Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Przed świętami Bożego Narodzenia...    -   13/12/2011
Harcerskie światełko z Betlejem
11 grudnia 2011 roku harcerze z Hufca ZHP Tarnów im. gen. Józefa Bema wzięli udział w uroczystym przekazaniu Betlejemskiego Światełka na Zamku Królewskim na Wawelu w Krakowie. Światełko, na ręce Komendanta Chorągwi Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki, harcmistrza Pawła Grabki, przekazała Naczelnik ZHP harcmistrz Małgorzata Sinica.

Ogloszenie
>

Co roku, przed każdymi Świętami Bożego Narodzenia, harcerki i harcerze Związku Harcerstwa Polskiego przygotowują się do największej akcji przedświątecznej odbywającej się na terenie całego kraju – Betlejemskiego Światła Pokoju. Wiele środowisk harcerskich od 11 grudnia, aż do Wigilii Bożego Narodzenia będzie brało udział w wyjątkowej sztafecie przekazując płomień rozpalony w Grocie Narodzenia w Betlejem, tak by trafił on wprost do rodzin, szkół, kościołów, urzędów i szpitali.
-Betlejemskie Światło Pokoju to wyjątkowa rzecz dla każdego harcerza. Światło symbolizuje wzajemne zrozumienie ludzi i narodów, ale także zwiastuje nadchodzące Święta. Tarnowscy harcerze co roku jeżdżą do Krakowa i przywożą Światło do naszego miasta, które następnie trafia do kościołów, instytucji państwowych i domów prywatnych – relacjonuje Komendant Hufca ZHP Tarnów, harcmistrz Jerzy Gacoń.

Związek Harcerstwa Polskiego jest największą, skupiającą wolontariuszy organizacją wychowawczą dzieci i młodzieży, działającą w Polsce, zrzeszającą ok. 120 tys. zuchów, harcerzy, instruktorów i seniorów. W listopadzie 2011 roku tarnowskie harcerstwo obchodziło 100lecie działalności ruchu na terenie miasta Tarnowa i regionu tarnowskiego.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl