Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Jesienny koncert w Dołędze   -   05/11/2004
W niedzielę, o godz. 17, kustosz Dworu - Muzeum w Dołędze Władysław Konieczny zaprasza na kolejny koncert z udziałem młodych artystów z Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie. Organizowane raz na kwartał muzyczne spotkania w Dworze cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkańców gminy, przyjeżdząją tutaj także melomani z Tarnowa, doceniający niepowtarzalny klimat tego niezwykłego domu.

Ogloszenie

W salonie i dworskich pokojach bywają rówieśnicy młodych wykonawców. Przed wiekiem pod urokiem tego miejsca pozostawała krakowska bohema, dzisiaj prości ludzie i inteligencja odnajdują tu nastrój do kontemplacji muzyki poważnej i jest to zasługa gospodarzy obiektu - państwa Ireny i Władysława Koniecznych.

Cykliczne koncerty nie byłyby możliwe bez sponsorów. Samorząd, a zwłaszcza wójt gminy Szczurowa - Marian Zalewski wspierają Dwór, przekazując pieniądze na pilne potrzeby związane z bieżącymi naprawami, remontami, ostatnio - jak poinformowano nas w Muzeum - gmina przeznaczyła na ten cel 15 tys. zł. Każdy koncert wymaga pewnych nakładów, liczy się więc hojność przedsiębiorców, szefów firm, którymi na ogół są stali bywalcy muzycznych spotkań w Dworze.

Koncerty spotkały się z uznaniem Fundacji Rozwoju Wsi, w ślad za tym przekazano pewną kwotę na kontynuowanie przedsięwzięcia. Cykliczna impreza ma swą wierną publiczność, podziwiającą talent młodych artystów, dla których występ przed melomanami jest zawsze wielkim przeżyciem. Popularyzowanie muzyki klasycznej nie byłoby możliwe bez udziału młodych artystów. Rękę do tego dzieła przykładają też pedagodzy tarnowskiej Szkoły Muzycznej, przygotowujący repertuar. (kis)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947