To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Projekt „Cztery Talie Roku”    -   01/12/2011
Talia Korzenie
„Talia Korzenie” to projekt Tarnowskiego Teatru im. L. Solskiego, realizowany we współpracy z Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu, którego założeniem jest zwiększenie aktywności twórczej i zainteresowania kulturą ludową poprzez zaangażowanie amatorskich grup artystycznych o charakterze regionalnym, a także wykonawców indywidualnych do wspólnej realizacji widowiska z udziałem artystów zawodowych. Właśnie odbywa się kolejny etap tego projektu...

Ogloszenie

U podstaw projektu leży przeświadczenie, że dziedzictwo kulturowe Małopolski to ogromna, budowana przez wieki przestrzeń duchowa i materialna, do której każda z kilkunastu zamieszkałych tu grup etnicznych wniosła cząstkę siebie. To nie tylko sposób budowania domów, zdobnictwo, strój, obyczaj, muzyka i taniec, ale także przywiązanie do wiary ojców, sposób wychowania i zaszczepiania młodemu pokoleniu hierarchii wartości moralnych.
Czasy współczesne zacierają różnice w codziennym życiu mieszkańców poszczególnych regionów. Ale ludzie poszukują swojej tożsamości, swojej odrębności, swojego miejsca w przestrzeni kulturowej. Wyrazem tych poszukiwań są licznie działające na tym terenie zespoły regionalne, ludowe grupy śpiewacze, zespoły teatralne o charakterze obrzędowym, kontynuatorzy tradycyjnych rzemiosł ludowych, rzeźbiarze, malarze, twórcy tradycyjnej plastyki obrzędowej i inni. Tego ogromnego potencjału nie można utracić. Należy stworzyć warunki, aby mógł się rozwijać, pomnażać i inspirować do działania. Temu właśnie służy projekt „Talia Korzenie”.

Projekt rozłożony jest na kilka etapów roku 2011, 2012 i 2013.
Etap I – selekcja grup i indywidualnych wykonawców podczas przeglądów i konkursów o zasięgu regionalnym, realizowanych w miesiącach styczeń – wrzesień 2011. 8 najlepszych  zespołów i indywidualnych wykonawców zostanie zakwalifikowanych do udziału w Festiwalu „Talia Korzenie”, który odbędzie się w dniach 1-2 grudnia br. Jury Festiwalu dokona wyboru 2 zespołów i/lub indywidualnych wykonawców do udziału we wspólnej produkcji końcowej. 
  Etap II – rok 2013: realizacja wspólnej produkcji końcowej – widowiska teatralnego, w którym wystąpią 4 zespoły lub /i indywidualni wykonawcy – laureaci dwóch edycji Festiwalu „Talia Korzenie z roku” 2011 i 2012. Założono, że łącznie we wspólnej produkcji wystąpi ok. 40 wykonawców-amatorów.
Najbliższy etap Festiwalu odbędzie się w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu (ul. Długosza 3, Sala im. L. Lipińskiego) 1-2 grudnia 2011, w godz. 10-14. Wystąpią: Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Podegrodzie” z Podegrodzia (w widowisku „Powrót parobków z jarmaku godniego”), Zespół Folklorystyczny „Otfinowianie” z Otfinowa (w widowisku „Umar Maciej”), Koło Gospodyń Wiejskich z Lubnia (w scence obyczajowej „Zepsuto jarzmica skąpego swoka”), Teatr Ludowy „Tradycja” z Okleśnej (w spektaklu „Kręć się, kręć, wrzeciono…”), Zespół Regionalny „Dolina Popradu” z Piwnicznej Zdroju (w widowisku „Święty Scepon u Łazinóf”), Amatorski Zespół Teatralny „Niecieczanie” z Niecieczy (w spektaklu „Dzielny wojak”), Koło Gospodyń Wiejskich z Marcinkowic (w scence obyczajowej „Zmówiny”) oraz Zespół Regionalny „Spod Kicek” z Mordarki (w widowisku „Zapusty”). Wstęp na festiwalowe prezentacje – bezpłatny. Projekt „Cztery Talie Roku”, w ramach którego odbywa się Festiwal TALIA KORZENIE jest w połowie dofinansowany ze środków europejskich w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego oraz budżetu Gminy Miasta Tarnowa.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, March 23, 2023 12:10:02
IP     : 3.236.209.138
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html