Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   .. w obiektywie National Geographic   -   06/11/2004
Od 16 listopada na miesiąc zagości w salach wystawowych Tarnowskiego Centrum Kultury Wielka Wystawa Fotografii "Świat w obiektywie National Geographic". Zdjęcia prezentowane podczas ekspozycji, odwiedzającej najważniejsze miasta w kraju, pochodzą z przygotowanego przez National Geographic albumu pod tym samym tytułem, który zawiera ponad 230 starannie wybranych fotografii - najlepszych w ponad 100-letniej historii magazynu.

Ogloszenie
>

Ekspozycję uzupełniają też zdjęcia z pierwszego polsko-angielskiego wydania specjalnego magazynu "National Geographic" pt. "Polska", będącego plonem czteroletniej działalności National Geographic w naszym kraju i poświęconego w całości Polsce.

Od ponad stu lat fotografia gości na stronach magazynu "National Geographic", budząc nieustający podziw i zachwyt milionów czytelników. Prezentowana jednocześnie w Polsce i na świecie najnowsza wielka wystawa fotografii pt. "Świat w obiektywie National Geographic", przypomina najlepsze zdjęcia w historii National Geographic i potwierdza, jak wielka jest potęga fotografii, z jej ogromną siłą wyrazu, także we współczesnym świecie.

100 niezwykłych zdjęć przedstawia fascynujący obraz całej naszej planety, od początku XX wieku po dzień dzisiejszy, widziany oczami najznakomitszych fotografów National Geographic oraz wyjątkowy portret współczesnej Polski w obiektywie fotografów stale współpracujących z polską edycją magazynu "National Geographic". Fotograficzna podróż obejmuje Europę, w tym szczególnie Polskę, Azję, Afrykę i Bliski Wschód, obie Ameryki oraz odległe wyspy rozrzucone na bezkresnych oceanach. Niepowtarzalne chwile utrwalone na kliszach fotograficznych składają się na, nie mający sobie równego, portret świata ostatnich stu lat - najstarsza fotografia pochodzi z 1907 roku - widziany przez pryzmat codziennego życia, tradycji, kultury i przyrody.

Siła oddziaływania prezentowanych na wystawie zdjęć - arktycznego wilka uchwyconego w skoku z kry na krę, czy słynnej Afganki Sharbat Guli - nie maleje z upływem czasu. To rezultat pracy światowej sławy fotografów National Geographic, wśród których są: Sam Abell, William Albert Allard, Jodi Cobb, David Doubilet, David Alan Harvey, Chris Johns, Emory Kristof, Frans Lanting, Steve McCurry, Nick Nichols, James Stanfield, Tomasz Tomaszewski i wielu innych.

Niewątpliwą atrakcją wystawy jest zdjęcie Steve'a McCurry'ego, ukazujące odnalezioną po 17 latach słynną Afgankę. Wykonane przez niego w 1984 roku w obozie dla uchodźców w Nasir Bagh, w Pakistanie, zdjęcie tajemniczej afgańskiej dziewczynki o niezapomnianych zielonych oczach, widziały miliony ludzi: na okładce magazynu "National Geographic" z czerwca 1985 roku, w albumie "Oczami fotografów" i na wystawach prezentowanych na całym świecie. Przez siedemnaście lat nikt nie znał jej imienia. Słynna Afganka Sharbat Gula została odnaleziona przez McCurry`ego i ekipę telewizji National Geographic Explorer dopiero w styczniu 2002 roku i ponownie stanęła twarzą w twarz ze światem.

"Świat w obiektywie National Geographic" to czwarta wielka wystawa fotografii National Geographic prezentowana w Polsce. Wcześniejsze wystawy, zatytułowane: "Oczami fotografów" (1999-2000), "Oblicza świata" (2000-2001) i "Egipt z lotu ptaka" (2002-2003) obejrzało dotychczas ponad siedemset tysięcy widzów.

Ta wyjątkowa wystawa w TCK prezentowana będzie od 16 listopada do 12 grudnia w przy Rynku 5. Bilet wstępu kosztuje 3 zł - dorośli, 2 zł - dzieci i młodzież.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 7)Dodaj komentarz
(06-11-2004) młody :
Dlaczego za wystawę młodzież musi płacić?"Newsweek" genialny był za darmo za pana Rojka.Bień chce zarobić na studentach i licealistach ,a gdzie subwencje na te cele .Cóż robicie dla młodych , gniewnych?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-11-2004) M.Wietrzyk :
Bardzo dobrze. Jak ktoś zapłaci to bardziej doceni.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-11-2004) kubek z dziurką :
Oglądałem film jak szukali ową Afgankę. Bardzo interesujący.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-11-2004) ola :
bardzo mi się podoba że zorganizujecie w naszym mieście taką wystawę to może być bardzo interesujące i oby było takich wystaw wiecej

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-11-2004) kolba :
ale dlaczego za to cza płącić?? dla studentów powinno byc za darmo.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-11-2004) atemida :
ej nie przesadzajcie, 2 zł przeżyjecie a naprawde warto. wystawą byłam po prostu zachwycona. niektóre zdjęcia aż zapierają dech w piersiach.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-12-2004) DoNiA :
no ja wlansie dzis ide na te wsytawe i mam andzieje ze warto.... zreszta takie zdjecia sa naprawde fascynujace...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947