To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Warsztaty tworzenia kartek bożonarodzeniowych technikami iris folding i quilling    -   01/12/2011
Bożonarodzeniowa „PracOFFnia”
Przypominamy: w dniach 3-4 grudnia odbędą się kolejne zajęcia w PracOFFni Tarnowskiego Centrum Kultury. Tym razem będą to warsztaty tworzenia kartek bożonarodzeniowych technikami iris folding i quilling.

Ogloszenie

”Zapraszamy na warsztaty, na tyle wcześniej, by dać szansę uczestnikom, zdobyte umiejętności, jeszcze przed zbliżającymi się świętami wykorzystać do stworzenia niezwykłych i oryginalnych kartek. Te unikatowe, własnoręcznie wykonane dzieła będą na pewno wspaniałym bożonarodzeniowym upominkiem dla najbliższych. Będzie można je wysłać zgodnie z tradycją, do której zachęcamy, składania sobie świątecznych życzeń na kartkach okolicznościowych” - czytamy w informacji nadesłanej przez Tarnowskie Centrum Kultury.

Quilling jest techniką tworzenia ozdób przy użyciu wąskich pasków kolorowego papieru, które zawija się i formuje nadając zamierzone kształty. Zwany też papierowym filigranem. Same początki quillingu sięgają epoki renesansu i choć z czasem o tej technice zapomniano, dziś wraca do łask i cieszy się coraz większym powodzeniem wśród twórców papieroplastyki.
Iris folding to technika pochodząca z Holandii. Kolorowe, dopasowane paski poskładanego papieru są przyklejane w miejscu wyciętym według szablonu, tworząc spiralny wzór, który przypomina przysłonę w aparacie fotograficznym. Stąd też wzięła się nazwa tej techniki, iris z angielskiego oznacza przysłonę, folding znaczy składany.
Składanie, wycinanie, skręcanie, układanie, klejenie papieru pozytywnie wpływa na koncentrację, uczy dokładności i cierpliwości, pozwala się wyciszyć. A dodatkowo można stworzyć niezwykłą kartkę świąteczną i obdarować nią bliską osobę. Może trudno w to uwierzyć, ale to zaskakujące, jakie piękne można wyczarować obrazy i kompozycje, z wielokolorowych papierowych paseczków.

Warsztaty odbędą się 3 i 4 grudnia, na które zapraszamy wszystkich zainteresowanych, którzy ukończyli 16 lat. Koszt uczestnictwa w jednej z grup wynosi 30 zł:
Grupa I - 3 grudnia 2011 (sobota) - godz. 16.00 - 20.00
Grupa II - 4 grudnia 2011 (niedziela) - godz. 10.00 - 14.00
Zapisy trwały od 21 listopada, w biurze TCK. Liczyła się kolejność zgłoszeń (liczba miejsc ograniczona) – a gwarantem udziału w zajęciach było dokonanie wpłaty.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, April 13, 2024 19:27:23
IP     : 44.212.99.208
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html