Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Taki był Maraton Pisania Listów Amnesty International    -   13/12/2011
Pisali listy...
„Razem mamy siłę. Możemy zmienić świat!” - pod takim hasłem odbył się Maraton Pisania Listów, którego organizatorem było Amnesty International w Tarnowie. Przez prawie pięć godziny, ponad 50 mieszkańców Tarnowa napisało w sumie ponad 200 listów w obronie praw człowieka, które zostały wysłane m.in. do władz Azerbejdzanu, Korei Pólnocnej, Białorusi, Rosji, Sri Lanki, Indonezji, Meksyku czy też Kamerunu.

Ogloszenie

Jak czytamy w nadesłanej informacji, to właśnie w tych państwach dochodzi do łamania praw człowieka. -Więźniowie obozów pracy w Korei Północnej, więzień sumienia z Indonezji, 20-letni bloger z Azerbejdżanu więziony za wpisy na facebooku oraz Jemenka skazana na śmierć to tylko niektóre z osób, którym pomogli uczestnicy Maratonu - mówi współorganizarorka Karolina Mochylska. Nad wszystkim czuwali wolontariusze, którzy instruowali i objaśniali do kogo można pisać i jak sformułować tego typu przesłanie.

Warto podkreślić, że cała akcja miała również ważny wymiar lokalny. Podczas Maratonu z prośbą o pomoc do organizatorów zwróciła się mieszkanka Tarnowa. Jej brat został zatrzymany przez władze Maroka podczas Rajdu Dakar. Obecnie przebywa on na terenie tego kraju bez pomocy prawnej oraz opieki lekarskiej. Sprawa zostanie przekierowana do centrali Amnesty International w Warszawie.

Z roku na rok coraz więcej państw i sekcji Amnesty International włącza się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka poprzez zorganizowanie Maratonu Pisania Listów. Na świecie powstało 636 tysięcy apeli (listy, kartki, faxy, emaile, SMSy), które skierowane były do władz w danym państwie, bądź były listami wsparcia do osób w zagrożeniu lub do ich rodzin. Najwięcej listów powstało w Polsce – 145 195, dalej znajduje się Francja gdzie powstało 120 000 apeli i Stany Zjednoczone – 60 441 listów.
Dodajmy, że w organizacji Maratonu pomagał również Urząd Miasta Tarnowa.

O Amnesty International pisaliśmy w zapowiedzi tej akcji. Podkreślając jej wagę, jednocześnie zwróciliśmy uwagę na fakt, iż jakiś czas temu oblicze tej organizacji zmieniło się - AI zabijanie nienarodzonych dzieci uznaje za „prawo człowieka” i włącza się w przedsięwzięcia promujące np. homopropagandę. Watykan wezwał katolików do zaprzestania wspierania Amnesty International.
Red

Foto: P. Topolski, www.tarnow.pl
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 3)Dodaj komentarz
(13-12-2011) RODZIC :
JA PISZE LIST PRZECWKO LIKWIDACJI PRZEDSZKOLI!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-12-2011) rQt :
Alez sie mlodzi z Projektu Tarnow promuja - robia niewiele poza szumem medialnym i wszyscy dziennikarze to kupuja ... w sumie nie ma sie co dziwic, przez tyle lat kupujecie kochani dziennikarze w ciemno co Wam sprzedaja z u. Mickiewicza, wiec czemu nie powielic beznamietnie i bez zastanowienia tego "sukcesu". Nie wazne ze przy duzo mniejszym szumie medialnym mlodzi ludzie z III LO napisali ponad 1.300 listow - wazne ze "wlasciwa politycznie" mlodziez napisala 200 listow ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-12-2011) warteks :
dlaczego piszecie o innych ludzi gdy w polsce bandy morduja ludzi zabijaja okradają a pisanie za innych tuszuje okrucienstwa w polsce

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947