Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wieści z tarnowskiego magistratu    -   06/12/2011
Promocja Tarnowa w Pradze
Udaną prezentacją Tarnowa rozpoczął się cykl promocji polskich miast w Pradze – informuje nasz magistrat. Na zaproszenie Instytutu Polskiego, w stolicy Czech odbyła się promocja tarnowskiej oferty kulturalnej i turystycznej. Prezentację miasta pod Górą Św. Marcina rozpoczęła konferencja prasowa w której wzięło udział blisko 20 czeskich dziennikarzy.

Ogloszenie

Walory turystyczne i kulturalne Tarnowa prezentowali: Dyrektor Wydziału Marki Miasta Maria Zawada-Bilik oraz Dyrektor Tarnowskiego Centrum Informacji – Marcin Pałach. O oprawę muzyczną spotkania zadbała tarnowska grupa MONK. Po prezentacji odbyła się degustacja produktów regionalnych, które przygotowała Lokalna Grupa Działania „Dunajec-Biała” z Zakliczyna. Dziennikarze mogli również spróbować „tarnowskiego smaku” – nalewki i herbaty z tarniny oraz tarnowskich precli. Dużym zainteresowaniem cieszył się również pokaz Doroty Pacanowskiej rzeźbienia ażurowych jaj. Każdy z uczestników spotkania otrzymał specjalne wydanie „Wiadomości Tarnowskich” w języku czeskim. Tekst do czeskiej edycji  jednodniówki przetłumaczyli pracownicy Instytutu Polskiego w Pradze.
Po południu prezentacja Tarnowa wraz z degustacjami została powtórzona dla zaproszonych gości Instytutu Polskiego.

Promocję miasta zakończył „tarnowski wieczór” w jednym z najmodniejszych klubów jazzowych w centrum Pragi – Jazz Republik. Kilkugodzinny koncert połączony był z konkursem, w którym do wygrania były nagrody-gadżety z Tarnowa oraz główna nagroda w postaci weekendu w naszym mieście. Pełną salę nie tylko zapełnioną przez mieszkańców Pragi ale i turystów bawiły tarnowskie zespoły: Leliwa Jazz Band oraz MONK.

Pierwszym efektem spotkania jest artykuł o Tarnowie na czeskim portalu turystika.cz:  http://www.turistika.cz/clanky/tarnov-prvni-vlastovka-z-polska.

Promocję Tarnowa w Pradze w ramach Prezydencji Polski w UE zorganizowały: Tarnowskie Centrum Informacji oraz magistracki Wydział Marki Miasta. Kulinaria zapewniła LGD „Dunajec-Biała”.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 13)Dodaj komentarz
(06-12-2011) test :
test

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-12-2011) MC :
Całkiem niedawno byłem w Pradze, przy niej Tarnów wygląda jak zapadła wiocha. Ach praskie knajpki, wychodzi taniej niż w Tarnowie! Już widzę jak prażnie robią nalot na Tarnówek. Ach ta nasza propaganda sukcesu, pierwsi tu nagroda tam, same sukcesy tylko turystów jakoś nie widać, wiem co mówię bo pracuje w samym centrum. Kiedyś ucieknę z tej galicyjskiej, nędznej kołtunerii, sprzedam mieszkanie i zamieszkam na południu Francji, czego wszystkim serdecznie życzę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-12-2011) 40plus :
Brzydka propaganda z lat 70 tych... A czekam na autostradę - marzenie , będzie można szybciej dojechać do lotniska w Rzeszowie lub Krakowie a w ostateczności w Katowicach by polecieć gdzie ciepło, ludzie uśmiechnięci, zadowoleni,.... gdzie cappuccino ( smaczne) kosztuje 1 Euro a nie 7 zł (syfek oszukany) , gdzie spotkam np. powyższego MC , albo KP albo KG albo kogoś innego..... nie ma znaczenia.... Prześlę wtedy Ricardo i jego propagandzistom i Pr- owcom wielkiego środkowego palca.....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-12-2011) cc :
dołączam się, jeśli znajdzie się miejsce

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-12-2011) Promocja? :
a kto z Pragi do nas przyjedzie? chyba że na cmentarz NR 202 z czasów I wojny swiatowej. A cmentarza praktycznie niema. Ale wazne że odbywaja sie wyjazdy , imprezy, spotkania, kasa publiczna idzie, efektów praktycznie brak a przedszkola trezba zlikwidowac by wnowym 2012 roku znowy była kasa na wyjazdy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-12-2011) polo :
Drogi Mirku Banach nie obrażaj się na Roberta Wardzałe tylko dlatego że jest od Ciebie lepszy i przystojniejszy.Na otwarciu Orlika w Żukowicach mogłeś podejść do niego, a nie stać z boku. Taki wstyd dla naszej ukochanej PO!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-12-2011) BIEDROnka :
zastanawiam się kim jest facet , który potrafi ocenić dwóch facetów i zdecydować , który jest przystojniejszy , że o "lepszości" nie wspomnę , ach:-) misiu :-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-12-2011) Taka prawda. :
Akurat promocja w Czechach ma sens tak samo jak i na Słowacji. Powód - tania złotówka. Tarnów to miasto nieznane, ale ma szansę na drobną turystykę. Wycieczki szkolne z Czech Słowacji. Czemu nie. Ruszcie głową. Tarnów jest tani, a stąd rzut beretem do Krakowa, w góry, do sandomierza.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-12-2011) polo :
polo to kobieta. MISIU A Pan B to cienias!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-12-2011) Prawda :
Promocja w Czechach i na Słowacji nie ma sensu, kto był w Pradze i Bratysławie ten wie dlaczego. Z Bratysławy jest na rzut kamieniem do przecudownego Wiednia, Salzburga, Budapesztu, doskonałe autostrady w kierunku Włoch itp. Słowacy czy Czesi na tanie zakupy udają się do przygranicznych Biedronek i innych dyskontów, których pełno. Po co przyjeżdżać Słowakowi do Tarnowa? Co tu takiego jest do oglądania? Góra Marcina, Ratusz? Łokietek? Fontanna? W knajpach drożej niż w Pradze.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-12-2011) Taka prawda. :
Jest tanio przede wszystkim. Jak kogoś nie stać przyjechać do Krakowa, to może do Tarnowa. Dzień w Krakowie, dzień w Sandomierzu. Pozwiedzać stare miasto. Myślę, że tak źle to miasto nie wygląda. Ja też jeździłem na wycieczki klasowe na większe dziury, gdzie nic kompletnie nie było. A teraz Czesi i Słowacy przyjeżdżają do Polski.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-12-2011) Disco :
Do Tarnowa to przyjeżdżają raczej Węgrzy z wiadomych powodów, co do cen to na Słowacji puszka Złotego Bażanta (pyszne piwo) kosztuje około 55 centów czyli jakiś 2.30 zł, u nas w markecie takie samo piwo jest prawie złotówkę droższe. Paliwo jest droższe, owszem ale komunikacja publiczna znacznie tańsza. Zresztą Tarnów leży pozornie tylko blisko granicy, stąd do Koniecznej mimo remontów trasa jest dosyć uciążliwa i niebezpieczna. Co do taniej złotówki to są mity, często bywam na przykład w Niemczech i wożę stamtąd mnóstwo rzeczy które są tam bez porównania tańsze i znacznie lepszej jakości. Na przykład proszki do prania, płyny i żele, szampony, słodycze, i alkohol. Tutaj niektóre są blisko 3 razy droższe. Tarnów ma to nieszczęście, że turysta zagraniczny koleją polską się nie wybierze nigdzie bo każda podróż to chaos, opóźnienia i fatalne warunki. Kto raz jechał samochodem z Krakowa do Tarnowa ten zapamięta z trasy 10 minut marnej autostrady i 1,5 stania w korku od Bochni. I tak naprawdę jak piszą przedmówcy nie ma tutaj nic do oglądania, naprawdę nic ciekawego.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-12-2011) kitka :
prowincjonalny z grajdoł z wydumanymi ambicjami - ot co !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl