To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Koncert Gaby Kulki i wernisaż wystawy plakatu Andrzeja Dudzińskiego    -   07/12/2011
ART FEST – kolejna odsłona
Oto kolejna odsłona Festiwalu ART FEST im. Bogusława Wojtowicza: 9 grudnia o godz. 19:00 odbędzie się koncert Gaby Kulki (bilety w cenie 30 i 25 zł). Po koncercie zaplanowano wernisaż wystawy plakatu zatytułowany „Kino Andrzeja Dudzińskiego (wstęp wolny).

Ogloszenie

Gaba Kulka śpiewa, pisze piosenki i gra na fortepianie. By nie nadużywać słowa-wytrychu "alternatywa", powiedzmy że jej muzyka to progresywny pop: pstrokata mieszanina gatunków, od jazzu, przez fortepianowy rock, po weillowski kabaret. Wydała dwie autorskie płyty, które zdobyły liczne wyrazy uznania ze strony słuchaczy i krytyków. Nagrodzona między innymi "Fryderykiem" (wokalistka roku 2009), "Mateuszem" Programu Trzeciego Polskiego Radia, nagrodą Trans Vocale, nominowana do Paszportu Polityki. Jest chwalona za muzyczną wyobraźnię, świeżość i brzmienie niespotykane na polskiej scenie muzycznej. Pierwszym, oficjalnie wydanym albumem Gaby był "Out". Samodzielnie nagrany (w domu) i samodzielnie wydany. Jednak dopiero płyta "Hat, Rabbit", nagrana z zespołem i wyprodukowana wspólnie z Marcinem Borsem, przedstawiła jej muzykę szerszej publiczności i zdołała zrobić prawdziwe zamieszanie. Album uzyskał status złotej płyty mniej więcej wtedy, gdy Gaba przygotowywała się do kolejnej, drugiej już w 2009 roku premiery: płyty nagranej z muzykiem sceny ambientowej, Konradem Kuczem, jako Kucz/Kulka. "Sleepwalk" spodobał się nie mniej niż jej autorska płyta i przypieczętował reputację Gaby jako artystki eklektycznej i ambitnej.

Współpracuje z innymi muzykami często i chętnie. Prócz płyty z Kuczem, można ją usłyszeć na froncie formacji Baaba Kulka (łączącej rewelacyjnie nieprzewidywalny zespół Baaba z Kulką na wokalu) w repertuarze Iron Maiden. Płyta i dvd dokumentujące to przedsięwzięcie ukazały się wiosną 2011 (także poza granicami Polski) i wielu zachwyciła odwagą i humorem. Rok wcześniej Gaba pełniła obowiązki wokalistki w formacji Młynarski Plays Młynarski, na płycie poświęconej Wojciechowi, nagranej przez jego syna Jana. Ponadto Gaba udzielała się gościnnie (jako wokalistka, a czasem autorka tekstów) na płytach Smolika, Czesław Śpiewa, Levity, Reni Jusis, Baaby (w wersji już nie-maidenowej). Śpiewała piosenki Czesława Niemena w Sopocie, Serge a Gainsbourga w Operze Narodowej i Madonny na "Chłodnej 25". Napisała tekst dla Emmanuelle Seigner.

Z Czesławem Mozilem i zespołem Dick4Dick wyruszyła jesienią 2009 w trasę -Trójka Tour odwiedziła 18 miast w Polsce i okazała się wielkim sukcesem. W listopadzie 2010 ukazało się DVD, „Live Rabbit”, dokumentujące jeden z tych super-energetycznych występów. Do regularnych koncertów Gaby ostatnio doliczyć można było Londyn, Pragę (gdzie otwierała koncert Amandy Palmer), Frankfurt, Oslo oraz… Taipei, gdzie zagrała na Migration Music Festival w październiku 2011.
Od ponad trzech lat prowadzi w programie 4 Polskiego Radia swoją autorską audycję - Gabofon. Jej imiona nosi para mini szetlandzkich kucyków (Gaba oraz Kulka).

Materiały: Agencja Artystyczna KRAB

Organizatorzy ART FEST:
BWA Galeria Miejska w Tarnowie www.gm.tarnow.pl
Centrum Sztuki Mościce www.mck.tarnow.pl
Międzynarodowe Stowarzyszenie Passe-Partout www.paspar.org.

Na zdjęciu: Gaba Kulka. Foto: Ania  Lucid (ze strony Centrum Sztuki Mościce)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, March 4, 2024 21:54:46
IP     : 44.222.218.145
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html