Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Jeśli to czytać, to tylko z niemieckim akcentem!    -   02/12/2011
Felieton Mirosława Poświatowskiego
-Jawohl, Frau Angela! Im więcej władzy oddamy europejskim instytucjom, tym lepiej. Tym więcej demokracji. Upadek strefy Euro to śmiertelne zagrożenie dla naszego kraju, większe niż rosyjskie rakiety i spadające Trupolewy! - Mini-ster Praw Zagranicznych starał się w lot wychwytywać intencje Frau Angeli, zanim nawet jeszcze zostały one wypowiedziane. Piastując swoje stanowisko nie miał złudzeń, co do przyszłych losów swojego kraju; pozostawało tylko zadbać o siebie, swoją pozycję, wykazać, że jest się niezastąpionym, wychynąć przed awangardę. Rachosław Mizdrzalski, jak na prymusa przystało, postanowił, że w serwiliźmie nie da się wyprzedzić nikomu, wprawiając później w osłupienie i stan wk...wienności nawet samego Herr Donalda, zdenerwowanego tym, że nie dość iż ktoś go w serwiliźmie wyprzedza, to jeszcze plany budowy nowego porządku, zbyt szybko zostają ujawnione - a to, w kraju, który mu chwilowo powierzono w administrowanie, mogłoby zostać źle przyjęte.

Ogloszenie

Tym bardziej że Bezmiar Niesprawiedliwości nie funkcjonował jeszcze zbyt dobrze, by móc szybko i sprawnie pacyfikować tych wszystkich faszystów, ksenofobów, homofobów, antysemitów i obrońców krzyża, a poza tym, o ile z tych, co uważają się za Naród Wybrany udało się zrobić specjalnymi prawami chroniony Naród Wybrany - o tyle nie próbowano jeszcze uczynić tego samego z zachodnimi sąsiadami, których bronić można było co najwyżej pałką „rasizmu” i „ksenofobii”. Co więcej, mimo oddanych do dyspozycji mediów i wytężonej pracy „Gaduły Wyrodnej”, znaczna część obywateli nie dała sobie wdrukować tego prikazu, że mają się wstydzić tego, kim są. Niezupełnie pomogło też rozdymanie twórczości kosmopolitów i „z właściwej matki urodzonych” tfu-rców opluwających ten kraj, a to poprzez przedstawianie ich jako tytanów pióra i promocję, nagradzanie, a nawet noblowanie ich mniej lub bardziej grafomańskich dzieł. Nie wystarczyło pomijanie i sekowanie „nieprawomyślnych” pisarzy, nawet jeśli udało im się coś wydrukować w nakładzie kilkuset tysięcy egzemplarzy, tak jak nie pomogło deprecjonowanie narodowych wieszczów, a wypychanie na piedestał tego całego Hombrowicza. I nawet wybitny autorytet, poeta Piesław Zawiłosz nie dał rady, choć robił co mógł, podobnie jak inni, by wyrazić swoje obrzydzenie do narodu, w którego języku publikował wiersze. Udało się tylko doprowadzić do tego, by – ku oburzeniu „nienawistników” - pochowano go na „Skałce”, obok ludzi prawdziwie dla narodu zasłużonych, ale też i obok pierwszego znanego w historii „TW”, późniejszego świętego, biskupa Stasia.
-Może Rachosław Mizdrzalski też liczył na panteony i prawdziwe salony? - rozmyślał Herr Donald zastanawiając się, czy mini-ster powiedział to, co powiedział sam z siebie, czy któraś z bezpieczniackich sitw rządzących krajem, chciała jemu, Herr Donaldowi, coś w ten sposób powiedzieć. A może Mizdrzalski chciał go w mizdrzeniu się wyprzedzić?! -O nie, jak chce na panteon, to bez męczeństwa nie przejdzie! Ja mu dam męczeństwo! – dumał ten, któremu powierzony najwyższe, dostępne dla tubylców zewnętrzne znamiona władzy, wprowadzając w tajniki, niedostępne dotąd nawet „folksdojczom”.

Ale to później. Na razie Mini-ster Praw Zagranicznych dopiero rozmawiał przez telefon z Frau Angelą, „bezpieczną linią”, zabezpieczaną przez satelitę spółki zależnej od Gazpromu, tej samej, z pomocą której „nasi” komunikowali się z dowództwem, prowadząc „misje pokojowe” po różnych Wygizstanach. Zresztą, akurat do tej komunikacji nawet osiągnięcia wynikłe z zaginięcia szyfranta Mielonki, które nastąpiło jeszcze przed jednym samobójstwem w najważniejszej lechistańskiej kancelarii i późniejszym rozbiciem się takiego jednego wojskowego samolotu po zetknięciu z gałęziami brzozy – nie były potrzebne. Zaufanie, przypieczętowane gaz-rurą było ugruntowane...
-Oczywiście, Komisarze Unii Europejskiej powinni być autentycznymi liderami, obdarzonymi autorytetem, osobowością, charyzmą – przymilał się i komplementy Frau Angeli prawił Rachosław Mizdrzalski. -Powinni być prawdziwymi reprezentantami interesów europejskich – mówił mini-ster, nieprawdziwie reprezentujący interesy lechistańskie. -Mówiąc o przyszłości naszej zjednoczonej Europy, tak związanej z Euro, pragnę podkreślić – nie zwlekajcie, czyńcie co musicie, bo boję się waszej bezczynności. Albo pogłębicie integrację, albo czeka nas upadek! Jesteśmy gotowi zrzec się takich elementów suwerennego państwa, jak bezpieczeństwo wewnętrzne, wymiar sprawiedliwości, czy obronność. O polityce zagranicznej nie wspominam, z oczywistych względów, inaczej tak nie rozmawiałbym z Wami. Oczywiście, Frau Angela, w swoim przemówieniu tego tak nie przedstawię – powiem po prostu o pozostawieniu w gestii państw członkowskich kwestii takich jak styl życia, religia itp. No i niech sobie każdy pielęgnuje swoją tożsamość, najlepiej w ramach „małych Ojczyzn”, albo „parad miłości”... Ja, Ja, oczywiście, surowo tępić będziemy wszelkie przejawy antysemityzmu i faszyzmu. Takie marsze niepodległości już się nie powtórzą. Zresztą, w ostateczności musi być jakiś wentyl bezpieczeństwa, niech mają swoje iluzje i igrzyska. W naszym interesie jest pogłębienie integracji i mam nadzieję, że nie cofniecie się przed tym, co nieuniknione. Na koniec w dowód swojego przywiązania do idei integracji jewropejskiej pozwolę sobie wznieść okrzyk: łubu dubu... przepraszam: Ein Reich, ein Volk, eine Euro! - Rachosław Mizdrzalski odruchowo strzelił obcasami.

-No i co o tym myślisz? – Frau Angela zwróciła się do Wołodii, przysłuchującego się rozmowie za pomocą bezpiecznej linii. -Nu, charoszij u was ten „seksot”, znaczi, sekrietnym sotrudnik – powiedział Wołodia. -Nam nie nada nawet ich rekrutować, sami z siebie skaczą z gałęzi na gałąź, jak im się zagra i marchewką pomacha. Kto nibudź eto skazał, kak oni w rozbiorach byli: „jedną ręką dawać sakiewkę, a drugą lać po mordzie”. Niejednemu i sakiewki nie nada, wystarczą obietnice. A nawet i bez nich, łowiąc tylko wiatry skąd wieją, sami zrobią co trzeba. Ja gratuluję Wam, Frau Angela. Po naszych nieporozumieniach przed siedemdziesięciu z górą laty, nasze strategiczne partnerstwo znów odżywa. I wy wciąż i wciąż realizujecie tę swoją Mitteleuropę. I w końcu IV Rzesza powstanie, choć, konieczno, zrazu nie tak będzie się nazywała... Ja dobrze znaju, jakie rozmowy w latach 80-tych były, jak Związek Socjalistycznych Republik Europejskich się dopiero tworzył. Jak jeździliście do nas z Żygardem d Stęknę uzgadniać, by Jewropa stała się trochę bardziej socjalistyczna, a my byśmy dali trochę luzu. Szkoda, że jeden z naszych ten sekret wypaplał... Ech, ileż modyfikacji planu od tego czasu u was było... Potem ten Traktat Konstytucyjny, coście go musieli nazwać Traktatem z Lizbony, żeby przeszedł... Teraz planujecie kolejne modyfikacje. Uwiditie, szto u nas to samo łatwiej przychodzi. My się wiele nie różnim, tolko u nas nie musim takich pozorów demokracji stwarzać. Ale widzę, że i wy w końcu idziecie naszą drogą... Życzę wam powodzenia i pazdrawliaju.

Niedługo później, kiedy już publicznie zostało powiedziane to, co miało być powiedziane, w szczególności zaś przez Mini-stera Praw Zagranicznych, również i Frau Angela zabrała głos: -Nasze postulaty to nie próba zdominowania naszej wspólnoty – stwierdziła potwierdzając tę zasadę, by wierzyć tylko w pogłoski oficjalnie zdementowane. -Kto tak myśli, popada w absurd, to są uprzedzenia! Z drugiej strony rzecz biorąc, „zjednoczenie naszego kraju i zjednoczenie Jewropy były i są dwoma stronami jednego i tego samego medalu. O tym nigdy nie zapomnimy!” - stwierdziła robiąc oko do tych, którym jej poprzednik, Gerhard, podczas zjazdu ziomkostw, wysuwających (jak straszni bracia w wierze) – swoje roszczenia wobec Lechistańczyków (od niedawna jak wiadomo, odpowiedzialnych za obozy koncentracyjne, a nawet całą wielką wojnę) – mówił te oto słowa: „bądźcie cierpliwi! Zaufajcie mojej metodzie!”.

Wszelka zbieżność nazwisk itp., jak również kontekstów – oraz fakt wykorzystania fragmentów rzeczywistych przemówień – jest przypadkowa i niezamierzona.

M. Poświatowski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 44)Dodaj komentarz
(03-12-2011) u góry bełkot :
To się leczy. Trudny przypadek ale nie beznadziejny.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-12-2011) cc :
jestem zafascynowana

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-12-2011) do cc :
cc jak wszystkie muchy fascynują fekalia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-12-2011) maciej :
też zalecam leczenie chociaż medycyna jest bezsilna wobec takich przypadków, ale cały ten portal staje się po prostu zwykłym paszkwilem - pytanie tylko na kogo obliczonym? na nas samych niestety.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-12-2011) ABW :
Stwierdzam, że nie byle czym czym musiał podlewać zioła na balkonie i co pali Miłosław Poscielowski jest naprawde prima sort :)))

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-12-2011) dd :
A gdzie ten balkon, może sie podzieli.Zioło musi być rzeczywiscie prima sort, długo trzyma.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-12-2011) mara :
Jak widać, Autor umie czytać, bo [prawdopodobnie] czytal wystąpienie Sikorskiego, należy on jednak do tej części czytających, którzy czytaja bez rozumienia textu, co jak tu widać, jest dlań źródłem natchnienia kabaretowego, tak trzymać Panie Mirku - dla zachowania wizerunku kabareciarza

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-12-2011) mara :
Jak widać, Autor umie czytać, bo [prawdopodobnie] czytal wystąpienie Sikorskiego, należy on jednak do tej części czytających, którzy czytaja bez rozumienia textu, co jak tu widać, jest dlań źródłem natchnienia kabaretowego, tak trzymać Panie Mirku - dla zachowania wizerunku kabareciarza

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-12-2011) mara :
Jak widać, Autor umie czytać, bo [prawdopodobnie] czytal wystąpienie Sikorskiego, należy on jednak do tej części czytających, którzy czytaja bez rozumienia textu, co jak tu widać, jest dlań źródłem natchnienia kabaretowego, tak trzymać Panie Mirku - dla zachowania wizerunku kabareciarza

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-12-2011) cc :
żartowałam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-12-2011) kolo :
ja pierdu...człowieku zacznij się jakoś ..nie wiem leczyć. albo co...poziom śmieciowy

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-12-2011) Ewa :
Chama najlepiej poznać po jego stosunku do zmarłych. Nazwanie noblisty Czesława Miłosza Cześkiem Zgniłoszem dyskwalifikuje Poświatowskiego ostatecznie. Apeluję do wszystkich o nie podawanie mu ręki jako wyraz sprzeciwu przeciwko prezentowanemu przez niego chamstwu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-12-2011) ucieszony :
Naprawdę, ktoś to jeszcze czyta? No to sam sobie jest winien. To, że Panu P.T. Redaktorowi się odjechało to ja dobrze wiem od czasów KUPY. Teraz widocznie ma nawrót. Jadem się samozatruł, czy co?..... Wg mnie to i tak nie jest największy odlot. Czekam na artykuł potępiający papieża (papieży) i oficjalne przystąpienie do Bractwa sedewakantystów (Lefebrystów). Przecież to wyziera z każdego artykułu dotyczacego katilicyzmu na tym forum. To dopiero będzie czad!!! Myslę, że nie potrwa to dłużej jak rok. Mogę nawet coś postawić. Dolary przeciw bananom na przykład....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-12-2011) Ewo :
To po tym ziole prima sort podobno redaktorka tak dlugo trzyma.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-12-2011) do Ewy :
Oto Miłosz: "Polak musi byc swinia, poniewaz sie Polakiem urodzil". "dla Polski nie ma miejsca na ziemi" ("Rok mysliwego"), "gdyby mi dano sposób, wysadzilbym ten kraj w powietrze" ("Rodzinna Europa") „Jestem bardzo mało polski w sensie, jaki temu słowu zwykło się nadawać; standardy obowiązujące wśród szlachetnych Polaków są mi najzupełniej obce. Mój umysł jest żydowski" (List do M. Wańkowicza). To można cytować bez końca

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-12-2011) SMAFIOO :
No i jeszcze ciemnogrodem Miłosz nazywał tradycyjny polski katolicyzm. A kogóż to (nadal) dyskwalifikuje sprawa niegdysiejszego banner’a „Zimny Lech”, wywieszonego na hotelu w pobliżu Wawelu (po drugiej stronie Wisły, naprzeciwko Kościoła na Skałce) „na okoliczność”, bo w czasie tuż po, śmierci Prezydenta Lecha Kaczyńskiego? Brata - jak powiedział pewien profesorski autorytet - nekrofila. Salonowe media wówczas, we właściwy sobie pokrętny sposób, tak naprawdę w kucki podśmiewały się.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-12-2011) do powyżej :
SMAFIO = MAFIOSO = MOSIEK

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-12-2011) Andrzej :
Trochę lat już żyję i tak za PRLu jaki po 1989r Polacy zawsze podziwiali USA i chciałoby tam żyć. Mamy szansę w Europie takie drugie USA wybudować,jesteśmy w UE, możemy się uczyć czy pracować w każdym z krajów członkowskich, jesteśmy na dobrej drodze by Polakom (wszystkim) żyło się lepiej. Moim zdaniem tylko prywatne interesy niektórych polityków zagrożonych wizją utraty stanowisk, przywilejów czy immunitetów sprawia że tak gardłują przeciw.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-12-2011) do do Ewy :
Jeśli się komuś nie podobały teksty Czesława Miłosza to należało z Nim polemizować gdy był jeszcze wśród żywych (przypominam że przez ostatnie 11 lat swojego życia mieszkał w Polsce). Wyszydzanie zmarłego jest zwyczajnym chamstwem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-12-2011) do do do Ewy :
Czy dobrze rozumiem ? Chcesz nam powiedzieć, że śmierć kasuje wcześniej wyłożone i z zaciekłością bronione poglądy ? Ciekawa opinia. Jeśli po zejściu autora nie można dyskutować z jego spisanymi i wypowiedzianymi opiniami, nie wolno ich potępiać co oznacza kompletne zapomnienie, to może po śmierci powinniśmy palić cały dorobek pisarski twórcy i wymazywać go z pamięci literackiej i szerzej intelektualnej ? Tylko co wtedy z kulturą rozumianą jako ciągłość przekazu. Rozumiem, że dzisiejsze polemiki z Sokratesem, Cyceronem albo św. Augustynem są nic nie warte, bo przecież ta "druga strona" już nie może doprecyzować o co jej dokładnie chodziło ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-12-2011) ewo i Andrzeju :
ależ były polemiki i protesty za życia. Tylko wyście - media głównego nurtu - ich nie nagłaśniali, a jeśli już to manipulowali i nazywali oszołomstwem itp. Każdy twórca ma lepsze i gorsze dzieła. Natomiast Miłosz wielokrotnie dawał wyraz temu że brzydzi się Polski, że jej nienawidzi. W niektórych wierszach obśmiewał krzyż, Matkę Boską, czy patriotyzm itp. Zakłamanie jest takie, że nie wie o tym nawet wielu nauczycieli. A poza ty m wydaje mi się, że ta dyskusja miała dotyczyć czego innego. A pan panie Andrzeju, niestety zalicza się do tych Polaków, co przedkładają chwilową pełność miski nad suwerenność państwa polskiego. Tam płacą lepiej, to sprzedawajmy Ojczyznę. Wielu było przed panem. To mentalność niewolnika, przestraszonego wolnością

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-12-2011) dares :
ludzie, gdzie ja trafiłem, co za wieśniaki, po co wy to komentujecie? czy wy nie umiecie czytac? pewnie tak, ale nie rozumieć! ja moge z Sienkiewicza wyciagnac kawałki, po których każdy POLAKKATOLIIK powinien sie obrazic, tylko trzeba rozumieć!! Kilka zdań Miłosza, pewnie wyciagnietych z GAzety Superpolskiej, i budowanie opinii! Ludzie! On naprawde więcej napisał. Czy wiecie co o Polakach pisał Mickiewicz? gdyby zdania wyciagnąć! Co za wiocha ciągnie za tym Mirekiem P.!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-12-2011) do "ewo i Andrzeju" :
Mnie patriotyzmu nie musisz uczyć bo ja po prostu patriotą jestem. Ja słuchając mediów wiem że o patriotyzmie najgłośniej wrzeszczą ci co żyją z podatków Polaków (płaconych w złotówkach) a kupując towar czy usługi za euro czy dolary wpędzają Polskę w długi. W każdym bogatym kraju zachodu promuje się własną produkcję, własne usługi ( np. wczasy spędzane w kraju), pilnuje się by podatki zasilały własny budżet, a nie były płacone za granicą ; i to jest patriotyzm!!! . Ponadto, skoro wepchnięto nas do UE, przestawiono gospodarkę na współpracę i uzależnienie od UE to zaprzeczanie teraz tej drogi byłoby powrotem do PRLu. Jeszcze jedno; w przyszłym roku musimy sprzedać obligacji za jakieś 30 miliardów euro. Czy w takim układzie jesteśmy niepodległym państwem? Czy to nie ludzie pokroju Kaczyńskich wpędzili nas w tak wielkie uzależnienie?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-12-2011) SMAFIOO :
dares pomóż, przegooglowałem Sienkiewicza i Mickiewicza i na razie nic nie znalazłem w stylu: "Polak musi być świnią, ponieważ się Polakiem urodził", "dla Polski nie ma miejsca na ziemi". A nie, jedno: „Litwo! Ojczyzno moja!…”.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-12-2011) i jeszcze Miłosz :
"Polska to irytujący obszar między Niemcami a Rosją". To tak odnośnie Sikorskiego a co do kwestii "Ponadto, skoro wepchnięto nas do UE, przestawiono gospodarkę na współpracę i uzależnienie od UE to zaprzeczanie teraz tej drogi byłoby powrotem do PRLu." - to ręce opadają. To właśnie pogłębianie tej drogi jest powrotem do czegoś gorszego niż PRL. Kaczyńskich nie bronię, ale trochę obiektywizmu, wszyscy nasi pożal się Boże za tym Anschlusem głosowali, a o ile pamiętam, akurat Kaczor wstrzymywał się ze swoim podpisem bardzo długo, za co go mocno atakowali tacy "patrioci" i postępowcy

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-12-2011) Mirosław Poświatowski do Ewy (i wszystkich czyteln :
Ma Pani absolutną rację. W określeniu zmarłego poety mianem, którego pierwotnie użyłem w tekście grubo - choć nieświadomie - przeholowałem, nawet mimo "skrzywionej" konwencji tego felietonu i intencjonalnego odnoszenia się nie do Osoby, ale do jej poglądów i zachowań. Nie zgadzam się z wieloma haniebnymi, antypolskimi wypowiedziami Poety i uważam je za niegodziwe, tak jak za niegodziwe uważam pochowanie go w miejscu w którym został pochowany, jak również niegodziwą jest "amnezja" na którą cierpią piewcy Miłosza, pomijając jego antypolskie deklaracje, pełne pogardy do naszego kraju, naszej wiary i języka - ale dużym nietaktem jest używanie w stosunku do zmarłego określeń, które mogą być odebrane jako prześmiewcze, szydzące z nieżyjącej osoby. Uświadomiła mi Pani (a także redakcyjny kolega) mój błąd i bardzo za to dziękuję. Mam nadzieję na zachowanie prawa do błędu, który teraz jasno dostrzegam i się z niego wycofuję. Z poważaniem Mirosław Poświatowski.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-12-2011) z uznaniem :
Ciekawe ilu z autorów komentarzy "dowalających" w niewybredny sposób autorowi umiałoby zdobyć się na taki gest jak Poświatowski ? No, ale nie każdy może mieć klasę, a spodziewać się jej po już ludziach o mentalności niewolników to jak liczyć, że słoniowi wyrosną skrzydła.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-12-2011) Stanisław :
mieć klase to przede wszystkim mieć odwagę cywilną do prezentacji własnego poglądu i zdolność do autorefleksji Poświatowskiemu ich nie brakuje i nawet nie zgadzajac się z wieloma jego stwierdzeniami można dyskutować z nim jako odpowiedzialnym człowiekiem a z większością jego krytyków na tym forum nie warto bo ani o klasie ani o odwadze cywilnej nie mają pojęcia

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-12-2011) do Stanisława :
ovczywiscie ze krytykom poswiatowskiego brakuje klasy i odwagi ale podstawowym brakiem krytyków Poświatowskiego jest zanik autorefleksji. oni przyjmują tezy głoszone przez "gazete Wyborcza" i telewizyjno-salonowe "autorytety" jako prawdę objawioną która nie wymaga żadnego zastanowienia

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-12-2011) oczko_ :
Poświatowski - jesteś TCHÓRZEM!!! Napisałeś to w ostatnim zdaniu tych wypocin. Żałosne.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-12-2011) Stanisławie :
odwaga cywilna,wlasny pogląd, dyskusja czyli jadotok wg Miłosława Poscielowskego Nie zgadzam się z wieloma haniebnymi, antypolskimi wypowiedziami Poety i uważam je za niegodziwe, tak jak za niegodziwe uważam pochowanie go w miejscu w którym został pochowany, jak również niegodziwą jest "amnezja" na którą cierpią piewcy Miłosza, pomijając jego antypolskie deklaracje, pełne pogardy do naszego kraju, naszej wiary i języka - ale dużym nietaktem jest używanie w stosunku do zmarłego określeń, które mogą być odebrane jako prześmiewcze, szydzące z nieżyjącej osoby.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-12-2011) do Stanisławie :
Widzisz tu jakieś szydzenie z osoby ? Jest tylko kategoryczna ocena wypowiedzi i późniejszej reakcji na nie zwolenników poglądów Miłosza. Według Ciebie nie wolno ich mieć a jak się ma to nie wolno takich ocen ogłaszać pod otwartą przyłbicą ? Nie miałem złudzeń, że tutejszym krytykom autora felietonu brakuje odrobiny klasy...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-12-2011) do powyżej :
Tumanku dalej nic nie rozumiesz. Tu nie chodzi o obronę twórczości Miłosza, ale o szydercze przekręcenie jego nazwiska. To tak jakby ktoś na Stanisława mówił SRANISŁAW. Było by Ci miło?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-12-2011) do Stanisławie :
No i za to autor przeprosił i usunął !!!! Umiał się przyznać do błędu. a "Stanisławie" nadal odnosi się do jego ocen kontrowersyjnej tworczości Miłosza ( patrz wykorzystany 3 posty wyzej cytat) , do której Pświatowski ma prawo nawet gdy używa najbardziej kategorycznych stwierdzeń

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-12-2011) Stanisław :
Miłosław Poscielowski to gnida.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-12-2011) Stanisław :
odwaga cywilna,wlasny pogląd, dyskusja ................. Nie zgadzam się z wieloma haniebnymi, .............................. .... wypowiedziami Redaktorka i uważam je za niegodziwe, tak jak za niegodziwe uważam .............................. ..........................., jak również niegodziwą jest "amnezja" .............................. .................., pomijając jego ........................ deklaracje, pełne pogardy do naszego .............................. ..........., - ale dużym nietaktem jest używanie w stosunku do Redaktorka ................. określeń, które mogą być odebrane jako prześmiewcze, szydzące z ........................ osoby. W te miejsca ..................... wstawić co się chce:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-12-2011) SMAFIOO :
Próbuję dociec przyczyny artykułowania przez człowieka (Polaka?) zdań typu:„Przyrzekłem sobie że nie zawrę nigdy przymierza z polskim katolicyzmem, czyli że nie poddam się małpom” („Rodzinna Europa”) czy „Standardy obowiązujące wśród szlachetnych Polaków są mi najzupełniej obce. Mój umysł jest żydowski”. Ostatnie zacytowane zdanie rzuca jakby promyk światła na problem, stanowiąc z poprzednim logiczny tandem. Całość obnaża niespójne wnętrze duchowe tułacza, który genetycznie ma zakodowane, aby nie asymilować się z mieszkańcami kraju, w którym aktualnie przebywa, ale równocześnie, na tyle mocno „zasymilował” się z językiem tubylców, że swe zdolności literackie urzeczywistnia(ł) (o ile wiem wyłącznie, nie licząc tłumaczeń) w tymże języku. Zatem można zrozumieć ww. „takty miłości” Miłosza do Polaków, gdyż czynił je w imię zamanifestowania swej specyficznej więzi etnicznej.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-12-2011) do SMAFIOO :
I tak tego nie zrozumiesz bo jesteś zwyczajnie tępy. Ewa

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-12-2011) och Ewo :
Widzę, że wy pałkarze, chętnie sięgać po pałkę, gdy brakuje wam argumentów. Polecam odstawić "Gazetę Wyborczą", czy "Wysokie obcasy"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-12-2011) do SMAFIOO :
Na ciebie pałka nie zadziała więc jej nie używam. Wymienionych przez Ciebie tytułów też nie muszę odstawiać bo ich nie czytuję, ale jak sądzę Ty to czynisz regularnie skoro wiesz co zawierają. Ewa

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-12-2011) SMAFIOO :
Jaaasne, chciało by się, aby ta sofistyka była baaardzo „uczona” i tajemnicza zarazem, aby „tego” nie zrozumieć, choć jest oczywistym - żadne przyrodzone zdolności nie mogą usprawiedliwić pogardy do drugiego człowieka (w tym goja). Zaprawdę, niekiedy trudniejszym wydaje się być pełne wypełnienie Mt 5, 44, niż napisanie wiersza. P.S. @och Ewo, witaj w klubie etykietowanych „zwyczajnie tępy”.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-12-2011) IP :
Czy SMAFIOO to Miłosław Poscielowski, tak po IP by pasowało:) Oj nieładnie Redakcyjo!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-12-2011) SMAFIOO :
IP, dzięki za komplement.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-12-2011) do powyżej :
SMAFIOO = MAFIOSO = MOSIEK

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl