego w Kalifornii. Ta listopadowa była już trzecią.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(28-11-2011) Ciekawski :
A może ktoś wie od kiedy Praga należy do Powiatu Tarnowskiego?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-11-2011) OBERWATOR :
Powiat zamyka szkoły, wstrzymuje 80% inwestycji - sa trudności jak mówi sam starosta. A tym czasem w ciągu dwóch ostatnich miesięcy Zarząd Powiatu wyjeżdża turystycznie do. Szwajcarii , do USA (M.Banach) , do Pragi (M. Kras) , a wcześniej we wrześniu cała rada powiatu na Ukrainę. To tak wyglądają oszczędności , prawdziwe jest stare powiedzenie- " ZA(RZĄD) SIĘ SAM WYŻYWI"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl