To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Jest potwierdzenie rządowe, że Tarnów to ośrodek regionalny!    -   14/12/2011
Wieści z tarnowskiego magistratu
Tarnów jest ważnym miejscem w Koncepcji Przestrzennego Zagospodarowania Kraju 2030 – poinformował magistrat. Rząd przyjął właśnie ten najważniejszy dokument dotyczący ładu przestrzennego Polski. Tarnów został ujęty w nim jako istotny ośrodek regionalny, co lokuje go w gronie 33 zespołów miejskich najistotniejszych dla rozwoju kraju w perspektywie najbliższych 20 lat.

Ogloszenie

Oznacza to m.in., że Tarnów w planach rozwojowych będzie musiał uwzględnić również swój obszar funkcjonalny, który zamieszkuje prawie 470 tys. ludzi. Ośrodki regionalne stanowić będą ważną część metropolii, na których w najbliższych dwóch dekadach opierać się będzie rozwój kraju. Według Ministerstwa obszary te mają być konkurencyjne, innowacyjne oraz dobrze skomunikowane z resztą kraju i głównymi szlakami tranzytowymi.

Warto przypomnieć, że w wersji dokumentu z 25 stycznia bieżącego roku Tarnów został pominięty jako ośrodek regionalny i został wpisany na listę miast subregionalnych. Dzięki dobremu lobbingowi oraz po konsultacjach społecznych i międzyresortowych, których wyniki ogłoszono 15 kwietnia na konferencji zorganizowanej przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego postanowiono podnieść kategorię Tarnowa i zaliczyć go do grona ośrodków regionalnych. Dla przykładu, Nowy Sącz został zakwalifikowany o klasę niżej – do ośrodków o znaczeniu subregionalnym, które mają zaspokajać potrzeby jedynie sąsiednich miejscowości.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 4)Dodaj komentarz
(14-12-2011) rzad jako zbiorowy idiota? :
Jakby nie patrzeć brzmi to idiotycznie jednak: rzad potwierdza,co wszyscy dawno wiedza.Że Tarnów to ośrodek regionalny.A jakim mikałby byc? Stołecznym? Kto wymysla takie biurokratyczne kretynizmy?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-12-2011) 40 plus :
Co wynika z tego komunikatu magistratu ? Wielkie nic..... fakty pokazują kto gdzie jest !!! Jesteśmy dzięki złej polityce magistratu regionem pomiędzy Zgłobicami a Ładną i tyle... Potrzebna jest integracja z aglomeracją Kraków , jest jakaś wizja ? Internet już dawno a za chwilę autostrada spowoduje że będziemy "przedmieściem" Krakowa ..... a droga z Tarnowa w "Świat" (lotniska Kraków , Rzeszów) skróci się do 30 minut !!! Co mamy do zaoferowania aby "Świat" zechciał zjawić się w Tarnowie ???

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-12-2011) Tarnowiak :
Jęczycie i kwiczycie. Jak się Wam Tarnów nie podoba, to idźcie lizać do Rzeszowa i Krakowa. Nie podoba się, to wypad "w świat" połączeniem z tamtejszych lotnisk. Tylko nie skomleć, że i tam się coś nie będzie podobać, bo wyśmieją Was tak, jak ja teraz. Nikt tu Was nie trzyma - wyjedźcie sobie i nie spamujcie żałosnymi tekstami, po których część Internautów ma zabrudzoną klawiaturę od zwracania pokarmów na widok waszego ograniczenia psychicznego, który ukazujecie w Waszych wypowiedziach.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-12-2011) 40 plus do Tarnowiak :
Drogi Tarnowiak-u mniej jadu a więcej konkretów .... z bluzgania jeszcze nic wynikło .... ograniczenie intelektu to dowód na zacofanie jakie narasta pośród niektórych mieszkańców. Wesołych Świąt !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl